KnihyKNIHY

Knihy o 2 svetovej vojne – 14 kníh ktoré píšu o dejinách

2. svetová vojna bola jednou z najkrvavejších vojen na svete. Odohralo sa nespočet bitiek a používali nové stratégie boja. Knihy o 2 svetovej vojne ktoré sme vám vybrali vás lepšie vtiahnu do prežitých momentov týchto bojov.

 

Knihy o 2 svetovej vojne

 

knihy o 2 svetovej vojne

 

Najlepšie Knihy o 2 svetovej vojne ktoré su podľa nás zatiaľ najlepšie na trhu. Knihy o 2. sv. v. Dozviete sa v nich ako o stratégiach boja, vybavenia jednotlivých štátov tak aj aká sa viedla politika.

Knihy o futbale 13 kníh pre milovníkov tohoto športu

1. Vojna: Ako nás formoval konflikt

 

Vojna Ako nás formoval konflikt

 

Je mier iba anomáliou? Autorka Margaret MacMillan ponúka provokatívnu perspektívu založenú na tvrdení, že vojna predstavuje elementárnu súčasť ľudského bytia.

Ľudia možno prichádzajú na svet s vrodeným inštinktom bojovať, no vojnu organizované násilie dokáže viesť len plnohodnotne usporiadaná spoločnosť. Knihy o 2. sv. v. Bojové konflikty ovplyvnili históriu ľudstva, jeho spoločenské a politické inštitúcie, hodnoty aj ideály. Veľkoleposť vojny, ale aj útrapy, ktoré spôsobuje, nájdeme v jazyku, vo verejnom priestore, vo svojich súkromných spomienkach a zároveň sú nevyčerpateľnou témou najzásadnejších svetových umeleckých diel. Skúmanie fenoménu vojny je neľahké a komplikované: odhaľuje totiž naše najhoršie, ale aj najlepšie vlastnosti. Kúpite TU.

 

2. Druhá světová válka: Obrazová encyklopedie

 

Druhá světová válka Obrazová encyklopedie

 

Druhá svetová vojna zo všetkých možných uhlov pohľadu. Prinášame vám obrazového sprievodcu po najznámejších bojiskách tohto konfliktu, na ktorý by sa nikdy nemalo zabudnúť. Knihy o 2. sv. v. Zistíte, prečo k tejto vojne došlo, aké boli jej príčiny a dôsledky. Dozviete sa o zbraniach, tankoch, lietadlách, lodiach a vojenských stratégiách tej doby. Ocitnete sa priamo v bojoch a spoznáte najvýznamnejšie osobnosti tejto vojny, ako aj odvážnych vojakov, ktorí slúžili na oboch znepriatelených stranách. Ukážeme vám, ako technologický pokrok ovplyvnil konečný výsledok tejto svetovej vojny. Kúpite TU.

 

3. Druhá světová válka

 

Druhá světová válka

 

Komplexná publikácia o najtragickejšom a najrozsiahlejšom vojnovom konflikte v dejinách ľudstva, do ktorého boli zapojené krajiny zo všetkých kútov sveta. Vojna, v ktorej sa fašistické režimy a nacistická ideológia neštítili použiť tie najbrutálnejšie prostriedky a metódy na získanie svetovej nadvlády a vytvorenie novej ríše. Dočítate sa o bitkách, zbraniach, slávnych vodcoch a politikoch, ako aj o bezmenných vojakoch a obyčajných ľuďoch, ktorí zomreli, ale nikdy by nemali byť zabudnutí. Knihy o 2. sv. v.

Viac ako 700 fotografií a obrázkov z archívov Digital, Magnum-Conrasto a Roger-Viollet. Snímky slávnych fotografov Roberta Capu a Henriho Cartiera-Bessona. Viac ako 50 máp, grafov a tabuliek. Viac ako 80 textov s podrobnými informáciami o použitých zbraniach, protagonistoch vojny a najdôležitejších bojových operáciách. Chronologický prehľad kľúčových udalostí. Kúpite TU.

