PsySTAROSTLIVOSŤ O PSA

Najčastejšie choroby psov – 10 najčastejších

Najčastejšie choroby psov. Dnes sa pozrieme na to, ako vyzerajú typické príznaky desiatich najčastejších ochorení psov a na niektoré spôsoby, ako im u vášho psa predchádzať. Udržiavanie zdravia vášho psa a včasné zachytenie choroby môže vášmu psovi ušetriť nepríjemnosti, ako aj znížiť účty za veterinárne ošetrenie.

 

Najčastejšie choroby psov – OCHORENIA ZUBOV

 

Najčastejšie choroby psov - OCHORENIA ZUBOV

Medzi najčastejšie ochorenia psov, ktoré sa zvyčajne zistia po dovŕšení tretieho roku života, patria infekcie ústnej dutiny, ako je zápal ďasien a tvorba zubného kameňa. Závažnejšou verziou môžu byť odontálne ochorenia. Ako sú abscesy. Niektoré veci, na ktoré si treba dávať pozor v tejto kategórii, sú ťažkosti s tvrdým jedlom alebo vyhýbanie sa mu, zápach z úst. Bojové plemena psov

Zafarbené zuby alebo ďasná, uvoľnené zuby, hrčky na ďasnách alebo pod jazykom. Dôsledná starostlivosť o ústnu dutinu vášho psa môže pomôcť predísť vzniku takýchto situácií. Pravidelné návštevy veterinára na čistenie zubov môžu pomôcť predchádzať zubným ochoreniam. Niekedy organizácie zaoberajúce sa starostlivosťou o psov zahŕňajú do svojich pravidelných balíkov aj čistenie zubov.

 

INFEKCIE UŠÍ

 

INFEKCIE UŠÍ

Ak si všimnete, že sa váš pes často škriabe v ušiach alebo sa u neho opakovane objavuje nakláňanie hlavy alebo trasenie. Pravdepodobne by ste mu mali dať skontrolovať uši, či nemá infekciu. Ďalšími ukazovateľmi môže byť strata srsti, zápach a začervenanie alebo opuch zvukovodu.

Ak sa infekcie uší opakujú, môže ísť aj o alergiu. Niektoré veci, ktoré môžete urobiť, aby ste predišli ušným infekciám, sú dôkladné vysušenie uší psa po pobyte vo vode. Pravidelné čistenie uší psa pomocou čistiaceho roztoku a vhodná liečba prípadných alergií.

 

SVRBENIE KOŽE ALEBO KOŽNÉ INFEKCIE – Najčastejšie choroby psov

 

SVRBENIE KOŽE ALEBO KOŽNÉ INFEKCIE - Najčastejšie choroby psov

Na rozdiel od občasného normálneho škrabania, ktoré psy vykazujú, môže byť pretrvávajúce nepretržité škrabanie znakom ochorenia kože, infekcie alebo alergie. Niektoré druhy krmiva, ako napríklad sója, pšenica a kukurica, môžu u niektorých psov spôsobovať kožné alergie.

Ďalšími príčinami môžu byť bakteriálne alebo kvasinkové infekcie. Ktoré môžu niekedy vyústiť do ťažkostí alebo bolestivých rán. Váš veterinár môže tieto stavy primerane liečiť. Niekedy pomocou antibiotík, zmeny stravy alebo špecializovaného šampónu, ktorý pomôže liečiť prezentované kožné problémy.

STUHNUTOSŤ A BOLESŤ

 

STUHNUTOSŤ A BOLESŤ

S pribúdajúcim vekom sa u psov niekedy objavuje artritída a bolesti kĺbov. Najmä ak sú spojené s nárastom hmotnosti, ktorý nie je zdravý vzhľadom na ich veľkosť. Niektoré ďalšie potenciálne príčiny stuhnutosti a bolesti kĺbov môžu byť nadmerná námaha, bakteriálna encefalitída alebo napadnutie parazitmi. Najčastejšie choroby psov. Niekoľkými potenciálnymi indikátormi zápalu a stuhnutosti sú neohrabaná chôdza.

Neochota vstávať, stuhnutosť končatín, opuchy, svalové kŕče, depresia alebo výrazná únava. Liečba závisí od podmienok, ktoré identifikuje veterinár. Tu si prečítajte viac informácií o tom, ako vášmu psovi zabezpečiť väčšie pohodlie, ak pociťuje bolesť zo stuhnutosti alebo zápalu. Artróza psov :10 potravín, ktoré môžu psom pomôcť

 

PSINKOVÝ KAŠEĽ ALEBO KAŠEĽ PSOV – Najčastejšie choroby psov

 

PSINKOVÝ KAŠEĽ ALEBO KAŠEĽ PSOV - Najčastejšie choroby psov

Tento spoločný názov je súhrnným pojmom pre celý rad infekcií dýchacích ciest. Môžu byť bakteriálne alebo vírusové a majú vplyv na priedušnice a/alebo hlasivky. Dve najčastejšie príčiny sú baktéria Bordetella bronchiseptica a vírus parainfluenzy psov. Veľké plemená psov

Kynologický kašeľ dostal svoj názov podľa schopnosti respiračnej infekcie rýchlo sa šíriť cez uzavreté priestory s obmedzenou cirkuláciou vzduchu. Napríklad chovná stanica alebo útulok. Tieto infekcie sa môžu šíriť prostredníctvom spoločného vzduchu, vody alebo predmetov.

