Okrasné rastlinyOKRASNÉ RASTLINY

Izbové rastliny 30 najkrajších izbových rastlín

Izbové rastliny 30 najkrajších izbových rastlín. Možno ste práve strávili hodiny nad Pinterestom alebo ste si chceli vytvoriť pokojnejšiu spálňu, do ktorej by ste sa mohli uchýliť na konci dňa. Nech už je váš dôvod akýkoľvek, pridanie väčšieho množstva zelených, sviežich listov do vášho domova môže byť skvelým spôsobom, ako osviežiť váš interier a vytvoriť upokojujúce prostredie.

 

Izbové rastliny

 

izbové rastliny

 

Samozrejme, nie každý má zelený palec, pokiaľ ide o udržiavanie kvitnúcich rastlín, ale to nevadí, pretože existuje množstvo ťažko zničiteľných izbových rastlín, ktorými môžete zaplniť svoje izby.

Nenechajte sa oklamať ich krehkým vzhľadom, sú odolnejšie, ako si myslíte. Niektoré dokonca vydržia aj poriadne zanedbávanie. Takže namiesto toho, aby ste sa snažili individuálne starať o časté zalievanie každej rastliny, podelíme sa s vami o niektoré z najlepších izbových rastlín, ktoré si vôbec nevyžadujú množstvo pozornosti.

 

zaujímavé izbové rastliny

 

Predtým, ako sa zamilujete do rastliny, ktorú ste našli nižšie, musíte zhodnotiť, aký druh je najvhodnejší pre množstvo slnečného svetla, ktoré miestnosť denne dostáva. Dostáva priame slnečné svetlo, nepriame slnečné svetlo alebo zostáva v tieni?

Kalanchoe tetraphylla (Kalanchoe thyrsiflora)

 

Kalanchoe tetraphylla (Kalanchoe thyrsiflora)

Kalanchoe tetraphylla (Kalanchoe thyrsiflora) je odvážny sukulent s veľkými okrúhlymi listami s ružovými končekmi. Tieto rastliny obľubujú jasné svetlo, takže ich môžete umiestniť priamo na slnečný parapet, aby nasávali všetky lúče. Tieto rastliny majú rady aj suchšiu polohu, takže sa nemusíte báť, ak ich občas zabudnete zaliať – vydržia to! Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

Prútovnica štíhla

 

Prútovnica štíhla

Mať doma plnú a živú palmu je vždy príjemný doplnok a Prútovnica štíhla je skvelá na začiatok. Na rozdiel od iných druhov paliem je starostlivosť o túto palmu jednoduchšia a stačí jej nepriame slnečné svetlo.

Hebe pestovanie a starostlivosť

Senecio rowleyanus (String-of-pearls)

 

Senecio rowleyanus

Pridajte tohto drobca na policu a sledujte, ako sa ťahá dole. Uistite sa, že je umiestnený na jasnom, nepriamom slnečnom svetle a zalievajte ho každý jeden až dva týždne.

Zaujímavé Izbové rastliny Bulb-Albuca Namaquensis

 

Zaujímavé Izbové rastliny Bulb-Albuca Namaquensis

Je to nepredvídateľná a zábavná rastlina, ktorú môžete mať okolo seba! Nielenže sa o ňu ľahko stará, ale keď kvitne, vydáva sladkú vôňu podobnú vanilke.

Pieprovec

 

Pieprovec

Tieto pestrofarebné rastliny rastú skvele v interiéri. Vo svojich stonkách a listoch zadržiavajú vodu, takže sú odolné voči suchu. Pri zalievaní dbajte na to, aby ste ich nepreliali, a medzi zalievaním skontrolujte, či je pôda úplne suchá. Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa.

Potosovec zlatý

 

Potosovec zlatý

Vyzývame všetky čierne palce: Táto popínavá liana si vyslúžila prezývku „diabolský brečtan“ pre svoju schopnosť odolávať takmer čiernym podmienkam, ako aj nedostatočnému a nadmernému zavlažovaniu.