 

4. Den M – kdy začala druhá světová válka

 

 

 Den M - kdy začala druhá světová válka

Viktor Suvorov je českým čitateľom známy ako autor niekoľkých kníh o histórii Sovietskeho zväzu a jeho ozbrojených síl. Je to bývalý sovietsky spravodajský dôstojník, ktorému sa v 70. rokoch podarilo utiecť na Západ, za čo bol vo vtedajšom Sovietskom zväze v neprítomnosti odsúdený na trest smrti.

V Európe sa stal známym začiatkom 80. rokov, keď vydal knihu Icebaker (v češtine vyšla pod názvom Všetko bolo inak). V nej uvádza šokujúce tvrdenie, že nemecký útok na Sovietsky zväz v júni 1941 bol len niekoľko týždňov pred plánovaným útokom na Nemecko. A práve táto príprava na ofenzívu bola hlavnou príčinou katastrofálnych porážok Červenej armády v lete 1941. Suvorov vyvinul špeciálnu metódu dokazovania uvádzaných faktov, ktorá je založená na presnej citácii pasáží z mnohých stoviek sovietskych publikácií a na logickom importovaní týchto informácií. Dá sa povedať, že jeho metódou sa sovietske vojenské velenie usvedčuje samo. Vďaka týmto dôkazom boli jeho knihy okamžite objavené. Kúpite TU.

 

5. Infografika: druhá světová válka

 

 Infografika druhá světová válka

 

Druhá svetová vojna je okrem iného obrovskou studnicou údajov. Ako však tieto údaje a samotný vývoj konfliktu interpretovať jasným a zrozumiteľným spôsobom? Riešením je interpretácia pomocou najmodernejších a prehľadných infografik. Je spracovaná s maximálnou historickou presnosťou, pričom jej atraktívna forma osloví každého čitateľa. V neuveriteľne pútavých 60 kapitolách sa dozviete o koreňoch konfliktu, jeho ekonomickom rámci, taktike, zbraniach a hlavných operáciách. Kúpite TU.

 

6. Druhá světová válka – Knihy o 2 svetovej vojne

 

Druhá světová válka - Knihy o 2 svetovej vojne

 

Táto mimoriadna publikácia je výsledkom niekoľkoročnej systematickej práce, výskumu a hľadania. Logicky a tematicky je tu predstavených viac ako 5 000 predmetov – uniformy, zbrane, predmety dennej potreby, tlačoviny a iné, ktoré pripomínajú roky 1939-1945. Kniha sa považuje za jednu z najlepších encyklopédií o druhej svetovej vojne. Kúpite TU.

 

7. Druhá světová válka 1939-1945-70 let výročí konce druhé světové války

 

 Druhá světová válka 1939-1945-70 let výročí konce druhé světové války

 

Kniha je jedinečnou publikáciou, ktorá zhromažďuje desiatky svedectiev priamych účastníkov druhej svetovej vojny. Knihy o 2 svetovej vojne. Očití svedkovia, bojovníci aj civilisti, spomínajú na to, čo zažili na vlastnej koži. Ich svedectvá sa týkajú všetkých bojísk druhej svetovej vojny od jej začiatku až po koniec. Kniha je doplnená chronologickými prehľadmi udalostí a medailónmi zachytávajúcimi kľúčové momenty a osobnosti, ako aj stručným vysvetlením príčin a dôsledkov najväčšieho konfliktu v dejinách ľudstva. Zároveň predstavuje 470 väčšinou nepublikovaných fotografií. Kúpite TU.

 

8. Druhá světová válka v Evropě – Knihy o 2 svetovej vojne

 

 

Druhá světová válka v Evropě - Knihy o 2 svetovej vojne

Zoznámte sa s najdôležitejšími udalosťami druhej svetovej vojny, ktoré sa odohrali v Európe. Kniha sa zameriava nielen na samotné vojenské operácie, ale aj na spoločnosti a ekonomiky jednotlivých krajín, hnutia odporu a kolaborácie. Jasne rozoberá všetky faktory, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri hodnotení druhej svetovej vojny – vojenské, hospodárske a sociálne. Kniha obsahuje aj texty dôležitých historických dokumentov. Kúpite TU.

