KnihyKNIHY

Knihy o mafii – 13 najlepších kníh o mafii

Knihy o mafii – 13 najlepších kníh o mafii. Pripravili sme pre vás rebríček 13 najlepších kníh o mafii. Dočítate sa v nich či už skutočné príbehy o mafii tak aj aké zbrane používali a čo to vlastne mafia je. Veríme že sa vám bude náš rebríček páčiť a vyberiete si knihu ( môžte aj viac) čo sa vám najviac pozdáva.

 

Knihy o mafii 

 

knihy o mafii

 

Všetko napokon dopadlo inak. Vlastná nezodpovednosť, chyby a omyly o ktorých vo svojom príbehu otvorene hovorí, vytvorili spolu s ľudskou závisťou, podrazmi a pretvárkou smrtiaci koktail, ktorý jednoducho nezvládol.

 

 

1. Slovenská mafia: Príbehy písané krvou

 

Slovenská mafia Príbehy písané krvou

 

Slovenská mafia je najkomplexnejším spracovaním dejín organizovaného zločinu na Slovensku od pádu komunizmu až po súčasnosť. Autor Ján Petrovič sa téme slovenskej mafie venuje od začiatku novinárskej kariéry. Pri príprave vyše 400-stranovej publikácie hovoril s mafiánmi, ktorí prežili vybavovanie si účtov v podsvetí, skončili za mrežami alebo sú dnes na slobode. Knihy o slovenskej mafii. Bol na miestach, kde dochádzalo k výbuchom a ďalším násilným trestným činom. Navštívil lokality, kde podsvetie pochovávalo biele kone a zbavovalo sa nepohodlných svedkov. Preštudoval desiatky súdnych spisov a svoje zistenia konzultoval s vyšetrovateľmi, právnikmi a prokurátormi. Bonusom knihy sú doteraz nezverejnené fotografie, mapa mafiánskych klanov, unikátne infografiky a register členov, obetí a bojovníkov proti organizovanému zločinu s vyše 600 položkami. Súčasťou knihy sú exkluzívne rozhovory s mužmi, ktorí stáli na opačných stranách bojiska – bossom bossov Mikulášom Černákom a policajným prezidentom Milanom Lučanským. Výťažok z predaja knihy pôjde na podporu nezávislej žurnalistiky. Knihu kúpite TU.

 

2. Mafia v Poprade Knihy o mafii

 

Mafia v Poprade Knihy o mafii

 

Mesto Poprad pod malebnou scenériou Vysokých Tatier nemôže náhodnému návštevníkovi ani náznakom pripomínať miesto krvavých mafiánskych popráv, surových bitiek a vzájomnej rivality mocných bossov. A predsa sa v 90. rokoch stalo križovatkou organizovaného zločinu. Knihy o mafii. Knihy o slovenskej mafii. Prechádzali ňou dobrovoľne či nasilu nielen typickí kriminálnici, ale aj navonok uznávané športové a spoločenské celebrity, na obdiv sa vystavujúci úspešní podnikatelia, ako a aj politici z najvyšších etáží našej politickej scény na Slovensku. Sem chodili mafiáni z Bratislavy míňať svoje nazbíjané peniaze, tu sa usadil známy albánsky narkobarón Baki Sadiki, tu začínal ako sudca jeho ne-kamarát Harabin, tu sa neblaho preslávili mafiánski bossovia Reichel a Žemba. Toto súručenstvo neobišlo ani lokálnych politikov vrátane jedného primátora a odtiaľto vyrazil do sveta naplniť svoj americký sen Andrej Kiska, aby sa vrátil poučený marketingom až tak, že sa stal prezidentom. A nájdete toho v tejto knihe ešte viac… Knihu kúpite TU.

 

3. Mafia udrela

 

Mafia udrela

 

Ondrej, majiteľ realitnej agentúry, sa po rokoch emigrácie vracia z Nemecka na Slovensko. Splnil sa jeho veľký sen – po revolúcii, v malej privatizácií, sa v rodnej Bratislave dostal k vysnívanej secesnej budove s reštauráciou, kaviarňou a hotelovými izbami. Keď budovu vyplatil a mal v ruke list vlastníctva, brutálne udrela mafia… Knihu kúpite TU.

 

4. Stráž ma, mafia nezabúda

 

 Stráž ma, mafia nezabúda

 

„Bývalý člen ukrajinského podsvetia, Bohdan, už takmer dvanásť rokov žije na Slovensku. Jeho šéfom je piešťanský mafián ruského pôvodu a Bohdan je teraz so svojím novým životom celkom spokojný. Jedného dňa sa všetko zmení a pohoda pred televízorom sa skončí vo chvíli, keď na televíznej obrazovke uvidí svoju tvár. Znamená to iba jedno: niekto z jeho minulosti po ňom ešte stále pátra.

