KNIHYKnihy

Knihy o koňoch – 10 kníh pre milovníka koní

Kone sú krásne zvieratá v ktorých si najde obľubu veľmi veľa ľudí. Však si spomente na svoje dectvo, určite aj vás očarili kone. Ich majestátnosť a sila. Najlepším darčekom pre milovníkov koní ( je samozrejme kôň – no treba niekde začať) sú Knihy o koňoch.

 

Knihy o koňoch

 

Knihy o koňoch
Knihy o koňoch

 

Vybrali sme pre vás 10 najvhodnejších kníh o koňoch z ktorých sa zozviete od stavby tela koňa, história koňa tak aj ako správne na koni jazdiť. Knihy o koňoch. Pozrite si náš zoznam z ktorého si svoju knihu vybralo už mnoho čitateľov a milovníkov koní.

Tiež vás môže zaujímať:

 

1. Diamantový kôň kniha

 

Diamantový kôň kniha

 

 

Anna Orlovová žije v krásnom paláci obklopenom snehom, v ktorom okrem ľudí žijú aj zvieratá: tigre, vlkodavy a kone, ale aj jej krutý starší brat Ivan. Keď Anna neposlúchne otcov príkaz a napriek jeho zákazu si nechá tigríča a nepodarené žriebä, nemá potuchy, aké nebezpečenstvo ju čaká. Detské Knihy o koňoch pre deti aj dospelých. Anna, jej tiger a kôň budú bojovať o prežitie v zamrznutej sibírskej tundre. Valentina je cirkusantka, má mimoriadneho koňa a zvláštne sny. Je to dievča, ktoré vidí aj za žiaru cirkusových reflektorov. Knihu zakúpite TU.

 

2. Čo si myslí kôň

 

Čo si myslí kôň

 

Pre mnohých z nás je kôň iba nemou tvárou, ktorá sa naučila plniť naše príkazy. Každý milovník zvierat však vie, že je to inak. Reč nielen koní, ale aj ostatných zvierat je pre nás stále veľkou neznámou, ktorej sa snažíme porozumieť. Pritom to nie je také ťažké, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Knihy o koňoch.  S. L. Binderová pripravila pre čitateľov prehľadnú príručku plnú krásnych, názorných fotografií základných, ale často aj prekvapivých pohybov, gest a postojov, pomocou ktorých kone „hovoria“. S príručkou Čo si myslí kôň preniknete hlbšie do sveta týchto zvierat. Encyklopédia o koňoch. Zistíte, že porozumieť znamená predovšetkým pozorovať a počúvať. Knihu zakúpite TU.

 

3. Kôň a jeho reč

 

Kôň a jeho reč

 

Kniha o koňoch, ako im porozumieť, správanie koňa. Ako predchádzať niektorým jeho zlozvykom a veľa iných rád. Encyklopédia o koňoch. Knihu zakúpite TU.

 

4. Kôň môjho života

 

Kôň môjho života

 

Vlastný kôň! Pre Leu a jej mamu by to bolo čosi veľkolepé. Leina mama sníva o koňovi, ktorý by bol malý, milý a predovšetkým nie príliš drahý. Knihy o koňoch. Lein vysnívaný kôň je naproti tomu obrovský, veľmi drahý a milý teda rozhodne nie je – Žolík až príliš rád zhadzuje jazdcov, ktorí sa mu nepozdávajú. A potom je tu ešte pátranie po vhodnej jazdeckej stajni, pri ktorom Lei skríži cestu naozajstný „vysnívaný idol“. Knihu zakúpite TU.

 

5. Jazdecká horúčka

 

Jazdecká horúčka

 

Nový kôň v jazdeckej stajni – prekrásny waleský kob! Je však čudné, že jeho majiteľ Dárius sa o
neho takmer nestará. Lea a jej priateľky to nedokážu pochopiť. Dárius sa navyše ešte aj spriatelí s
tou sivou myškou Nele. Keď ide so svojím koňom na federálnu prehliadku walesanov, Lea a jej
priateľky idú tiež, a tak sa dozvedia čo-to zaujímavé z Dáriovej minulosti… Knihu zakúpite TU.

 

6. Kone – Príbehy z celého sveta Knihy o koňoch

 

 Kone - Príbehy z celého sveta Knihy o koňoch

 

Vyberte sa s nami za nespútanými mustangmi do americkej prérie, za shetlandskými pony na veterné škótske pobrežie alebo za andalúzskymi koňmi na slnečný juh Španielska. V tejto knihe plnej zaujímavostí a fotografií sa zoznámite s konskými plemenami z celého sveta. Dočítate sa o fascinujúcej histórii jednotlivých plemien, ich charakteristických črtách aj miestach, odkiaľ pochádzajú. Knihu zakúpite TU.

