KnihyKNIHY

Knihy o futbale 13 kníh pre milovníkov tohoto športu

Veľa detí už od útleho veku chce byť dobrými futbalistami. Niet sa čomu čudovať však futbalisti máju slávu, peniaze a mnoho ďalšieho. Preto sme pre vás aj vaše deti pripravili rebríček na tému Knihy o futbale.

 

Knihy o futbale

 

knihy o futbale

 

Vybrali sme tých podľa nás najlepších 13 kníh na trhu. V niektorých sa dozviete niečo nové o technike a stratégií, v iných zasa dejiny a zaujímavosti o veľkých hráčov ako sú Messi, Neymar alebo Ronaldo tak aj o legendách tohoto športu ako je Pele, Ronadinho, Beckhem… Najlepšie Knihy o futbale. Poďme si spolu vybrať. Futbalové kluby Top 10 futbalových klubov na svete.

 

1. Futbal to je hra

 

Futbal to je hra kniha

 

Futbal je najkrajšia hra na svete. Zábava pre ľudí od dvoch do sto rokov. Odkedy sa kotúľa futbalová lopta ? Kedy vznikol prvý futbalový klub na svete ? Ako sa menili pravidlá hry ? Kto odpískal prvý pokutový kop ? odkedy sa vo futbale používajú karty ? Nielen na tieto otázky hľadá odpoveď minilexikón, ktorý je určený predovšetkým pre mladého čitateľa, ale určite zaujme aj skôr narodených. Autor v ňom nazrel do pravidiel futbalu, v kocke načrtol najzaujímavejšie kapitoly z histórie najpopulárnejšieho športu, prehľad najväčších svetových i slovenských osobností minulosti aj súčasnosti, ako aj úspechy slovenských futbalistov. Knihu zakúpite TU.

 

2. Futbal: Pravdivá história

 

Futbal Pravdivá história kniha

 

V tejto knihe nájdete dvadsať futbalových príbehov, ktoré si užijete, aj keď o futbale nič neviete. Vystupujú v nich pozitívni aj negatívni hrdinovia, spoznáte nezabudnuteľné mužstvá a úžasné štadióny. Pochopíte, v čom spočíva čaro tejto nesmrteľnej hry. Knihu zakúpite TU.

 

3. Šport, futbal a právo

 

Šport, futbal a právo

 

Slovenský futbalový zväz je nielen najväčším občianskym združením, ale aj lídrom medzi národnými športovými zväzmi v našej krajine. Pri takom veľkom počte členov je potrebné vytvoriť jasné pravidlá v rámci jeho fungovania. Nastavením takýchto pravidiel sa sleduje pri rozhodovaní jeho orgánov ich zákonnosť a zabezpečenie právnej istoty pre jeho členov. Práve dodržiavanie pravidiel predvída určitú udržateľnosť vo vnútri športového hnutia. Vtipne obrázky

Odvolacia komisia Slovenského futbalového zväzu vytvára také rozhodnutia, ktoré uplatňujú princípy, ktoré sú v stanovách Slovenského futbalového zväzu, a odôvodnenia Odvolacej komisie Slovenského futbalového zväzu sa stali inšpiratívne aj pre jeho iné orgány v rámci združenia, ako aj pre regionálne a oblastné futbalové zväzy.
Publikácia má za cieľ priblížiť čitateľom rozsiahlu analýzu rozhodovacieho procesu pred Odvolacou komisiou Slovenského futbalového zväzu. Knihu zakúpite TU.

 

4. 100 Top-futbalistov

 

 100 Top-futbalistov

 

Sú rýchli, sú silní, sú obratní, sú v mnohých ohľadoch neprekonateľní… Sú to novodobí hrdinovia športového sveta. Reč je o stovke najlepších futbalistov 21. storočia, medzi ktorých patria takí velikáni, ako Beckham, Drogba, Messi, Ronaldo, Zidane alebo náš Marek Hamšík. Na stránkach tejto výpravnej, obrazovo bohatej publikácie sa prostredníctvom výstižných medailónikov zoznámite s kariérnymi príbehmi tých najlepších. Mnohí z týchto rytierov či umelcov s loptou sa už počas svojho života dočkali slávy, rozprávkového bohatstva a obdivu tisícov fanúšikov po celom svete. Inšpirujte sa ich prístupmi, nechajte sa osloviť príbehmi o usilovnosti a ceste na vrchol tých hráčov, ktorých srdcia skutočne bijú pre futbal a nič iné. Najlepšie Knihy o futbale.
Obrazovo bohatá publikácia obsahuje profily 100 najlepších futbalistov 21. storočia. Nechýba Messi, Ronaldo, Hamšík… Inšpirujúce príbehy o kariére tých najlepších. Knihu zakúpite TU.

