Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Najznámejšie anime – 10 najpopulárnejších anime

Najznámejšie anime. 10 najpopulárnejších anime podľa objemu vyhľadávania Google. Anime je jedným z najsledovanejších mediálnych formátov na celom svete. Vďaka viac ako 12 000 televíznym seriálom anime a viacerým streamovacím službám, ako sú Netflix a Crunchyroll, sa staré aj nové seriály ľahšie dostávajú do hlavného prúdu. Ktoré anime je však v súčasnosti dostupné na dosah ruky a ktoré z nich je podľa globálneho objemu vyhľadávania najpopulárnejšie?

 

Najznámejšie anime

 

Najznámejšie anime

 

Shōnen, seinen, rom-com a isekai sú niektoré zo všeobecne uznávaných žánrov anime, je však veľmi ťažké zistiť, ktorý z nich je najpopulárnejší, pretože každé anime má samostatnú fanúšikovskú základňu, ktorá tlieskala ich sériám. A aby sme získali odpovede, spoločnosť Broadband Choices nedávno zhromaždila údaje z vyhľadávača Google a vyhľadala najpopulárnejšie anime série na celom svete.

Pri tomto prieskume sa bralo do úvahy viac ako 146 krajín a území, aby sa určilo najpopulárnejšie anime na svete. Bez ďalších slov sa teda ponorme do výsledkov a zistime 10 najpopulárnejších anime podľa celosvetového objemu vyhľadávania.

 

10. Hunter × Hunter (1,9 % vyhľadávaní)

 

 Hunter × Hunter (1,9 % vyhľadávaní)

 

Hunter × Hunter je populárna manga séria, ktorú napísal Yoshihiro Togashi a ktorá sa v roku 1999 dočkala anime adaptácie, najviac sa však hovorí o pokračovaní z roku 2011, ktoré vyrobila spoločnosť Madhouse. Namiesto pokračovania seriálu spoločnosť Madhouse adaptovala príbeh zo začiatku mangy v snahe o jeho presnejšiu adaptáciu, čo sa im veľmi dobre podarilo.

Pokračovanie z roku 2011 je stále jedným z najlepších shōnen seriálov v histórii anime, pretože nastavilo štandardy aj pre ostatné anime. Na fanúšikov mal taký obrovský vplyv, že na tento seriál nikdy nezabudnú, aj keď sa o to budú snažiť. Neuveriteľná réžia a rozprávanie príbehu od spoločnosti Madhouse urobili z tohto seriálu to, čo si zaslúžil. A keďže sa manga Hunter x Hunter vracia, možno sa opäť dočkáme nárastu jeho popularity.

9. Dragon Ball (2,6 % vyhľadávaní) Najznámejšie anime

 

Dragon Ball (2,6 % vyhľadávaní) Najznámejšie anime

 

Séria Dragon Ball je na svete už od detstva a bezpochyby je to jeden z najlepších shōnen seriálov, ktorý dal vzniknúť niekoľkým skvelým seriálom v budúcnosti. Autori mangy novej generácie sú hlboko ovplyvnení tvorbou Akiru Toriyamu a pre mnohých je inšpiráciou. Dragon Ball navyše propagoval kultúru anime nielen v Japonsku, ale aj na Západe.

Pre nadšencov anime je Dragon Ball ľahko jedným z najikonickejších shonen anime všetkých čias a ľahko sa doň dostanete bez väčšej námahy. Nie je potrebné zdôvodňovať, že séria Dragon Ball je plná dynamických anime hrdinov vrátane hlavnej postavy Son Goku. Priznajte si to alebo nie, Dragon Ball bude vždy legendárnym seriálom, ktorý odštartoval vzostup anime na celom svete.

 

8. Death Note (2,8 % vyhľadávaní)

 

Death Note (2,8 % vyhľadávaní)

 

Jedno z najpopulárnejších kriminálnych thrillerových anime Death Note patrí k seriálom najvyššej úrovne. Nenájde sa jediný fanúšik, ktorému by sa tento seriál nepáčil. A keď sa do tohto anime raz pustíte, potom ho opustiť v polovici je takmer nemožné! Čím je tento seriál taký výnimočný? Nuž, príťažlivý príbeh dvojice Tsugumi Ohba & Takeshi Obata a tiež perfektné prevedenie zo strany Madhouse.

