KNIHYŽivotný štýl

Najlepší palacinkovač pre všetkých milovníkov palaciniek

Najlepší palacinkovač pre všetkých milovníkov palaciniek. Palacinky sú známe už stáročia a sú základom mnohých kultúr. Odborníci (odborníci na palacinky?) sa domnievajú, že ľudia si na palacinkách pochutnávali už pred 30 000 rokmi v dobe kamennej. V skutočnosti vedci našli palacinky v žalúdku Ötziho Ľadového muža, ktorého vek sa odhaduje na viac ako 5 000 rokov! Vlastne je to trochu nechutné…

 

História palaciniek

 

História palaciniek

 

História palaciniek. V starovekom Grécku a Ríme sa palacinky pripravovali z pšeničnej múky, olivového oleja, medu a zrazeného mlieka. Starogrécki básnici Kratinus a Magnes písali o palacinkách vo svojej poézii. Shakespeare ich dokonca spomína vo svojich slávnych hrách. Počas anglickej renesancie si ľudia palacinky ochucovali korením, sherry a jablkami.

 

Ľudia začali používať slovo „palacinka“ v 15. storočí a toto slovo sa stalo štandardným v Amerike v 19. storočí. Predtým ich ľudia označovali ako indiánske koláče, motanice a pohánkové koláče. Možno vás prekvapí, že palacinky existujú po celom svete. Zdá sa, že každá kultúra má na ne svojský pohľad. Ľudia na celom svete ich jedia na raňajky, obed aj večeru. Palacinkovač zakúpite TU.

 

Prečo milujeme palacinky 

 

Prečo milujeme palacinky 

 

U nás v rodine každý trpý palacinkovým syndrómom, ktorý definujeme ako lásku, závislosť a posadnutosť palacinkami. Palacinky majú rôzne tvary, veľkosti a príchute. Prečo milujeme palacinky. Môžu byť sladké, slané, hrubé, tenké, malé alebo veľké, ale všetky sú vynikajúce! Môžete si vybrať banánové, s hrozienkami a granolou, čučoriedkové, s jablkami a pekanovými orieškami alebo so škoricou a pečenými pekanovými orieškami, ktoré sa podávajú čerstvé z roštu s maslom a javorovým sirupom. MŇAM! Palacinky skutočne obstáli v skúške času a majú bohatú históriu po celom svete. V našich srdciach majú osobitné miesto a pripomínajú nám pohodu, rodinné jedlá a sobotné rána.  Palacinkovač zakúpite TU.

 

Najlepší palacinkovač Guzzanti G 606 

 

najlepší palacinkovač

 

Keď už viete o palacínkach viac, zdokonaľte aj ich prípravu. Každý múdry človek sa snaží posunúť vpred. A posunom vpred pri príprave palaciniek je palacinkovač. Možno sa pýtate prečo? Mám pre vás niekoľko faktov. Priemer plochy na pečenie je 30 cm. Čo znamená že palacinky odpečiete naozaj rýchlo a nemusíte hodinu vystávať pri sporáku. Deťom stačí jediná takáto palacinka a už viac nevládzu. Navyše nepriľnavá plocha zaisťuje pečenie bez tuku alebo akéhokoľvek oleja, preto sú palacinky zdravšie a chutnejšie.

 

 

Čo je ešte lepšie ak sa jedná o umývanie moc sa nenarobíte, pretože sa umýva len plocha na pečenie ktorá sa dá jednoducho vybrať z prístroja, vlastne je to akoby tácka ( nezabúdajte má nepriľnavý povrch – takže ju stačí opláchnuť a je ako nová. Súčasťou sady sú aj nástroje pre rovnomerné nanesenie cesta a špachtle na otáčanie. Napájanie palacinkovača je 230 V čo znamená že si ho môžete brať na výlety kde svojej rodine pripravíte výborné a zdravé palacinky a vašu peňaženku to nebude stať vôbec nič. Vďaka svojim malým rozmerom ktoré sú 10 cm na výšku a 38 cm na šírku vám v kuchyni nezaberie skoro žiadne miesto. Keď ho vyskúšate už viac nebudete palacinky robiť inak. Ďakujem za prečítanie celej zo srdca napísanej recenzie. Palacinkovač zakúpite TU.

 

Najlepší palacinkovač

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button