 

5. Najlepšie futbalové triky

 

Najlepšie futbalové triky

 

TRIKY na profesionálnej úrovni! Messi, Ronaldo, Götz a Marta, prekročenie, krížový kop, trik s podrážkou – svetoví futbalisti a futbalistky okúzľujú fanúšikov svojimi ohromnými trikmi. Táto kniha vykresľuje hviezdy svetového futbalu a prináša najdôležitejšie techniky. Je tu rozkreslených 30 trikov, vysvetlených ľahko zrozumiteľným textom. Každý trik rýchlo pochopíš a ľahko sa ho naučíš. Knihu zakúpite TU.

 

6. Dohodnuté! – Knihy o futbale 

 

 Dohodnuté! - Knihy o futbale 

 

Čo sa naozaj deje v klube v deň uzávierky prestupu? Sú futbaloví agenti preplácaní? Ktorý klub vložil do stredopoliarovej zmluvy doložku zakazujúcu cestovanie do vesmíru? V ktorom klube si hráči nikdy nesmú obuť červené kopačky?
Právnici sú vždy v centre futbalového biznisu. Či už je to prepustený tréner, prestup hviezdneho hráča, miliardové televízne rokovania, alebo kontroverzné prevzatie klubu, popredný futbalový právnik Daniel Geey má o všetkom prehľad. Kapitoly sa zaoberajú všetkým od zákulisia transferov hráčov a klubovými financiami až po hráčske pochybenia a globálny biznis s futbalovým vysielaním.

Vďaka zrozumiteľnej a premyslenej perspektíve, ako aj príspevkom expertov, kniha Dohodnuté! odhaľuje záležitosti, ktoré formujú súčasný futbal a fanúšikom poskytujú nový a zasvätený pohľad na všetky futbalové záležitosti mimo ihriska.

 

Dohodnuté! sa zaoberá otázkami – od ihriska až po zasadaciu miestnosť – ktoré formujú súčasný futbal a ovplyvňujú ligy, kluby, hráčov, agentov a fanúšikov.

Ak chcete vedieť a pochopiť, ako futbal skutočne funguje, táto kniha je určená pre vás. – Guillem Balagué, Sky Sports. Knihu zakúpite TU.

 

7.  Zápisník fotbalisty – Knihy o futbale 

 

 Zápisník fotbalisty - Knihy o futbale 

 

Trénujte ako profesionál! Futbalový tréner Stanislav Bejda, majster sveta v malom futbale z roku 2017, v spolupráci s ďalšími odborníkmi pripravil zápisník, ktorý umožní každému futbalistovi sledovať svoj pokrok a zlepšovať svoje futbalové zručnosti. Navyše vám ponúka jedinečné futbalové výzvy! Knihu zakúpite TU.

 

8. Kuriozity a rekordy MS – Knihy o futbale 

 

Kuriozity a rekordy MS - Knihy o futbale 

 

Správny futbalový fanúšik pozná víťazov jednotlivých majstrovstiev sveta, spomína na účinkovanie svojho obľúbeného (často vlastného) tímu a pamätá si, ale aj postupne zabúda rozličné podrobnosti, ktoré sa na ostro sledovaných turnajoch vyskytli. Aké boli najväčšie prekvapenia? Ktorých útočníkov, brankárov či trénerov sme si navždy zapamätali? Kde padlo najviac gólov? Ktorí rozhodcovia významne ovplyvnili priebeh turnaja? Aké najväčšie bitky, škandály či dokonca korupcia poznačili majstrovstvá? Najlepšie Knihy o futbale.

Táto kniha čitateľom prináša množstvo rôznorodých informácií – niektoré pripomenie alebo postaví do trochu iného svetla, s ďalšími sa možno mnohí stretnú prvýkrát. Zaujímavosti a pozoruhodné udalosti podáva pútavo a vtipne, aby ju každý futbalový fanúšik čítal rád. Knihu zakúpite TU.

