KNIHYKnihy

Kniha o psoch 10 najlepších kníh Kniha o psovi

Kniha o psoch 10 najlepších kníh . Knihy o psoch ktoré by si mal prečítať každý milovník psov .Tréningové knihy ,Zaujímavé knihy ,Poučné knihy . 

Knihy o psoch .Ak ste milovník psov a radí čítate alebo sa len chcete dozvedieť niečo viac . Určite by ste nemali vynechať týchto skvelých 10 kníh ktoré sú u nás obľúbené . Určite ak máte aj vy nejaké obľúbené knihy , určite nám ich názvy nechajte v komentárov . A my ich doplníme .No poďme na zoznam :

10. Pes je láska – Prečo a ako vás váš pes miluje – Knihy o psoch

 Pes je láska - Prečo a ako vás váš pes miluje

Každý milovník psov pozná ten pocit. Dotyk psieho ňufáka, ich sálajúce teplo, keď nám ležia pri nohách, aj ich kňučanie, keď chcú vyskočiť na našu posteľ. Naozaj sa zdá, že nás naše psy milujú, hoci to vedci roky odmietajú. Kniha Pes je láska odhaľuje a dokazuje jedinečnosť psov spočívajúcu v tom, že sú schopné prejavovať lásku, čím sa líšia od ostatných zvierat. Dôverný vzťah medzi človekom a psom sa budoval počas ich dlhého spolužitia a dnes sa potvrdzuje, že pes dokáže chápať človeka a prejavovať mu svoju náklonnosť oveľa intenzívnejšie než iné zvieratá. Táto fascinujúca kniha o pôvode psov, ich správaní, potrebách a skrytých povahových hĺbkach je neodmysliteľná súčasť knižnice každého, kto mal niekedy rád psa a cítil, že jeho láska je opätovaná.Kniha sa dá zakúpiť TU

9. Jedinečný svět psích emocí – Pes je láska – Knihy o psoch

Jedinečný svět psích emocí - Pes je láska


Knihy o psoch. Důkazy mluví jasně – psi cítí lásku stejně jako lidé. Populárně naučná kniha z pera renomovaného odborníka se zabývá světem psích emocí a jejich jedinečnou vazbou na člověka. Autor na základě současných výzkumů a vlastního pozorování dospívá k závěru, že psi mají zvláštní druh emoční inteligence, která jim umožňuje vycházet s lidmi způsobem, jehož žádné jiné zvíře není schopno. Kapitoly jako „Čím jsou psi tak jedineční“ „Tělo a duše“, „Jak se psi zamilovávají“ nebo „Psi si zaslouží lepší život“ zevrubně popisují, jak pes vnímá a cítí. Záměrem textu není jen psy studovat a porozumět jim, ale především jim díky novým znalostem pomáhat vést bohatší, spokojenější život.Kniha sa dá zakúpiť TU .

8. Pes – Knihy o psoch

Pes

Pro některé z nás jsou psi společníci, kteří nám pomáhají při práci, pro jiné stále představují vlky, pozůstatky nefalšované divočiny. Městský člověk psy často bere jako náročné děti, které vyžadují péči a lásku. Je mnoho způsobů, jakým se lidé staví k těmto chlupatým čtyřnohým stvořením, není tedy divu, že občas tápeme, když přijde na to, jakou roli vzhledem k různorodosti plemen, tvarů těla, barev srsti a jejich kombinacím psi v naší společnosti hrají. Knihy o psoch. Veľké plemená psov

 

Kniha o psoch

 

Krásná výpravná publikace si v širších souvislostech všímá všech aspektů života psů – odkud pocházejí, jaké je jejich přirozené prostředí, kdo jsou jejich předkové a kdy nastaly první kontakty s člověkem. Podrobněji se věnuje anatomii psů, jejich smyslům a genomu a zděděným vlastnostem. Samostatná kapitola pojednává o sociálním chování psovitých, hierarchii ve smečce, teritoriálním chování, komunikaci i způsobu myšlení a poznání okolního světa. Nechybí ani přehled jednotlivých plemen.Kniha sa dá zakúpiť TU .

