Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Top 10 filmov pre ľudí v karanténe

Situácia s Covidom je zlá , ľudí s týmto ochorením stále pribúda a tým aj pribúdajú ľudia ktorý musia sedieť doma .Pripravili sme pre vás zoznam filmov ktoré sú tak dobré že pri nich vydržíte obsedieť a záujmu vás . Pozrite si top 10 filmov pre ľudí v karanténe .

10. Pán Prsteňov

 

10. Pán Prsteňov

 

Pán prsteňov je filmová trilógia režírovaná Petrom Jacksonom. Scenár je založený na knižnej trilógii Pán prsteňov od J. R. R. Tolkiena. Pozostáva z troch filmov Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa (2001), Pán prsteňov: Dve veže (2002) a Pán prsteňov: Návrat kráľa (2003). Pôvodne predpokladal tím okolo Petra Jacksona nakrútenie dvoch filmov, pretože sa obával, že žiadna spoločnosť nepodstúpi riziko a neinvestuje do troch tak náročných a drahých filmov. V New Line Cinema, jedinej spoločnosti ktorá bola ochotná investovať do filmov, ale rozhodli, že filmy budú tri, keďže aj knihy sú tri.

 

9. Liečiteľ / Ranhojič (Dobrodružný / Drama / Historický )

 

Liečiteľ Ranhojič

 

Ranhojič sa odohráva v 11. storočí, všetky antické poznatky ohľadom medicíny sú v Európe zabudnuté, vládne tu temný stredovek. Jedinú zdravotnú starostlivosť zaisťujú potulní ránhojiči. Mladý Rob Cole má veľmi zvláštnu schopnosť: je schopný vycítiť, keď má niekto zomrieť. Vtipne obrázky

 

Po smrti oboch rodičov sa Roba ujíma práve jeden z potulných ranhojičov a počas spoločných ciest sa z Roba stáva jeho učeník. Túžba po poznaní a túžba dozvedieť sa o ľudskom tele a jeho liečenie čo najviac ženie nakoniec Roba z malej anglickej dediny cez Konštantínopol až do ďalekej Perzie. Snaží sa nastúpiť do lekárskej školy slávneho učenca Avicena a musia preto zatajiť svoje kresťanstvo. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole takmer všetko, len aby svoju túžbu po poznaní uhasil a stal sa skutočným liečiteľom . Ak ste tento film nevideli určite si ho pozrite zaujme všetkých .

 

8. Ďaleko od ľudí ( Drama / Válečný / Western )

 

.Ďaleko od ľudí

 

Alžírsko 1954. Uprostred nepokojnej a násilnej doby sa na cestu cez pohorie Atlas vydáva podivná dvojica mužov: dedinčan Mohamed (Reda Kateb), obvinený z vraždy, a učiteľ európskeho pôvodu Daru (Viggo Mortensen), ktorý bol vybraný, aby ho ako eskorta odprevadil k súdu. Prenasledujú ich jazdci, ktorí túžia po okamžitom treste pre Mohameda. Obaja muži musia čeliť guľkám, zúriacej vojne, zime a ďalším nebezpečenstvám, aby si vybojovali slobodu.

 

7. Doktor Spánok ( Horor / Thriller )

 

Doktor Spánok

 

Film určite patrí na zoznam top filmov pre ľudí v karanténe .Film nadväzuje na dej filmu Osvietenie (Stanley Kubrick) opisujúci hrozné udalosti, ku ktorým došlo pred 40 rokmi v hoteli Overlook. Teraz dospelý Dan Torrance (Ewan McGregor) sa usilovne snaží vyrovnať so svojím hrozným zážitkom z hotela a nájsť pokoj v duši. Všetko sa ale zmení vo chvíli, keď sa stretne s Abrou, odvážnou mladou dievčinou obdarenú mimoriadnymi mimozmyslovými schopnosťami označovanými ako „osvietenie“.

 

Abra inštinktívne vycíti, že Dan má rovnaké tajuplné nadanie ako ona, a obráti sa na neho so zúfalou prosbou o pomoc. Neľútostná bytosť Rose a jej nasledovníci totiž čerpajú energiu z „osvietenia“ ďalších nevinných detí a pre dosiahnutie svojej nesmrteľnosti sú rozhodnutí urobiť čokoľvek. Táto dvojica spája svoje sily a pustí sa s Rose do nemilosrdného boja na život a na smrť.

 

6. Nahý medzi vlkmi ( Historický / Válečný / Drama )

 

Nahý medzi vlkmi filmov pre ľudí v karanténe

 

Hans Pippig sa v apríli 1943 dostáva za šírenie boľševickej propagandy do koncentračného tábora Buchenwald. Počas nadchádzajúcich rokov sa stane členom táborové bunky, ktorá plánuje ozbrojený prevrat, ktorý má nastať vo chvíli, kedy budú Nemci vypratávať tábor pred postupujúcou západnej frontom. Na jar 1945 sa do tábora s jedným z mnohých transportov dostáva malý chlapec, ktorého tam v kufri prepašoval priateľ jeho otca. Pippig chlapca náhodou objaví a rozhodne sa za pomoci kolegov zo skladiska odevov pre väzňov a zhabaných vecí chlapca v tábore schovať a uchrániť pred istou smrťou …

Film z produkcie spoločnosti UFA Fiction predstavuje druhú adaptáciu rovnomenného románu Bruna Apitze z roku 1958. Autor, ktorý sám čoby komunista strávil osem rokov v koncentračnom tábore Buchenwald, v knihe rozpráva síce fiktívne vystavaný príbeh, ale vychádzal pri tom z reálnych udalostí a v jednotlivých postavách (hoci pozmenil ich mená) vychádzal z ľudí, ktorých v tábore spoznal. Nie inak je tomu s figúrou malého chlapca, ktorá vychádza z príbehu Stefana Jerzyho Zweiga, o ktorom Apitz počul, ale sám sa s ním nestretol. Zweig, známy dnes ako buchenwaldské dieťa, sa do tábora dostal ako trojročný v roku 1944 s otcom a za pomoci väzenských funkcionárov prežil až do oslobodenia.