Minulosť, na ktorú sa po celý ten čas snažil zabudnúť, mu predloží účet a on si musí zvoliť medzi útekom a pomstou. Ako súvisí vražda jeho šéfa a vražda šéfovej bývalej ženy s tým, čo sa stalo na Ukrajine pred dvanástimi rokmi? Môžu spolu vôbec nejako súvisieť?

 

Bohdan si vyberie pomstu. Okrem toho, aj keď veľmi nerád, cestujúc na Ukrajinu, musí vziať pod svoju ochranu šéfovu dcéru Valériu, ktorej inak hrozí istá smrť. Rozmaznaná mladá žena, pre ktorú bodyguard jej otca bol vždy takmer neviditeľný, pochopí, že jej život teraz závisí iba od jeho dobrej vôle.“ Knihu kúpite TU.

 

 

5. Markíza, politika a mafia – Knihy o mafii

 

Markíza, politika a mafia - Knihy o mafii

 

V minulosti novinár, spoluzakladateľ a prvý generálny riaditeľ televízie Markíza, zakladateľ a predseda politickej strany Aliancia nového občana, podpredseda národnej rady, neskôr podpredseda vlády a minister hospodárstva. Dnes? Obvinený z objednania vraždy svojej bývalej spoločníčky a z falšovania zmeniek. Muž ktorý roky skrýval kriminálnu minulosť, alebo obeť klamstiev, intríg a spravodajských hier?

 

Pavol Rusko. Jeho príbeh odkrýva zákulisie vzniku najúspešnejšieho a najsledovanejšieho média, boj o jeho záchranu i ostré politické šarvátky, ktoré sa zrodili v neúprosnom súboji o peniaze, vplyv a moc. Prináša nové informácie, fakty a súvislosti, ktoré boli doteraz pred verejnosťou ukryté a ktoré pútavou formou dokresľujú obraz toho, čo môže na Slovensku čakať úspešného a mediálne známeho podnikateľa, keď vystúpi na najvyššie priečky slovenskej politiky.

Takmer desať rokov paril k najvplyvnejším ľuďom na Slovensku, pričom spočiatku bola hlavným pilierom jeho mediálnej moci televízia Markíza, ktorá spolu s denníkom Národná obroda, rádiom Koliba a časopisom Markíza dokonca v istom čase tvorila najvplyvnejšiu mediálnu skupinu na Slovensku. Po voľbách v roku 2002 sa k mediálnemu vplyvu pridal aj vplyv politický: jeho liberálna Aliancia nového občana, ktorej bol predsedom, sa rok po svojom vzniku stala súčasťou vládnej koalície a zdalo sa, že samotný Pavol Rusko má pred sebou dlhú a úspešnú politickú kariéru. Knihu kúpite TU. Jeho „zúčtovanie s minulosťou“ sa do rúk čitateľov dostane exkluzívne práve prostredníctvom Ottovho nakladateľstva už o niekoľko týždňov. Knihu kúpite TU.

 

6.  Bennett Mafia: Zakázaná láska

 

Bennett Mafia Zakázaná láska

 

Keď Riley študovala na súkromnej internátnej škole, jej spolubývajúcou bola Brooke Bennettová – samotárske dievča, ktorého sa všetci báli. Keď Riley zistí, že Brooke je súčasťou mafiánskej rodiny Bennettovcov a jej najstarší brat je zabitý, prvýkrát skutočne okúsi, aký nebezpečný je svet jej novej priateľky. Knihy o mafii. O štrnásť rokov neskôr si Riley pri sledovaní televízie všimne, že Brooke chýba, a v ten istý deň ju unesie Kai Bennett, Brookin starší brat a hlava rodiny. Kai tuší, že by mohla vedieť, kde sa nachádza jeho sestra, ale čím dlhšie je Riley uväznená, tým viac rastie ich vzájomná príťažlivosť. Keď sa ju spoločne vydajú hľadať, ukáže sa, že Brooke nie je tak celkom nezvestná a má vlastné dôvody, prečo chce Rileyho zatiahnuť do svojho príbehu. Kai a Riley medzitým spolupracujú, aby zlikvidovali jeho nepriateľov a potlačili jej vnútorných démonov. Knihu kúpite TU.