7. Neznám druhé takové zvíře, jako je pes – Knihy o psoch

neznam-druhe-takove-zvire-jako-je-pes-75794

RNDr. František Šusta, PhD. pracoval deset let jako profesionální trenér zvířat v zoo a získal i řadu mezinárodních ocenění. Poté, co se krom exotů začal věnovat i psům, užasl nad oddaností a tolerancí, kterou projevují ve vztahu ke svým páníčkům. Tyto vlastnosti na jednu stranu ohromně usnadňují jejich trénink, ale na druhou stranu může nerespektování psích specifik a pouhé bezmyšlenkovité aplikování výcvikových metod, byť pozitivních, vést k tomu, že náš pes prožije život plný frustrace a osamění, obklopený pamlsky, ale bez svého člověka. Tato kniha proto není jenom holdem nejlepšímu příteli člověka, ale také návodem, jak se při výchově a výcviku vašeho psa podobným chybám vyhnout. Knihy o psoch.

„Tuto knížku jsem napsat musel, už kvůli pocitu, že ji psům dlužím. A také proto, že neznám druhé takové zvíře, jako je pes!“ František Šusta .Knihu si môžete zakúpiť TU

6. Môj pes, môj guru – Knihy o psoch

Môj pes, môj guru

„Začal som skúmať, ako je možné, že ten pes vyzerá vždy šťastný a ako je celkovo dokonale spokojný so svojim životom!“Knihy o psoch.

Ak ste niekedy mali psa, asi sa vám nie raz stalo, keď ste prišli unavení domov po ťažkom dni v práci, že ste sa mu prihovorili: „Keby som bol ako ty. Si vždy šťastný a spokojný!“ Váš domáci miláčik váš totiž vždy čaká pri dverách, aby vás privítal a šťastne kýva chvostom.  Poľovnícky pes

Autor knihy, úspešný marketingový manažér, nikdy neobľuboval psov, a keď sa jeho manželka rozhodla jedného zadovážiť ich dvom dcéram bol proti. Ani vo sne ho vtedy nenapadlo, že o šesť rokov neskôr napíše knihu inšpirovanú novým členom rodiny. Pochopil totiž, že správanie tohto najvernejšieho priateľa človeka úplne spĺňa všetky poučky o tom, ako by sme mali žiť a byť dobrým človekom. 

 

Kniha o psoch

 

Pes… 

dôveruje svojmu pánovi (analógia k božskému princípu), 

žije v prítomnosti, 

je vďačný a vie to vyjadriť, 

miluje bezpodmienečne,

má veľa ďalších zdanlivo základných vlastností, ktoré ak by sme od neho prijali, bol by svet okamžite lepším a krajším miestom.Knihu si môžete zakúpiť TU .

5. Čo dokáže váš pes?

Čo dokáže váš pes Knihy o psoch

Naozaj psy cítia blížiace sa zemetrasenie? Rozoznajú nástup rakoviny ešte predtým, ako ju diagnostikujú lekári?

Psie zmysly v mnohých ohľadoch tie ľudské prevyšujú. Psy počujú zvuky z väčšej vzdialenosti a vo vyšších frekvenciách, majú citlivejšie nosy. lepšie periférne videnie a fúzmi zachytia aj tie najmenšie zmeny tlaku vzduchu. Neprekvapuje preto, že pes sa ponáhľa k dverám ešte predtým . Než si všimnete, že niekto prichádza. Knihy o psoch.

 

Kniha o psoch

 

Kniha Čo dokáže váš pes? skúma fascinujúci svet poznávacích schopností psov. Opisuje päť základných zmyslov, predstavuje pohľad na svet tak  .Ako ho vníma pes, a venuje sa aj otázke, či pes má šiesty zmysel. Obsahuje praktické testy a aktivity, ktorými nielen zmeriate inteligenciu psa, ale dokonca ju budete môcť zvýšiť. Vďaka tejto knihe lepšie porozumiete svojmu psiemu miláčikovi a vaša komunikácia bude hodnotnejšia. 

Z anglického originálu Is Your Dog Psychic? (QUID Publishing Ltd, Brighton 2017) preložili Matúš Hyžný a Mariana Hyžná. Knihu môžete zakúpiť TU

4. Hlavolamy pro psy

Knihy o psoch

Kniha nabízí řadu praktických návodů, jak důkladně procvičit šedou kůru mozkovou vašeho čtyřnohého kamaráda. A nemusíte nic kupovat: pomůcky pro nekonečnou zábavu s hlavolamy už máte doma. Skrývají se v předmětech každodenní potřeby v kuchyni, ve sklepě, v garáži a na půdě a čekají jen na nápad, jak je použít. Bohatě ilustrovaná publikace uvádí množství originálních her . Při kterých pes musí použít tlapu, čenich a do velké míry zapojit i hlavu. Aby se dostal k pamlsku nebo oblíbené hračce, nezbývá mu než přijít na kloub různým mechanismům: například ovládat kousek rourky, zkusit štěstí ve hrách s kloboučky na různých podložkách, vytáhnout psí udici nebo – v pravém smyslu slova – myslet za roh. .. Vítejte v dílně na hlavolamy.Knihu si môžete zakúpiť TU .Knihy o psoch.