 

7. Kone, slnko, prázdninové lásky (Lea a kone 9)

 

Kone, slnko, prázdninové lásky (Lea a kone 9)

 

Dovolenka na andalúzskom jazdeckom ranči! Lea je nadšená. No začne tam byť rušno: krátko po príchode sa jej mama zamiluje do majiteľa ranča. Lea má plné ruky práce s tým, aby ju dostala späť na zem, no ani ona samotná nie je voči šarmantným princom imúnna – ozlomkrky sa vrhne do prázdninového flirtu s Novozélanďanom Richim… Knihu zakúpite TU.

 

8. Miluju koně

 

Miluju koně

 

Ak ste skutočným fanúšikom koní, potom je táto kniha určená práve vám! Nájdete v nej všetky dôležité informácie o koňoch, ich chove a anatómii, potrebnom vybavení, správnej starostlivosti a mnoho ďalšieho. Kniha vám odpovie na množstvo otázok od prvej hodiny jazdenia až po prípadnú účasť na pretekoch. Detské Knihy o koňoch pre deti aj dospelých. Tak neváhaj a vstúp do sveta koní a poníkov! – Skvelý sprievodca prácou s koňmi – . Knihy o koňoch. Anatómia koňa kniha. Zaujímavé fakty a informácie o koňoch a poníkoch – Množstvo fotografií a obrázkov – Špeciálne strany s úžasnými tipmi na výrobu vlastných pochúťok pre kone, organizovanie jazdeckého festivalu alebo zapletanie hrivy Pre znalcov koní od 8 rokov (a všetkých, ktorí sa nimi chcú stať!). Knihu zakúpite TU.

 

9. Leto v sedle (Lea a kone 6) Knihy o koňoch

 

Leto v sedle (Lea a kone 6) Knihy o koňoch

 

Výlet na koňoch počas letných prázdnin? Lea a jej priateľky sú nadšené! Štyri dni jazdy lesom,takmer úplne bez dospelých – to bude naozaj nezabudnuteľné leto s koňmi. Cesta sa zdá byť v
podstate jednoduchá – stačí stále ísť podľa ružových šípok. Len keby ich tam nebolo tak veľa! A keby neukazovali rôznymi smermi…
No počas nasledujúceho jazdeckého turnaja sú už všetci v tej najlepšej forme. A Lea spozná svoje spolujazdkyne z celkom inej stránky… Knihu zakúpite TU.

 

10. Kone v praveku a staroveku

 

Kone v praveku a staroveku

 

Autor Jan Bakoš sa celý život zaoberal koňmi a zasvätil im všetok svoj čas. Kniha je odborne spracovaná zaujímavosťami o koňoch, od najstraršej histórie – pravek až po starovek. Jednotlivé kapitoly sú písané pútavým štýlom a čitateľ sa o tomto ušľachtilom zvierati dozvie mnohé informácie z histórie a vývoja tohto zvieraťa. Knihu zakúpite TU.

 

Bonus – Tao koně – Knihy o koňoch

 

Bonus - Tao koně - Knihy o koňoch

 

V knihe Tao koňa Linda Kohanovová rozpráva o svojom objavovaní duchovnej podstaty koní prostredníctvom mytológie, vedeckého výskumu a vlastných skúseností. Tento neobyčajný príbeh o liečivých schopnostiach koní a ich vzájomnej komunikácii prevracia náš zaužívaný pohľad na tieto úžasné zvieratá na ruby. Autorka tiež skúma duchovné princípy magického spojenia medzi koňom a človekom, vďaka ktorému kone vnímajú a reagujú na jemné zmeny ľudských nálad. V koňoch objavuje prastarý zdroj ženskej múdrosti a ukazuje, ako môže táto múdrosť liečiť a posilňovať ľudí.Anatómia koňa kniha.

Postupom času objavila aj mimoriadnu schopnosť koní prebúdzať v ľuďoch intuíciu tým, že odrážajú autentické pocity, ktoré chcú skrývať – vďaka tomu sú veľmi účinnými terapeutickými pomocníkmi a učiteľmi. Linda opisuje jemné emocionálne, takmer jasnovidecké zážitky, ktoré zažila po kontakte so stádom. Knihy o koňoch. Podrobne opisuje techniky, ktoré vyvinula na základe svojich skúseností a ktoré jej a jej študentom pomáhajú posilniť a prepojiť vnímanie seba samých v telesnej a duševnej jednote a uvedomiť si svoje mimozmyslové schopnosti s pomocou koní. Linda Kohanovová šikovne spojila „nadprirodzené“, konkrétne svoje veštecké sny, s výskumom v rámci svojej rozsiahlej hipoterapeutickej praxe a vytvorila tak výnimočné dielo, ktoré určite zaujme tak dlhoročných jazdcov, ako aj čitateľov so záujmom o skúmanie najhlbších vzťahov a prepojení medzi zvieraťom a človekom. Knihu zakúpite TU.

 

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button