 

5. Bestián: Kupredu, späť len krok! (Krátkometrážní / Komedie / Sci-Fi) 

 

Bestián Kupredu

 

Lord Edmund Bestián (Rowan Atkinson) a Baldrick (Tony Robinson) testujú svoj stroj času. Vydávajú sa do minulosti pre pár suvenírov a nakoniec sa im podarí zmeniť minulosť. Ocitnú sa tak napr. V Sherwoodském lese, kde sa stretnú s Robinom Hoodom alebo u Bitky pri Waterloo.

 

4. Tajomstvo dračej pečate

 

 

Tajomstvo dračej pečate filmov pre ľudí v karanténe

 

Neuveriteľné príbehy, kúzla, skvelé herecké obsadenie ( Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan) . Anglický kartograf dostáva od cára zákazku – namaľovať mapu Ďalekého Východu Ruska. Počas dlhej cesty plnej úžasných zážitkov sa dostáva až do Číny. Počas putovania sa stretáva s majstrami bojových umení, čínskymi princeznami, Dračim kráľom a objavuje záhady dračej pečate.

 

3. Vladárova nová tvár / Není král jako král

 

Není král jako král filmov pre ľudí v karanténe

 

Celovečerný animovaný film Neni kráľ ako kráľ rozpráva vzrušujúce dobrodružstvo, ktoré má korene v starodávnych čarodejníckych príbehoch. Mladý rozmaznaný kráľ Kuzco musí byť vyliečený zo svojho sebectva. Je premenený na lamu a jej očami spoznáva svet úplne novým pohľadom. Vo zvieracej podobe prežíva mnohé dobrodružstvá, spoznáva ľudí dobrých aj zlých a učí sa chápať hodnoty života.

 

V zapeklitých situáciách mu pomáha dobrácky sedliak Pacha. Vzájomný vzťah týchto dvoch úplne protikladných postáv je zdrojom vtipného humoru. Štvoricu hlavných hrdinov dopĺňa čarodejnice Izma a jej pravá ruka Kronk. Pri výtvarnom riešení našli tvorcovia inšpiráciu v kultúre starých Inkov a v krajine juhoamerického vidieka, aj keď je poňali sa značne štylizovanou nadsádzkou.

 

2. Čistá duša

 

Čistá duša filmov pre ľudí v karanténe

 

Film inšpirovaný autentickým životným príbehom Johna Forbesa Nasha ml., Nositeľa Nobelovej ceny za ekonómiu. V roku 1947 bol John prijatý na prominentnú univerzitu v Princetone s povesťou úplne mimoriadne talentovaného matematika. Nepodobá so svojim rovesníkom. Nezúčastňuje sa ich zábav, žije vo vlastnom, uzavretom svete a dokonca nechodí ani na prednášky. Je doslova posadnutý túžbou po objave „originálnej myšlienky“.

 

Nájde ju a vysokú školu opúšťa ako vedec, ktorý svojou matematickou teóriou doslova prevrátil naruby ekonomické tézy, považované uplynulých sto rokov za nemenné. Získa skvelé postavenie, ožení sa, založí rodinu … Jedného dňa si však aj jeho žena Alicia musí pripustiť, že to, čo bolo až doteraz u Johna považované za podivínstvo, je závažnou psychickou chorobou. Liečba je zložitá a zdĺhavá, pretože pacient odmieta prijať fakt, že je vážne chorý. Pritom sa chce vrátiť späť medzi ľudí, do sveta vedy, kde by mal svoje platné miesto, a všetci blízki by mu radi pomohli. Až, keď presvedčí sám seba a zvíťazí nad sebou, môže vykročiť za poctou najvyššej …

 

1. Statočné srdce

 

 

Statocne srdce film filmov pre ľudí v karanténe

 

Film je inšpirovaný skutočnou historickou postavou Williama Wallace, ktorý sa v 13.storočí postavil do čela odporu proti anglickému kráľovi Eduardovi I. William sa tajne oženil, aby sa jeho žena Murron [márne] vyhla kráľom nariadenej prvej noci s kráľom . Jedného dňa sa ju však pokúsia znásilniť anglickí vojaci, a keď ju William bráni, je vyhlásený za vyhnanca a Murron popravená. Wallace sa postaví do čela odporu proti anglickej vrchnosti a získava spojenca v princeznej Isabelle, vďaka ktorej sa vyhne väčšine kráľových nástrah. Nakoniec je však Wallace kvôli zrade vlastného vojska zajatý . Toto je náš zoznam najlepších filmov pre ľudí v karanténe.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button