Aglaonema

 

Aglaonema

„Ak ste skôr zábudliví, výbornou rastlinou je Aglaonema. Aglaonema znesie prebytok H2O a je dostupná v spektre farieb vrátane zelenej, ružovej, bielej a červenej.

Tučnolist vajcovitý (Jade plant)

 

Tučnolist vajcovitý (Jade plant)

Tučnolist vajcovitý (Jade plant) zadržiava vodu vo svojich okrúhlych listoch, takže niekedy môže prežiť aj viac ako mesiac bez akejkoľvek pozornosti. Ak dostanú vodu, začnú sa rehydratovať a rásť. Umiestnite ho na slnečné okno (najlepšie na južnú alebo západnú stranu) a zalievajte, keď pôda pocíti sucho. Tučnolist vajcovitý a jeho pestovanie

Asparagus setaceus (Common asparagus fern)

 

 Asparagus setaceus (Common asparagus fern)

Táto huňatá rastlina znáša oveľa ťažšie podmienky ako iné paprade – vďaka tomu, že technicky nie je papraďou. Asparagus setaceus sa prispôsobí svetlým miestam aj tmavším zákutiam. Izbové rastliny. Udržujte pôdu vlhkú a bude sa jej dariť.

Pilea peperomioides (Chinese Money Plant)

 

Pilea peperomioides (Chinese Money Plant)

Pilea peperomioides rastie najlepšie na tienistom mieste (alebo na zimnom parapete) s týždennou zálievkou, ako uvádza Malá kniha o izbových rastlinách a inej zeleni. Bonus: odnože, ktoré vyrastajú zo základne stonky, môžete presadiť a darovať ako darček. Rastliny do spálne : Top 15 kvety do spálne.

Juka – Izbové rastliny

 

Juka - Izbové rastliny

Recept na šťastnú juku je jednoduchý: slnko, slnko a ešte raz slnko. Rastlinu zasaďte do dostatočne hlbokej nádoby, aby ste vyvážili drevnaté stonky, ktoré sú ťažké na vrchole, a zalievajte ju striedmo. Juka ako izbová rastlina: pestovanie, starostlivosť a tipy

Tilandsia (Tillandsia)

 

Tilandsia (Tillandsia)

Zeminu na pestovanie môžete mať v kôlni. Tillandsia rastie úplne bez zeminy. „Stačí ich každých približne 10 dní ponoriť na dve alebo tri hodiny do vody.

Zelenec chochlatý (Chlorophytum comosum)

 

Zelenec chochlatý (Chlorophytum comosum)

Čo je lepšie ako Zelenec chochlatý? Viacero Zelencov chochlatých. Rýchlo rastúce výhonky vytvárajú malé „deti“, ktoré môžete presadiť na iné miesto, aby ste mali viac zelene. Len sa držte dobre osvetlených miest a nezabudnite na týždenné zalievanie.

Lopatkovec (Peace lily)

 

Lopatkovec (Peace lily)

Ak ste náchylní na nadmerné zavlažovanie, vyskúšajte Lopatkovec. Lopatkovce môžu „rásť takmer v akváriu. Pri dostatočnom osvetlení sa im počas celého roka vytvárajú aj kvety v tvare lopatiek. Lopatkovec a jeho pestovanie

Aloe

 

Aloe

Vďaka tomu, že aloe uprednostňuje nepriame svetlo, by sa jej páčilo miesto na pracovnom stole alebo nočnom stolíku. Pre optimálny rast ju každý týždeň alebo dva poriadne namočte.

Brečtan popínavý (Common ivy)

 

Brečtan popínavý (Common ivy)

Dlhé úponky môžete nechať visieť na krbe alebo na polici, ale táto popínavá rastlina sa hodí aj do topiarií (alebo na steny štadiónov). Rastliny do kuchyne : 8 najlepších rastlín do vašej kuchyne.

Zaujímavé Izbové rastliny Dracéna obyčajná (Dragon tree)

 

Zaujímavé Izbové rastliny Dracéna obyčajná (Dragon tree)

Ušetrite miesto na parapete a zastrčte túto odrodu s nízkym osvetlením do neobľúbeného kúta. Zaujímavé Izbové rastliny. Majitelia domácich zvierat, pozor: Dracéna obyčajná je toxická pre psy aj mačky, preto držte zvieratá od nej ďalej.

