DOBRÉ RADY K VARENIUŽivotný štýl

Ako čistiť granatove jablko 3 triky

Ako čistiť granatove jablko? Tri jednoduché spôsoby čistenia granátových jabĺk. Ach, granátové jablká. Máme vás tak radi, ale prečo sa tak ťažko konzumujete? Nebojte sa, prišli sme na tri jednoduché spôsoby, ako z granátových jabĺk dostať semienka – alebo šípky – takže si na nich budete môcť pochutnávať okamžite.

 

Ako čistiť granatove jablko

 

Ako čistiť granatove jablko

 

Predtým, ako začnete, nezabudnite granátové jablko zvonka dôkladne umyť.

 

TRIK S VODOU

 

TRIK S VODOU

 

 

Šťava z granátového jablka sa zafarbuje, takže táto metóda je jednou z najmenej špinavých. Naplňte veľkú misu vodou. Granátové jablko rozdeľte na štvrtiny. Ponorte granátové jablko pod vodu a jemne roztiahnite šupku, potom z neho vytlačte semienka. Šupky klesnú na dno misky a šupka a dužina budú plávať na hladine vody. Keď sa vám podarí vybrať všetky semená, dužinu odstráňte a kompostujte. Vodu a semená sceďte do cedníka a vyberte všetky zvyšné kúsky dužiny. Vychutnajte si!

 

TRIK S LYŽICOU

 

TRIK S LYŽICOU

 

Granátové jablko rozrežte na polovice alebo štvrtiny. Granátové jablko držte nad veľkou miskou, semienkami nadol, a pevne ho udrite drevenou lyžicou. Všetky semienka spadnú do misky. Postup opakujte so zvyšnými štvrtinami a v prípade potreby vyberte dužinu.

 

Ako čistiť granatove jablko TRIK S PLÁTKAMI

 

Ako čistiť granatove jablko TRIK S PLÁTKAMI

 

  • Pri tejto metóde musíte byť pri krájaní presní, čo môže byť zložité.
  • Začnite opatrným odrezaním vrchnej časti granátového jablka (asi štvrť centimetra od vrchu).
  • Potom narežte šupku granátového jablka. Rezte len do bielych častí, aby ste sa nezarezali do semienok a nespôsobili neporiadok. Ako vyčistiť mikrovlnku 7 spôsobov ako umyť mikrovlnku
  • Ako vodidlo použite biele hrebene – prirodzené „vrecká“ oddeľujúce semená.
  • Jemne vytiahnite kliny od seba a prstami vytlačte semená. Keďže ste rozkrojili okolo dužiny, všetky semená by mali byť odhalené, aby ste ich mohli ľahko vyberať bez toho, aby ste museli vyberať toľko dužiny ako pri ostatných dvoch uvedených spôsoboch. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button