Ochorenie dýchacích ciest môžete často rozpoznať podľa suchého kašľa, dávivého zvuku, horúčky alebo vykašliavania bielej peny. Jeden z mechanizmov prevencie nákazy zahŕňa zabezpečenie aktuálneho očkovania vášho psa. Pri liečbe týchto respiračných ochorení by ste sa mali poradiť s veterinárom. Držať svojho domáceho miláčika v izolácii od iných zvierat, aby ste zabránili ďalšiemu šíreniu.

 

OBEZITA

 

OBEZITA

Regulácia hmotnosti u psov môže byť zložitá téma, pretože mnohí majitelia psov majú problém identifikovať, kedy má ich zviera nadváhu. Preto môže byť tento zdravotný problém jedným z najviac prehliadaných nebezpečenstiev pre dlhovekosť domáceho zvieraťa.

Často je to preto, že obezita môže byť spojená so širokou škálou zdravotných problémov. Ako je vysoký krvný tlak, chronické ochorenie obličiek, artritída, ochorenie pečene, nízka produkcia hormónov štítnej žľazy, cukrovka a rakovina. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako posúdiť, či váš pes nemá nadváhu, môžete si prečítať článok Ako pes schudne – Obezita u psov.

 

Pásomnica – Najčastejšie choroby psov

 

Pásomnica - Najčastejšie choroby psov

Môže vieš u psov aj k vypadávaniu srsti. Pásomnica sa, žiaľ, môže ľahko preniesť zo psa na človeka. Čo však súvisí s názvom tohto ochorenia, sú kruhové škvrny, ktoré vytvára a ktoré sú niekedy v strede červené, a ktoré sa používajú na identifikáciu tohto ochorenia. Poľovnícky pes

Ďalšími znakmi, na ktoré si treba dávať pozor, sú kožné lézie, ktoré sa najčastejšie vyskytujú na hlave, ušiach, labkách a predných končatinách, hoci je možné, že psy sú nositeľmi tohto ochorenia a nemajú žiadne príznaky. Psy, ktoré majú menej ako rok, ktoré boli podvyživené alebo majú oslabenú imunitu, sú tiež vystavené vyššiemu riziku nákazy pásomnicou. Liečebné postupy pri pásomnici závisia od závažnosti infekcie a mal by ich diagnostikovať odborník.

 

HEARTWORM

 

HEARTWORM

Názov tohto ochorenia, žiaľ, skutočne opisuje parazitického červa, ktorý žije v srdci a tepnách infikovaných zvierat. Srdečný červ je ochorenie prenášané z jedného zvieraťa na druhé komármi. Vyšetrenie na srdcovú červivosť by sa malo vykonávať každoročne prostredníctvom krvných testov.

Dosť znepokojujúce je, že tieto parazity sa šíria krvným obehom, poškodzujú tepny a orgány a zvyčajne sa po šiestich mesiacoch rozšíria až do srdca a pľúc. Najčastejšie choroby psov. Príznakmi môžu byť strata hmotnosti, únava, sťažené dýchanie, kašeľ, zvracanie alebo žiadne príznaky. Tomuto ochoreniu sa však našťastie dá ľahko predísť lacnými liekmi, ale ak sa nelieči, môže byť smrteľné.

 

DIABETES – Cukrovka

 

DIABETES - Cukrovka

Podobne ako u ľudí, aj u psov sa môže vyskytnúť cukrovka I. a II. typu, pričom sa musia vyrovnať s niektorými zložitosťami tohto ochorenia, ktoré sa týkajú aj nás. Najčastejšie sa vyskytujúcou formou tohto ochorenia u psov je typ I, ktorý si na prežitie vyžaduje liečbu inzulínom.

K tomuto ochoreniu dochádza vtedy, keď pankreas psa nedokáže sám produkovať dostatok inzulínu na to, aby jeho telo mohlo fungovať. Príznakmi, že váš pes môže byť diabetik. Sú okrem iného nadmerný smäd, úbytok hmotnosti, sladký alebo ovocný dych, tvorba katarakty. Zimne.

Chronické infekcie kože alebo močových ciest, letargia. Niektoré plemená sú tiež náchylnejšie na tieto stavy ako iné. Liečba cukrovky je veľmi individuálny proces. Preto je pre udržanie dobrého zdravia vášho psa dôležitá spolupráca s veterinárnym lekárom, ktorý tomuto ochoreniu dobre rozumie.

 

RAKOVINA – Najčastejšie choroby psov

 

RAKOVINA - Najčastejšie choroby psov

 

Rakovina však nie je vždy smrteľným ochorením, hoci môže byť jedným z najnáročnejších stavov na identifikáciu. Po potvrdení sa však mnohé z rovnakých možností liečby, ktoré sú k dispozícii pre ľudí, používajú aj pre psov. Napríklad chemoterapia, rádioterapia a chirurgický zákrok. Existuje celé spektrum rôznych typov rakoviny. Ktoré môžu postihnúť psi. Niektoré sú na rozdiel od iných veľmi dobre liečiteľné. Najčastejšie choroby psov.

 

V konečnom dôsledku existuje široká škála bežných zdravotných stavov. Je dôležité mať na pamäti, že každé plemeno psa a oblasť krajiny má tiež tendenciu prichádzať s vlastnou škálou bežných ochorení a náchylností.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button