Death Note sleduje fascinujúci príbeh stredoškolského študenta Lighta Yagamiho, ktorému sa do rúk dostane zápisník, ktorý mu dáva moc odstrániť kohokoľvek. Uvedomujúc si desivú božskú moc. Ktorá sa mu dostala do rúk, Light – pod prezývkou „Kira“ – nasleduje svoj skazený zmysel pre spravodlivosť s konečným cieľom vytvoriť svet bez zločincov. Keďže však Lightova genialita súperí s genialitou detektíva L. Veľkolepá naháňačka za Kirou sa mení na intenzívny súboj rozumov, ktorý sa môže skončiť len vtedy. Keď jeden z nich bude mŕtvy.

 

7. My Hero Academia (4,9 % vyhľadávaní) Najznámejšie anime

 

My Hero Academia (4,9 % vyhľadávaní) Najznámejšie anime

 

Existujú desiatky skvelých anime seriálov, ktoré majú rozprávkový dej a príťažlivý dizajn postáv. Napriek tomu sa My Hero Academia nejakým spôsobom dostala do prvej desiatky obľúbených anime podľa globálneho objemu vyhľadávania. Hoci je tento seriál domovom jedného z najtoxickejších anime fandomov. Je celkom pôsobivé, že sa umiestnil nad dvoma skvelými anime ako Dragon Ball a Hunter x Hunter.

Svet My Hero Academia, ktorý pozostáva z 5 sezón anime a 3 filmov, je plný hrdinov, v ktorom 80 % populácie získava nadprirodzenú silu nazývanú „Quirk“. Izuku Midoriya, obyčajný chlapec, sa narodil bez takýchto schopností, no napriek tomu sníva o tom, že sa sám stane superhrdinom. Neskôr si ho vyhliadne All Might, najväčší japonský hrdina, ktorý ho následne trénuje, aby sa Midoriya stal ďalším dedičom „One For All“.

 

6. Útok na Titána (5,2 % vyhľadávaní)

 

 Útok na Titána (5,2 % vyhľadávaní)

 

Útok na Titána je jedným z najvyhľadávanejších televíznych seriálov v histórii, takže ak ste ho ešte nevideli, už len z tohto dôvodu sa ho oplatí pozrieť. Seriál Útok na Titána. Ktorý pochádza z geniálnej mysle Hadžimeho Isajamu. Je pravdepodobne najznámejšou temnou fantasy animangou, aká kedy vznikla – je to brutálny seriál, ktorý sa nebojí zabiť hlavných aktérov. Ak si to príbeh vyžaduje.

Seriál sa odohráva v postapokalyptickej dobe. Keď bolo ľudstvo nútené žiť za sériou ochranných múrov, aby sa ochránilo pred nemysliacimi humanoidnými predátormi nazývanými Titáni. Tak seriál je plný záhad, ktoré treba odhaliť, a výnimočne rieši politické a psychologické témy. Útok na Titána je pre nováčikov ako závislosť a ak ste ho ešte nepozerali, o veľa prichádzate.

 

Najznámejšie anime 5. One Piece (7,2 % vyhľadávaní)

 

Najznámejšie anime 5. One Piece (7,2 % vyhľadávaní)

 

One Piece baví svojich fanúšikov už 23 rokov a jeho cesta je dodnes pozoruhodná. S viac ako 1050 kapitolami mangy a viac ako 1000 epizódami anime stanovila míľniky, ktoré už nikto nikdy neprekoná. Okrem toho je to druhý najpredávanejší komiks na svete s odhadovaným predajom viac ako 495 miliónov výtlačkov mangy a stále sa počíta. Najlepšie hry na mobil Zoznámte sa a skúste ich

Séria, ktorej autorom je Eiichiro Oda, sleduje príbeh Monkey D. Luffyho, ktorý sníva o tom, že sa stane kráľom pirátov. Aby si splnil svoj sen, vydáva sa na cestu, aby naverboval nových členov do svojej posádky, aby sa mohli plaviť po celej Veľkej línii a nájsť tajomný poklad „One Piece“, ktorý tu zanechal bývalý kráľ pirátov Gol D. Roger.

