VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZaujímavosti

BTS Fakty: 30 zaujímavých faktov o skupine

BTS Fakty: 30 zaujímavých informácií o slávnej hudobnej skupine. BTS, aj známi ako Bangtan Boys, sú jednou z najpopulárnejších hudobných skupín na svete. Ich hudba, tanečné schopnosti a charizma ich urobili obľúbenými medzi fanúšikmi po celom svete. Tu je 30 zaujímavých faktov o tejto slávnej skupine:

 

BTS Fakty

 

BTS Fakty

 

BTS, známi aj ako Bangtan Boys, sú jednou z najvplyvnejších a najpopulárnejších hudobných skupín na svete. Táto sedemčlenná kórejská skupina, založená v roku 2013, je známa svojou energickou hudbou, precíznou choreografiou a textami, ktoré oslovujú problémy mladej generácie. Svojim talentom, úspechom v rebríčkoch a dobročinnými aktivitami si získali obrovskú základňu fanúšikov po celom svete, ktorí sa nazývajú „ARMY“. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na 30 zaujímavých faktov o tejto slávnej hudobnej skupine.

 

Zaujímavosti o BTS

 

Zaujímavosti o BTS

 

1. BTS je skratka pre „Bangtan Sonyeondan“, čo v kórejskom jazyku znamená „Bulletproof Boy Scouts“.

 

2. Skupina bola založená v roku 2013 v Južnej Kórei pod vedením vydavateľstva Big Hit Entertainment.

 

3. BTS tvoria sedem členov: RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V a Jungkook.

 

4. Ich prvý album, „2 Cool 4 Skool“, vyšiel v roku 2013 a bol úspešným debutom.

 

5. BTS je známy pre svoje texty, ktoré sa zaoberajú problémami mladých ľudí, vrátane sociálnych otázok a mentálneho zdravia.

 

6. Skupina sa vyznačuje svojou energickou a precízne choreografiou, ktorú členovia vykonávajú počas vystúpení.

 

7. BTS je prvou kórejskou skupinou, ktorá vystúpila na slávnom hudobnom festivale Coachella v roku 2019.

 

8. Ich album „Love Yourself: Tear“ z roku 2018 sa stal prvým kórejským albumom, ktorý dosiahol prvé miesto v rebríčku Billboard 200.

 

9. Skupina získala veľkú popularitu prostredníctvom sociálnych médií, najmä platformy Twitter, kde majú milióny nasledovníkov. 10 športových účesov

 

10. BTS je prvou kórejskou skupinou, ktorá získala cenu Billboard Music Award v kategórii „Top Social Artist“ v roku 2017 a vyhrali ju následne aj v ďalších rokoch.

 

Hudobná skupina BTS

 

Hudobná skupina BTS

 

11. Ich fanúšikovská základňa sa nazýva „ARMY“, čo je skratka pre „Adorable Representative MC for Youth“. Ako začať konverzáciu na internete – 9 rád

 

12. BTS je jednou z najväčších príčin rastu kórejskej vlny (Hallyu) po celom svete.

 

13. V roku 2018 vydali album „Love Yourself: Answer“, ktorý obsahoval skladbu „Idol“ s prvotriednymi hudobnými prvkami.

 

14. BTS sa stali prvou kórejskou skupinou, ktorá dosiahla 1 miliardu streamov na Spotify.

 

15. BTS Fakty. Ich hudobné videoklipy majú často rekordné počty zhliadnutí na YouTube. Napríklad, videoklip k piesni „Dynamite“ dosiahol za 24 hodín viac ako 100 miliónov zhliadnutí.

 

16. V roku 2020 vydali anglicky spievanú skladbu s názvom „Dynamite“, ktorá sa stala ich prvým singlom, ktorý dosiahol 1. miesto v rebríčku Billboard Hot 100.

 

17. BTS je známy pre svoje dobročinné aktivity. V roku 2020 prispeli 1 milión USD na hnutie Black Lives Matter.

 

18. Skupina má svoju vlastnú sériu dokumentov s názvom „Burn the Stage“ a „Bring the Soul“, ktoré ponúkajú fanúšikom pohľad do ich života na cestách a za kulisami.

 

19. BTS pôsobili ako veľvyslanci kórejskej turistiky a vytvorili reklamnú kampaň s názvom „Imagine Your Korea“.

 

20. Časopis Time ich zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete v roku 2019.

 

BTS Fakty

 

BTS Fakty

 

21. V roku 2020 vydali skladbu „Life Goes On“, ktorá sa stala prvou kórejskou piesňou, ktorá dosiahla 1. miesto v rebríčku Billboard Hot 100. BTS Fakty.

 

22. BTS sa venujú aj sólovým aktivitám. Každý člen má svoje vlastné sólové skladby a projekty.

 

23. Skupina sa angažuje v boji proti šikanovaniu a podporuje kampaň „Love Myself“, ktorá podporuje sebaúctu a lásku k sebe samému.

 

24. BTS vytvorili vlastný komiksový univerzum s názvom „The Bangtan Universe“ (BU), ktorý je prepojený s ich hudobnými videami a textami.

 

25. V roku 2021 vydali anglicky spievanú skladbu „Butter“, ktorá sa stala ich druhým singlom, ktorý dosiahol 1. miesto v rebríčku Billboard Hot 100.

 

26. BTS vystúpili na slávnych udalostiach, ako sú American Music Awards, Grammy Awards a UN General Assembly.

 

27. Ich albumy často obsahujú osobné a introspektívne skladby, ktoré sa zaoberajú ich vlastnými skúsenosťami a zážitkami.

 

28. BTS získali mnoho hudobných ocenení a uznaní po celom svete, vrátane Billboard Music Awards, MTV Video Music Awards, American Music Awards, iHeartRadio Music Awards a mnohých ďalších.

 

29. Skupina má veľký vplyv na módu. Ich štýl obliekania je často nasledovaný fanúšikmi a ich spolupráca s módymi značkami, ako je Louis Vuitton, získala veľkú pozornosť.

 

30. BTS Fakty. BTS majú silný vzťah s fanúšikmi a úzku interakciu s nimi. Pravidelne komunikujú prostredníctvom sociálnych médií, konaním fan meetingov a organizovaním rôznych udalostí, aby sa priblížili k svojim fanúšikom.

 

BTS je skupina, ktorá svojou hudbou, talentom a charizmou zasiahla svetovú hudobnú scénu. Sledovať ich rast a úspech bol úchvatný zážitok pre fanúšikov po celom svete. Ich odhodlanie, hudobné talenty a dobročinné aktivity ich robia nielen hudobnými ikonami, ale aj vzorom pre mnohých mladých ľudí. BTS sa stali symbolem jednoty, lásky a pozitívnej zmeny a ich vplyv na hudbu a spoločnosť je nezabudnuteľný.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button