 

7. Zahrabaná pravda – Mafiánsky teror v Dunajskej Strede

 

Zahrabaná pravda - Mafiánsky teror v Dunajskej Strede

 

Dejiny mafie na starom kontinente nepamätajú taký masaker, ako spáchali zločinci v marci 1999 v mestečku Dunajská Streda. Knihy o slovenskej mafii. Všetky hriechy aj so svojimi obeťami pochovali do zeme na južnom Slovensku. Obete škrtili, aby po sebe zanechali čo najmenej stôp, vraždy páchali až nad tajnými hrobmi, aby ich nemohli muži zákona prichytiť s mŕtvolou v kufri.

Od desaťnásobnej vraždy členov gangu pápayovcov už ubehlo viac než 20 rokov a je najvyšší čas, aby sme sa dozvedeli, prečo na Žitnom ostrove vyrástla taká krutá zločinecká skupina, ktorá má na svedomí zrejme stovky ľudí.

Od siposovcov cez pápayovcov až po sátorovcov. Prečo sa krvavý gang vyzabíjal navzájom a ako sa popri tejto krvavej histórii odvíjal príbeh jedného z najznámejších policajtov na Slovensku.

Kniha Zahrabaná pravda – krvavý teror v Dunajskej Strede prvý raz prináša pohľad na vyčíňanie mafie na južnom Slovensku očami autentického účastníka udalostí.

 

Dávid Barak je novinár slovensko-maďarského spravodajského portálu Parameter.sk. V rokoch 2018 – 2019 sledoval súdny proces s gangom sátorovcov a vďaka svojim zdrojom a spomienkam dunajskostredského policajta Jaroslava Spišiaka napísal príbeh otrasného zločinu na južnom Slovensku. Knihu kúpite TU.

 

8. Borža – Môj život v mafii – 1. diel – Knihy o mafii

 

 Borža - Môj život v mafii - 1. diel - Knihy o mafii

 

Borža – Môj život v mafii – 1. diel. Knihy o mafii. Knihu kúpite TU.

 

9. Vory – Ruská supermafia 

 

Vory - Ruská supermafia 

 

Dokument o zločineckej triede sformovanej v stalinských táboroch – hrozbe presahujúcej hranice Ruska –, o voroch v zakone. Mark Galeotti je špičkový odborník na ruský organizovaný zločin, konzultant vlád a policajných zložiek po celom svete. Čitateľom prináša fascinujúce dejiny vorov v zakone – skupiny. Ktorá zdarne prežila všetky zmeny od stalinizmu, studenej vojny, sovietskej okupácie Afganistanu až po finálny kolaps komunistického experimentu. Vory v zakone, ako sa často hovorí ruskej mafii. Vznikli najmä vo väzniciach a gulagoch, kde si vyvinuli jedinečnú kultúru. Jej príslušníci sa značkovali premyslenými tetovaniami a dodržiavali takzvaný „zlodejský zákon“ – prísny systém. Ktorý zakazoval všetky platené zamestnania a akúkoľvek spoluprácu so silovými zložkami štátu. Galeotti využil dve desaťročia podrobného výskumu. Aby priniesol jedinečnú štúdiu vorov na ceste k moci od skromných počiatkov cez nespútanú ruskú oligarchiu až po nové príležitosti po celom svete. Knihu kúpite TU.

 

10. Pablo Escobar – Nenávidený a milovaný – Knihy o mafii

 

Pablo Escobar - Nenávidený a milovaný - Knihy o mafii

 

Som ako Boh, keď si poviem, že niekto zomrie, zomrie ešte dnes.“ Virginia Vallejová úprimne a pravdivo opisuje udalosti. Ktoré sa čoskoro premenil na príbeh hrôzy a pomsty. Knihy o mafii. V odvážnom, drsnom, očarujúcom a dekadentnom rozprávaní odkrýva informácie o Pablovi Escobarovi. Jeho intimnom živote aj o zločinoch, ktoré neboli odhalené. Opisuje vznik kokaínového priemyslu. Escobarov legendárny zmysel pre korupciu a teror a vzťahy medzi jeho obchodom a karibskými diktátormi. Kolumbijskou vládou minulého štvrťstoročia a americkou tajnou službou. Po rozchode s Escobarom v roku 1987 a najmä po jeho smrti roku 1993 sa Virginia Vallejová stala spoločensky nežiaducou osobou. Jedná sa o druhé vydanie knihy Milovala som Pabla a nenávidela Escobara. Knihu kúpite TU.