 

4. Jujutsu Kaisen (7,3 % vyhľadávaní)

 

Jujutsu Kaisen (7,3 % vyhľadávaní)

 

Jujutsu Kaisen prešiel od svojho debutu v anime v roku 2020 naozaj dlhú cestu. Seriál je pravdepodobne najsledovanejšou prebiehajúcou animangou novej generácie a polovicu jeho zásluh má na svedomí štúdio MAPPA. 55 miliónov kópií mangy, 189 miliónov dolárov v pokladniach kín a 4. najobľúbenejšie anime podľa globálneho objemu vyhľadávania; všetky tieto úspechy seriál dosiahol len za dva roky, čo je naozaj obdivuhodné.

Jujutsu Kaisen vychádza zo sveta čarodejníctva a sleduje príbeh Yujiho Itadoriho, ktorý náhodou zje prst najmocnejšieho prekliateho ducha Ryomena Sukuna. Po tomto incidente je Yuji preložený na Jujutsu Tech, kde sa učí techniky prekliatej energie spolu s Megumi Fushigoro a Nobara Kugisaki pod vedením čarodejníka špeciálnej triedy, Gojo Satoru.

 

3. Zabijak démonov (7,8 % vyhľadávačov) Najznámejšie anime

 

 Zabijak démonov (7,8 % vyhľadávačov) Najznámejšie anime

 

Existujú dva typy anime – jedno, ktorému trvá desaťročia, kým sa stane populárnym, a druhé, ktoré získa rovnakú popularitu len za pár rokov. Zabíjač démonov je to druhé. Pretože spôsob, akým táto séria vystúpila na rebríčku popularity, je prekvapivo pozoruhodný. V roku 2019 franšíza debutovala v anime a odvtedy séria len stúpala a stala sa jednou z najpredávanejších máng s odhadovaným predajom presahujúcim 150 miliónov výtlačkov na celom svete.

Manga Demon Slayer, ktorú napísal a ilustroval Koyoharu Gotoge, sleduje príbeh Tanjira Kamada a jeho sestry Nezuko, ktorá sa po hroznom incidente. Ktorý sa odohrá v ich dome, zmení na démona. Tanjiro je odhodlaný premeniť svoju jedinú sestru opäť na človeka a vydáva sa na cestu, aby našiel liek a prenasledoval najsilnejšieho prítomného démona, ktorý vyvraždil celú jeho rodinu, Muzana Kibutsujiho.

 

2. Pokémon (8,8 % vyhľadávaní)

 

Pokémon (8,8 % vyhľadávaní)

 

Pokémon je vo svete všeobecne uznávané anime a takmer každý človek sa s touto sériou raz v živote stretol. Videohry, obchodné karty, televízne seriály, filmy; táto franšíza drží v rukách množstvo mediálnych oddelení, ktoré šíria jej trh po celom svete, a preto je to najcenenejšia japonská franšíza na celom svete. Zimné pneumatiky – Rady nad zlato pri kupovaní

Túto franšízu vytvoril Satoshi Tajiri v roku 1996 a v jej centre sú fiktívne bytosti nazývané „Pokémon“. Okrem popularity stojí franšíza na vrchole tabuľky s historickým obratom viac ako 110 miliárd USD. Licencovaný tovar (82 miliárd USD) a videohry (27 miliárd USD) pridali k príjmom obrovskú rezervu, vďaka čomu sa stala najvýnosnejšou anime franšízou na svete.

 

Najznámejšie anime 1. Naruto (16,2 % vyhľadávaní)

 

Najznámejšie anime 1. Naruto (16,2 % vyhľadávaní)

 

Prvá epizóda seriálu Naruto bola odvysielaná už v roku 2002 a tento rok si seriál pripomenul 20. výročie svojho vzniku. Za uplynulé dve desaťročia sa vystriedalo mnoho skvelých seriálov, ale žiadny z nich nedosiahol výšku Naruta. Aj po toľkých rokoch však Naruto ľahko prekonáva všetky ostatné populárne seriály, ktoré sú v súčasnosti prítomné, a globálny index objemu vyhľadávania je toho dôkazom.

Seriál, ktorý je obdivovaný pre svoje rozprávanie, antagonistov a špičkové ručné súboje. Sleduje dobrodružstvá Naruta, ktorý sníva o tom, že sa stane Hokagem svojho rodného mesta. Skrytej dediny Lístie. Aby tento cieľ dosiahol, trénuje sa rôznymi nindža technikami a spolu so svojimi priateľmi Sakurou a Sasukem plní niekoľko misií. Aby sa zdokonalil ako skúsený nindža šinobi.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button