3. Roselle Pes, ktorý ma zachránil

Roselle Pes, ktorý ma zachránil Knihy o psoch

Skôr, ako sa začítate do tohto výnimočného skutočného príbehu, zatvorte na chvíľku oči a predstavte si, že ste od narodenia nevidiaci a kráčate životom ponorení v tme. A teraz si predstavte, že sa 11. septembra 2001 nachádzate na 78. poschodí Svetového obchodného centra v New Yorku, do ktorého narazí unesené lietadlo. Pri sebe máte len svojho vodiaceho psa a ste úplne odkázaní na jeho pomoc. 

Veľké plemená psov : Top 10 veľké psy na svete

Príbeh neobyčajného Michaela Hingsona a jeho vernej a odvážnej sprievodkyne Roselle roky dojíma ľudí po celom svete. Pri čítaní tejto knihy aj vy budete kapitolu po kapitole strácať reč a žasnúť nad putom . Ktoré spája človeka a psa v tom najkrajšom zmysle slova. Precítite, aké je to poslepiačky zísť sedemdesiatosem poschodí, uniknúť smrti v rúcajúcich sa dvojičkách a skrývať sa v podzemnej stanici metra. Knihy o psoch.

 

Kniha o psoch

 

Beznádejne sa zamilujete do pojašenej Roselle, ktorá sa síce panicky bojí búrok, no i tak bojuje, aby svojho ľudského priateľa dostala v ohlušujúcom rachote rúcajúcich sa veží do bezpečia. Do Roselle, ktorá za svoj hrdinský čin dostala mnohé celosvetovo uznávané ocenenia a prísľub . Že jej meno už nikdy nedostane žiaden vodiaci pes, pretože „Roselle je len jedna“. 

Začítajte sa do príbehu muža, ktorí nikdy nedovolil, aby mu jeho slepota zabránila naplniť svoje sny, a Roselle .Ktorej oddanosť a odvaha im obom zachránila život.Knihu si môžete zakúpiť TU

2. Čo si myslí pes

čo si myslí pes Knihy o psoch


Ak sa chystáte zaobstarať si psieho maznáčika, alebo už s nejakým žijete a ste veľkým milovníkom psov. Naučte sa lepšie porozumieť svojmu štvornohému priateľovi. S príručkou Čo si myslí pes ľahšie pochopíte. Má váš psí kamarát na srdci. Ako sa cíti, čo ho teší alebo, naopak, čo mu prekáža.

 

Kniha o psoch

 

Zistite, prečo sa váš pes správa určitým spôsobom, odnaučte ho neplechám a pomôžte mu skamarátiť sa s ostatnými psíkmi v parku, ak si sám nevie rady. Vaše spoločné chvíle budú plné pohody a bez zbytočného stresu. V knihe nájdete nielen rady skúsených psičkárov, ale aj množstvo užitočných fotografií, ktoré vám pomôžu lepšie rozlúštiť želanie vášho psíka. Ak si so svojím psom porozumiete, stane sa vaším najlepším priateľom a odmenou vám bude nielen harmonický vzťah, ale užijete si aj mnoho zábavy a nevídaných dobrodružstiev.Knihu si môžete zakúpiť TU .

1. Pes – člen rodiny

Pes – člen rodiny Knihy o psoch

Co všechno je třeba udělat, když čekáte do rodiny nový přírůstek – tentokrát v podobě roztomilého chundelatého čtyřnohého kamaráda? Tato praktická a hravá příručka vám napoví, nač je třeba pamatovat, aby se váš nový pejsek u vás cítil dobře, prospíval a nic mu nechybělo. Kniha o psoch. Dozvíte se, kde mu připravit místo na spaní, jaké bude potřebovat krmení a základní péči, proč jsou pro něj některé aktivity nebezpečné a naopak jaké hry jsou pro něj vhodné, na co si dávat pozor při procházkách, jak pejska navyknout na společnost dalších zvířat v domácnosti a řadu dalších užitečných věcí.Knihu si môžete zakúpiť TU

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button