ZaujímavostiZDRAVIE A STRAVOVANIE

Zemiaky kalórie a formy zemiakov podľa kalórií

Zemiaky kalórie. Zemiaky sú jedným z najobľúbenejších príloh na svete. Využívajú sa v mnohých kuchyniach po celom svete, ako príloha k mäsu, rybám, alebo aj ako základ pre šaláty. Avšak, mnohí sa obávajú, že zemiaky sú veľmi kalorické a pri konzumácii ich treba byť opatrný.

 

Zemiaky kalórie

 

Zemiaky kalórie

 

100 gramov varených zemiakov obsahuje približne 87 kalórií. Avšak, ak zemiaky konzumujete v iných formách, môžu byť oveľa kalorickejšie. Napríklad, 100 gramov hranolčekov obsahuje až 319 kalórií a 100 gramov zemiakového pyré až 110 kalórií.

 

Výhody zemiakov

 

Zemiaky sú však aj bohatým zdrojom živín. Sú plné vitamínov, minerálov a vlákniny. Obsahujú aj vitamín C, ktorý pomáha posilňovať imunitný systém a draslík, ktorý pomáha udržiavať zdravý krvný tlak a srdce. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Ako jesť zemiaky

 

Ako jesť zemiaky

 

Zemiaky kalórie. Aby ste si užili výhody zemiakov, môžete ich pripravovať v zdravom štýle. Varené zemiaky sú najzdravšou voľbou, pretože sa varia vo vode a neobsahujú žiadne pridané tuky. Môžete tiež skúsiť nahradiť klasické hranolky zemiakovými krokietami alebo pečenými zemiakmi, aby ste znížili príjem kalórií. Ako uskladniť papriku na zimu

 

Záver – Zemiaky kalórie

 

Zemiaky sú chutnou a výživnou prílohou, ktorá môže byť zahrnutá do zdravého jedálnička. Avšak, ak sa chcete vyhnúť príliš vysokému príjmu kalórií, skúste obmedziť spotrebu príloh, ktoré obsahujú zemiaky v iných formách ako varené. A pamätajte, že výber správneho spôsobu prípravy jedla môže mať výrazný vplyv na jeho kalorické zloženie.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button