Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Karate filmy – 20 najlepších karate filmov ktoré naučia

Karate filmy. Karate je japonské bojové umenie, ktoré sa stalo základným pilierom mnohých filmových diel. Tieto filmy prinášajú zápletky s bojovými scenármi, vynikajúcimi hereckými výkonmi a inšpirujúcimi príbehmi. Ak ste fanúšikom karate a hľadáte zoznam najlepších filmov na toto téma, ste na správnom mieste. Tu je výber 20 najlepších filmov o karate, ktoré vás pobavia, nadchnú a inšpirujú.

 

Karate filmy

 

Toto je zoznam 20 najlepších filmov o karate, ktoré prinášajú rôzne prístupy k tomuto bojovému umeniu. Každý film má svoje špecifiká a jedinečné prvky, ale všetky vám ponúknu vzrušujúce súboje a nezabudnuteľné príbehy. Bez ohľadu na to, či ste fanúšikom karate alebo len hľadáte skvelú akčnú zábavu, tieto filmy sú určite stojí za pozretie.

 

1. The Karate Kid (1984)

 

The Karate Kid (1984)

 

Tento kultový film sleduje príbeh mladého Daniela Larusa, ktorý sa presťahuje do nového mesta a musí čeliť šikanovaniu zo strany svojich spolužiakov. Neskôr sa spriatelí so svojím japonským susedom Miyagim, ktorý ho učí karate a pomáha mu získať sebadôveru. Tento film je skvelou kombináciou tréningových sekvencií, emocionálnych momentov a nezabudnuteľných citátov.

 

2. Karate Kid (2010)

 

Karate Kid (2010)

 

Moderný remake klasiky z roku 1984, tento film sleduje podobný príbeh ako originál, ale s niektorými modernými vylepšeniami. Mladý Dre Parker sa presťahuje do Číny a stretáva sa s karate majstrom Hanom, ktorý mu pomáha prekonať prekážky a stať sa lepším bojovníkom.

 

3. Enter the Dragon (1973) – Karate filmy

 

Enter the Dragon (1973) - Karate filmy

 

Tento kultový film je jedným z najznámejších diel Brucea Leea. Hlavným hrdinom je Lee, ktorý je poslaný na ostrov, kde sa koná tajný turnaj bojových umení. Film je plný akčných súbojov, zaujímavých postáv a nezabudnuteľných sekvencií.

 

4. Kung Fu Panda (2008)

 

Kung Fu Panda (2008)

 

Aj keď sa jedná o animovaný film, Kung Fu Panda si získal srdcia divákov po celom svete. Hlavným hrdinom je Panda s menom Po, ktorý sa stáva náhodne zvoleným bojovníkom a musí sa naučiť umenie kung-fu, aby zachránil svoje mesto pred zlým Tai Lungom. Tento film ponúka zábavu.

 

5. Fist of Fury (1972) – Karate filmy

 

Fist of Fury (1972) - Karate filmy

 

Ďalší skvelý film s Bruceom Leeom v hlavnej úlohe. Príbeh sa točí okolo Chen Zhen, ktorý bojuje proti rasovej diskriminácii a zastáva spravodlivosť. Film je plný intenzívnych súbojov a nezabudnuteľných akčných sekvencií.

 

6. Bloodsport (1988)

 

Bloodsport (1988)

 

Jean-Claude Van Damme sa stáva ikonou bojových filmov v tomto príbehu inšpirovanom skutočnými udalosťami. Hlavným hrdinom je Frank Dux, americký vojak, ktorý sa zúčastňuje podzemného turnaja bojových umení v Hongkongu. Film ponúka napínavú akciu a silné herecké výkony.

 

7. Karate-Robo Zaborgar (2011) – Karate filmy

 

Karate-Robo Zaborgar (2011) - Karate filmy

 

Tento japonský film pridáva do žánru karate prvkov science fiction. Hlavným hrdinom je detektív Daimon, ktorý bojuje proti zločinu so svojím verným robotickým partnerom Zaborgarom. Film je plný zábavy, akcie a vtipných momentov.

 

8. The Way of the Dragon (1972)

 

The Way of the Dragon (1972)

 

V tomto filme Bruce Lee nielenže zohráva hlavnú úlohu, ale tiež ho napísal a režíroval. Príbeh sa točí okolo Tang Lunga, ktorý prichádza do Ríma, aby pomohol svojim priateľom v ich reštaurácii, ktorú ohrozuje mafie. Film je známy svojimi famóznymi súbojmi v Koloseu a ikonickým súbojom medzi Bruceom Leeom a Chuckom Norrisom.

 

9. Karate Bearfighter (1977)

 

Karate Bearfighter (1977)

 

Tento japonský film je časťou série karate filmov, v ktorej hlavný hrdina, Sonny Chiba, bojuje proti zločinu a zastáva spravodlivosť. V tomto konkrétnom filme sa Chiba stretáva s mafiou, ktorá je zapletená do obchodu so zvieratami. Film je plný silných akčných scén a napätia.