 

9. II. světová válka den po dni

 

. II. světová válka den po dni

 

Keď v septembri 1939 nemecký bleskový útok zmietol Poľsko, vypukol najstrašnejší konflikt v dejinách ľudstva. Druhá svetová vojna deň po dni je chronologickým opisom konfliktu od prvých výstrelov v poľskej kampani v septembri 1939 až po kapituláciu Japonska v Tokijskom zálive 2. septembra 1945. Opisuje udalosti na všetkých bojiskách, rozhodujúce bitky (Stalingrad, Kursk, Midway, Deň D, Iwo Jima, Okinawa, Berlín), ako aj boje vo vzduchu a na mori. Kúpite TU.

 

10. Bílá smrt, 2. vydání – Knihy o 2 svetovej vojne

 

 Bílá smrt, 2. vydání - Knihy o 2 svetovej vojne

 

Životný príbeh legendárneho fínskeho ostreľovača Simo Häyhä (1905 – 2002), nenápadného, malého muža, ktorý sa významne podieľal na ťažkých bojoch na rieke Kollaa počas zimnej vojny so Sovietskym zväzom. Knihy o 2 svetovej vojne. Jeho presná, takmer neomylná streľba bola oprávneným postrachom nepriateľa a vyslúžila mu prezývku Biela smrť. S viac ako 500 preukázanými zásahmi sa radí medzi najúspešnejších ostreľovačov všetkých čias. Kúpite TU.

 

11. Tanky a bojová vozidla 2. světové války

 

Tanky a bojová vozidla 2. světové války

 

Leland Ness je odborný konzultant v oblasti obrnených vozidiel a delostreleckej techniky a redaktor časopisu Military Vehicles and Ordnance Report. 28 rokov slúžil ako záložník americkej armády v tankových a spravodajských jednotkách. Počas operácie Púštna búrka pôsobil na veliteľstve jednotky a v spravodajskej službe americkej armády. Je autorom publikácií „Prognóza vývoja obrnených vozidiel vo svete“ a „Prognóza vývoja delostrelectva vo svete“, ktoré vydala informačná agentúra Jane’s. Tiež riaditeľom divízie pozemných a námorných systémov spoločnosti Jane’s. A je tiež spoluautorom známej Príručky Červenej armády. Kúpite TU.

 

 

12. Diablovi spojenci – Knihy o 2 svetovej vojne

 

Diablovi spojenci - Knihy o 2 svetovej vojne

 

Dvaja najbrutálnejší diktátori v histórii aktívne spolupracovali takmer dva roky. Nacisticko-sovietsky pakt ohromil celý svet. Na jeho základe došlo k invázii do Poľska a po jeho páde k vypuknutiu druhej svetovej vojny, ktorá sa premenila na zásadný a rozhodujúci civilizačný boj. Táto kapitola histórie druhej svetovej vojny až príliš často unikala pozornosti. Kniha Rogera Moorhousea Diablovi spojenci prináša po prvý raz komplexný obraz o vzniku a dôsledkoch paktu medzi Hitlerom a Stalinom, počnúc motiváciou jeho vzniku až po jeho dramatický koniec v roku 1941, keď Nemecko vyhlásilo vojnu svojmu bývalému spojencovi. Knihy o 2 svetovej vojne.

Za necelé dva roky trvania paktu svoju ríšu nerozšírilo iba nacistické Nemecko, ale aj Sovietsky zväz, ktorý ovládol časť Poľska, Rumunska a Fínska a pobaltské štáty, teda všetky krajiny na svojej západnej hranici. Oba režimy si vymieňali technológie a suroviny a presviedčali domácich aj zahraničných kritikov o výhodnosti tohto spojenectva. Kniha, ktorá pracuje so svedeckými výpoveďami priamych účastníkov, nie je iba obrazom búrlivého a horúčkovitého politického úsilia, ukotveného v podloží neuveriteľnej spolupráce dvoch totalitných režimov, ale aj obžalobou diabolského spojenectva medzi Hitlerom a Stalinom, ktoré pripravilo milióny Východoeurópanov o život. Kúpite TU.

 

13. V znamení smrtihlava – Na krídlach smrti

 

 V znamení smrtihlava - Na krídlach smrti

 

Ukážem vám svet v temnom objatí krídel Ríšskej Orlice a hákového kríža priamo z pohľadu tých, ktorí ten svet stvorili k obrazu svojej viery v jednu ideu. VITAJTE V 2. SVETOVEJ VOJNE OČAMI SS. Kúpite TU.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button