OKRASNÉ RASTLINYRastliny

Kvety na balkón alebo terasu – Top 12 rastlín

Hľadáte inšpiráciu aké kvety sa najviac hodia na balkón? Potom ste tu správne. Vybrali sme 12 kvetov ktoré sú vhodné na balkón. Pozrite sa na naše tipy návrhy kvetov na váš balkón.

 

Pri výbere kvetov na váš balkón treba brať do úvahy hlavne polohu balkóna ( dobu kedy na balkón svieti slnko) a priestor ktorý chcete dať vaším kvetom. Pretože niektorým kvetom sa lepšie darý na slnku a iným zasa v tieni. Jedny nezaberajú toľko miesta ako iné.

 

Begónia

 

Begónia Kvety na balkón

 

Begónia vám bude kvitnúť rok čo rok. Potrebuje mierne zatienené prostredie. Má nádherné kvety aj listy.

 

Chryzantéma

 

 Chryzantéma

 

Chryzantéma je jedným z najobľubenejších kvetov. Je to hlavne preto lebo má množstvo odrôd v rôzdných veľkostiach, farbách a tvarov. Chryzantéma potrebuje priestor. Pretože sú to veľké rastliny stačia byť na balkóne dve a tým váš balkón dostatočne oživia.

 

Fialka záhradná – Kvety na balkón

 

 Fialka záhradná

 

Fialke sa darí pri nizskych teplotách. Vyskytuje sa v prázdnych farbách a veľkostiach. Sú ideálne na pestovanie v oknách a kvetináčoch čo z nich robí ideálny kvet na balkón. Fialke sa najlepšie darí v miernych teplotách.

 

Fuksia

 

Fuksia Kvety na balkón

 

Fuksia je trvalka ktorej sa najviac darí v tieni. Najkrajšie vyniknú v zavesných košoch. Fuksia priťahuje motýle a tým príjemne oživí balkón.

 

Hortenzia – Kvety na balkón

 

Hortenzia Kvety na balkón

 

Hortenzia ma nádherný férický tvar. Je to kvet vhodný na malý balkón. Hortenzia má rada slnečné miesta. Navyše Hortenzia si nájde miesto aj vo vašej vo vašej kuchyni. Hortenzia: Popis, starostlivosť a pestovanie

 

Petúnia (Petúnie)

 

Petúnia

 

Kvety Petúnia potrebuje dostatok slnka. Výhodou Petúnií je že sa ľahko pestujú a môžete si vybrať rôzne farby tohto krásneho kvetu. Petúnie pestovanie a starostlivosť

 

Paprade

 

Paprade

Paprade sú dobrou voľbou na malý balkón. Darí sa im v kvetináčoch a majú radi tieň a vlhkosť. Balkónové kvety: výber a ako ich pestovať

 

Bylinky – Kvety na balkón

 

 Bylinky

Bylinky sú jednou z najlepších volieb na rastlinu na balkón, okrem krásnej dekorácie máte z nich tiež úžitok. Nezaberajú veľa miesta. Bylinky obľubujú slnečné miesta, preto ich umiestnite na najslnečnejšiu časť balkónu. Pre slnečnejšie balkóny môže byť dobrou voľbou šalvia, tymian alebo rozmarín. Na tienisté miesta môže byť dobrou voľbou mäta, petržlen alebo kôpor.

 

 Sukulent / kaktus

 

Sukulent kaktu na balkon Kvety na balkón

 

Ak zabúdate polievať kvety a váš balkón je na slnečnom mieste, skvelou voľbou ú sukulenty. Sukulent pochádza z latinského slova sucus, čo znamená šťava alebo šťava. Má to zmysel, keď pochopíte podstatu rastliny; Sukulenty zadržiavajú vodu. Rastliny do tieňa

 

 Ovocie a zelenina

 

Ovocie a zelenina

Ovocie a zelenina, ako napríklad: jahody, maliny, hlávkový šalát a paradajky, zvyčajne potrebujú veľa slnka.

 

Výhodou pestovania ovocia a zeleniny na balkóne je, že na balkóne sú rastliny v bezpečí pred malými hlodavcami a inými škodcami. Navyše máte to 2v1, pekne vám skrášli balkón zároveň máte aj zdravé plody.

 

 Aksamietnica – Kvety na balkón

Aksamietnica

 

Aksamietnica je prírodný odpudzovač hmyzu, už len tou vlastnosťou je vhodná rastlina na balkón. Preferuje teplé podnebie, je nenáročná na starostlivosť. Darček pre otca : 22 tipov na darček pre otca.

.

To, že nemáte dvor, vám ešte nebráni mať záhradu. S obmedzeným priestorom musí byť človek strategický v tom, čo si na ňom vypestujete.Rastliny môžu zmeniť váš balkón z nudnej, neúrodnej pustatiny na sviežu, voňavú a živú záhradu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button