 

9. Barca – oficiálna iliustrovaná história FC Barcelona

 

. Barca - oficiálna iliustrovaná história FC Barcelona

 

Barça je známa po celom svete vďaka svojim legendárnym hráčom, vznešenej futbalovej filozofii a tým, že Barça je més que un club – viac než len klub. Zachytávajúc viac ako storočné dedičstvo opisuje táto ofi ciálna kniha históriu a triumfy tejto celosvetovo oslavovanej športovej inštitúcie. Knihu zakúpite TU.

 

10. Totální fotbal podle Johana Cruijffa

 

 Totální fotbal podle Johana Cruijffa

 

Johan Cruijff získal ako hráč a tréner nespočetné množstvo trofejí, trikrát získal Zlatú loptu pre najlepšieho hráča Európy a je tiež jedným z najznámejších zástancov tzv. totálneho futbalu. Najlepšie Knihy o futbale.

V tejto knihe opisuje svoj výnimočný pohľad na futbal, ktorý zastával od svojich športových začiatkov až do svojej smrti. V kapitolách určených trénerom, rozhodcom a hráčskym agentom Cruijff predstavuje futbal ako krásnu a jednoduchú hru, pri ktorej by mal človek predovšetkým cítiť radosť. Jeho názory vychádzajú z tridsaťročných skúseností na najvyššej úrovni futbalu a trénerstva. Knihu zakúpite TU.

 

11. V rytme Tanga – Knihy o futbale 

 

V rytme Tanga - Knihy o futbale 

 

Na knižný trh si razí cestu publikácia, aká nemá u nás obdobu. V oblasti športu vychádzajú najmä monografie úspešných reprezentantov, olympionikov, či trénerov a takisto publikácie mapujúce vrcholné podujatia, ako sú OH a európske i svetové futbalové šampionáty.

Miroslav Michalech, športový televízny komentátor, redaktor i moderátor však prichádza so sympatickou novinkou, keď verejnosti ponúka nevšedné, dramatické, ale aj úsmevné príhody z jeho dlhej profesionálnej kariéry v bohato ilustrovanej knižnej publikácii s príznačným názvom „V rytme tanga“. Knihu zakúpite TU.

 

12. Fotbalové stadiony, 2.vydanie

 

Fotbalové stadiony, 2.vydanie

 

Aktualizovaná verzia prvého dielu knihy Futbalové štadióny ponúka encyklopedický pohľad do prostredia vybraných európskych štadiónov, zachytáva ich históriu, prehľad dôležitých zápasov a ďalšie zaujímavosti. Súčasťou knihy sú aj informácie o českých a slovenských hráčoch, ktorí na štadiónoch počas svojej kariéry pôsobili, postrehy autora Jiřího Vojkovského z návštev európskych futbalových štadiónov a komentáre patróna knihy Milana Baroša o štadiónoch, na ktorých počas svojej bohatej kariéry pôsobil.

Autor knihy navštívil mnoho futbalových štadiónov po celej Európe, a preto sa rozhodol vydať o nich knihu. Pre jej veľký úspech nasledovali ďalšie diely vrátane tejto aktualizovanej verzie, a tak vznikla edícia kníh o futbalových štadiónoch, ktorú sa autor rozhodol doplniť tretím dielom, ktorý sa na pulty kníhkupectiev dostane na jeseň 2021. Najlepšie Knihy o futbale.

Jiří Vojkovský sa s Milanom Barošom stretol už skôr na Bazalech počas svojho pôsobenia v oddelení predaja a marketingu Baníka Ostrava. Autor si nesmierne váži, že patrónom knihy Futbalové štadióny je taká osobnosť, akou je Milan Baroš – druhý najlepší strelec v histórii českej reprezentácie, ikona Baníka Ostrava, víťaz Ligy majstrov, kráľ strelcov na ME 2004. Knihu zakúpite TU.

 

13.  Futbalové kluby zo Siene slávy – Knihy o futbale 

 

  Futbalové kluby zo Siene slávy - Knihy o futbale 

 

Každý vie, čo vo svete futbalu znamená FC Liverpool, Manchester United, Real Madrid či FC Barcelona. Dozvedieť sa však niečo detailnejšie z ich histórie, čo sme doteraz možno ešte nevedeli, je vždy lákavé.
Kniha Futbalové kluby zo Siene slávy má ambíciu takéto čítanie fanúšikovi ponúknuť. Kto má rád futbal, určite ju privíta. Verím, že sa v nej bude vŕtať, často sa k nej vracať a poskytne mu príjemný oddych a relax.
Ľubomír Moravčík futbalový internacionál. Knihu zakúpite TU.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button