 

10. The Legend of Drunken Master (1994)

 

The Legend of Drunken Master (1994)

 

Jackie Chan sa predvádza vo svojej najlepšej forme v tomto filmovom klenote. Príbeh sa točí okolo Wong Fei-hunga, ktorý sa špecializuje na opojné bojové umenie. Film je plný neuveriteľných akčných scén, šarmu Jackieho Chan a úžasného humoru.

 

11. Karate Girl (2011) – Karate filmy

 

Karate Girl (2011) - Karate filmy

 

Tento japonský film sleduje príbeh Rin, mladej dievčiny, ktorá sa učí karate, aby pomstila smrť svojho otca. Rin ukazuje svoje bojové schopnosti a odhodlanie v sérii intenzívnych súbojov. Film je plný akcie a dramatických momentov. Pivo na vlasy

 

12. Ong-Bak: Muay Thai Warrior (2003)

 

Ong-Bak: Muay Thai Warrior (2003)

 

Aj keď sa film zameriava na thajské bojové umenie Muay Thai, nemôžeme ho vynechať z tohto zoznamu. Hlavným hrdinom je Tony Jaa ako Boonting, ktorý sa vyberá do Bangkoku, aby získal ukradnutú posvätnú sochu Ong-Bak. Film je známy svojimi neuveriteľnými súbojovými sekvenciami a akrobatickými výkonmi Tonyho Jaa.

 

13. Kill Bill: Volume 1 (2003) – Karate filmy

 

Kill Bill: Volume 1 (2003) - Karate filmy

 

Quentin Tarantino priniesol tento film o pomste a bojových umeniach, v ktorom Uma Thurman hrá hlavnú úlohu. Príbeh sleduje jej postavu známu ako The Bride, ktorá sa vydáva na cestu pomsty proti skupine zabijakov. Film obsahuje úžasné bojové sekvencie a vynikajúce choreografie.

 

14. Fearless (2006)

 

Fearless (2006)

 

Jet Li sa v tomto filme predstavuje ako Huo Yuanjia, legendárny čínsky bojovník. Príbeh je inšpirovaný skutočným životom Yuanjia a jeho cestou k sebaobjaveniu, odvážnym súperením s inými bojovníkmi a obnovou čínskeho národného hrdosti. Film je plný emotívnych momentov a epických súbojov. Bojové umenie : Top 8 bojových umení na svete

 

15. The Raid: Redemption (2011)

 

The Raid: Redemption (2011)

 

Tento indonézsky akčný film je známy svojou brutálnou a intenzívnou bojovou akciou. Príbeh sa točí okolo polície, ktorá sa dostane do budovy riadeného zločineckou organizáciou a musí sa prebojovať von živá. Film je plný adrenalínu, rýchlych súbojov a napínavých momentov.

 

16. Karate Wars (1978) – Karate filmy

 

Karate Wars (1978) - Karate filmy

 

Tento japonský film je súčasťou série karate filmov s hlavným hrdinom Sonny Chibou. V Karate Wars sa Chiba stretáva s protivníkom, ktorý je na stope vzostupu v podsvetí a zneužíva karate na dosiahnutie svojich cieľov. Film je plný akčných súbojov a dramatických zvratov.

 

17. The Forbidden Kingdom (2008)

 

The Forbidden Kingdom (2008)

Karate filmy. Tento film prináša zaujímavé spojenie karate a čínskeho bojového umenia Wushu. Príbeh sa točí okolo mladého chlapca, ktorý cestuje do Číny a stretáva sa s bojovými majstrami, vrátane Jackieho Chana a Jet Liho. Film je plný dobrodružstva, akčných súbojov a fantastických scenérií.

 

18. Best of the Best (1989)

 

Best of the Best (1989)

Tento film sa zameriava na bojové umenie Taekwondo. Skupina amerických bojovníkov je vybraná, aby reprezentovala svoju krajinu na medzinárodnom turnaji v Kórei. Film prináša emocionálny príbeh o tímovej práci, odhodlaní a súťaživosti.

 

19. The Karate Killers (1967) – Karate filmy

 

The Karate Killers (1967) - Karate filmy

Karate filmy. Tento film je súčasťou série filmov o karate s názvom „The Man from U.N.C.L.E.“. Hlavní agenti Napoleon Solo a Illya Kuryakin sa vydávajú na misiu, počas ktorej musia čeliť zlej organizácii, ktorá ovláda karate. Film je plný akčných súbojov a špionáže.

 

20. Karate Tiger (1986)

 

Karate Tiger (1986)

Tento film sa snaží priniesť karate do sveta hip-hopu a breakdance. Hlavný hrdina, mladý karatista Jason, sa vydáva na cestu, aby sa stal majstrom karate a zároveň si udržal svoju vášeň pre tanec. Film je zábavnou kombináciou akcie, tanca a mládežníckeho ducha.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button