11. Prečo som prelomil mlčanie

 

Prečo som prelomil mlčanie

 

Prečo som prelomil mlčanie a po viac ako šestnástich rokoch strávených za mrežami rozprávam o všetkých zločinoch. Ktoré sme spáchali v dobe, ktorá sa, chvalabohu, už nikdy nevráti? Knihy o mafii. Cieľom tejto knihy nie je zbavovanie sa zodpovednosti za spáchané zlo. Pretože tak, ako som bol svojprávny vtedy, som aj dnes. Chcem, aby ma čitatelia spoznali takého. Aký som skutočne bol, ako som uvažoval, konal. Za celé tie dlhé roky riešenia mojich káuz sa toho o mne popísalo veľa.

 

Bulvárne denníky, týždenníky aj samozvaní spisovatelia sa zviditeľňovali a profitovali na mojom mene – ,,o mne bezo mňa“. Budem uvádzať skutočné mená všetkých aktérov. Pretože toto je to najdôležitejšie poslanie tejto knihy – skutočná pravda napísaná rukou toho, kto ju prežil. Je mi jasné, že mnohých aktérov tej doby nepoteší. Keď si prečítajú o sebe to, na čo by už najradšej zabudli. Ale ja som čakal dosť dlhú dobu v týchto tvrdých väzenských podmienkach a stratil som okrem rodiny aj najlepšie roky svojho života.

A výsledok? Celé tie roky samá zrada. Zbabelý postoj, intrigy, nové a nové obvinenia od tých, ktorí mi mali byť aspoň vďační za to. Som bol celých šestnásť rokov ticho a nesedia tu vedľa mňa. Pritom som im poslal jasný odkaz: „Či niekedy prehovorím? Neviem. Viete, kto som bol, viete, čo sa dialo. Keby som prehovoril, išli by ďalší. Mám len jeden život a po tom. Ako sa správajú tvrdí chlapci z podsvetia, by asi nebolo ťažké rozhodnúť sa.“ (SME 25. 9. 2010) No „tvrdí“ chlapci z podsvetia boli aj naďalej takí zbabelí. Je im to úplne zatienilo racionálne myslenie a toto je výsledok – moje prelomené mlčanie. Knihu kúpite TU.

 

 

12. Lov na Pabla Escobara

 

Lov na Pabla Escobara

 

Neslávne známy medellínsky kartel pašoval v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch do Spojených štátov a Európy tony kokaínu. Na jeho čele stál legendárny kolumbijský narkobarón Pablo Escobar. Z Kolumbie sa stala vojnová zóna. Nájomní vrahovia sicariovia nemilosrdne likvidovali konkurenciu. Knihy o mafii. Ale aj policajtov a obyčajných obyvateľov. Všetko pre jediný cieľ – udržať Pabla Escobara na čele jednej z najvplyvnejších zločineckých organizácií všetkých čias. Escobar zarábal miliardy dolárov, kupoval si politikov a najšikovnejších právnikov a štylizoval sa do úlohy hrdinu zbedačeného kolumbijského ľudu. Dlhé roky bol napriek enormnej snahe kolumbijskej polície nedotknuteľný.

Steve Murphy a Javier F. Pena boli agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou. Príbeh dvoch odhodlaných agentov medzitým spoznal celý svet prostredníctvom seriálu spoločnosti Netflix Narcos. Prvýkrát však prehovorili osobne a v tejto knihe rozprávajú skutočný príbeh o tom. Ako sa podieľali na stíhaní najhľadanejšieho zločinca na svete. Od ťažkých začiatkov v elitnom policajnom útvare a náročnom výcviku až po životnú misiu v kolumbijskom Medellíne. Kde ďaleko od domova slúžili v prvej línii nekonečnej vojny proti drogám. Ktorá do dnešného dňa pustoší Ameriku. Knihu kúpite TU.

 

13.  Americká zem – Knihy o mafii

 

Americká zem - Knihy o mafii

 

Lydia urobila v živote jedinú, no o to fatálnejšiu chybu. Vydala sa za investigatívneho novinára, ktorý mal odvahu zverejniť informácie o mafiánskych praktikách. Romantické knihy o mafii. A to sa v Mexiku, kde životy ľudí ovládajú gangy, mafie a drogové kartely, jednoducho neodpúšťa. Mafia vyzabíja celú rodinu, zachráni sa len Lýdia so svojím osemročným synom. V zúfalstve naskočia na vlak a utekajú z nebezpečnej krajiny. Knihy o mafii. Proti svojej vôli sa stávajú migrantmi a na vlastnej koži pociťujú tvrdú realitu nelegálneho prevádzačstva. Je to jednoducho strhujúci príbeh! Knihu kúpite TU.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button