Calathea ornata

 

Calathea ornata

„Modlitbové rastliny“ vytvárajú listy dostatočne pekné na to, aby zatienili kyticu, a na ich udržiavanie nepotrebujete diplom botanika. Pre čo najlepšie výsledky udržiavajte rastlinu vlhkú (nie premočenú) a vyhýbajte sa jasnému svetlu. Rastliny do kúpeľne : 17 rastlín do kupeľky.

Figovník kaučukový (Rubber fig)

 

Figovník kaučukový (Rubber fig)

Figovníky kaučukové môžu vo svojej domovskej Ázii merať aj viac ako 30 metrov. Pravidelný rez udrží okrasnú odrodu pod kontrolou. Figovník kaučukový v kvetináči znáša jasné priame svetlo, ale umiestnite ho na mierne zatienené miesto a on sa vám za to poďakuje. Zalievajte, keď pôda vyschne – približne každý týždeň.

Zaujímavé Izbové rastliny Broméliovité

 

Zaujímavé Izbové rastliny Broméliovité

Podobne ako ananás, aj bromélia patrí do čeľade broméliovité. Táto rastlina „vydrží dlho. Vytvára mláďatá alebo bočné výhonky, ktoré nahradia pôvodnú rastlinu. Jej obľúbená teplota je okolo 21 stupňov, čo ju robí priateľskou k domácnosti. Bromélia a jej pestovanie

Kalanchoa

 

Kalanchoa

Kalanchoe si vyžaduje veľmi málo starostlivosti. Tento sukulent, ktorý zadržiava vodu, pestuje farebné zvončekovité kvety a odoláva suchému podnebiu a teplotným výkyvom. Dokonca jej nevadí ani 7 stupňou zimné počasie.

Beaucarnea recurvata (Ponytail palm)

 

Beaucarnea recurvata (Ponytail palm)

Táto pomaly rastúca palma sa oficiálne nazýva Beaucarnea recurvata a rada sa vyhrieva na slnečnom okne. Ponytail palm nepolievajte príliš veľkým množstvom vody, pretože jej stonky vyčerpávajú jej zásoby.

Zaujímavé Izbové rastliny Lišajovec

 

Zaujímavé Izbové rastliny Lišajovec

Orchidea phalaenopsis pochádza z tropických ázijských krajín a uprednostňuje slabé osvetlenie a vlhšie podnebie, ale je nenáročnejšia, než by sa mohlo zdať z jej nápadných kvetov. Zaujímavé Izbové rastliny Lišajovec.  Orchidea a jej pestovanie „Väčšina orchideí je dosť zhovievavá. Ako sa starať o orchideu – 10 najlepších rád na starostlivosť

Filodendron

 

Filodendron

Filodendrony si môžete zamilovať. Ich názov doslova pochádza z gréckych slov philo- (čo znamená „láska“) a dendron (čo znamená „strom“). Väčšina druhov vydrží tmavé zákutia aj riedke zalievanie. Majú rady sucho, takže nezalievajte viac ako raz týždenne.

Zaujímavé Izbové rastliny Prýštec ohnivý (Crown-of-thorns)

 

Zaujímavé Izbové rastliny Prýštec ohnivý (Crown-of-thorns)

Áno, táto rastlina môže vytvárať pichliače, ale nie je práve vyberavá. Tento sukulentný ker môže byť bez vody aj týždeň alebo viac a stále vytvára krásne kvety „po celý rok

Šlumbergera (Schlumbergera)

 

Šlumbergera (Schlumbergera)

Ak ste skôr typ, ktorý nechá všetko tak a zabudne na to, tak vám postačí čokoľvek z čeľade kaktusov. Tento druh, ktorý sa predáva ako vďačný alebo vianočný kaktus, vytvára segmentované listy a biele, ružové, červené alebo fialové kvety.

Zaujímavé Izbové rastliny Zamiokulkas (Zanzibar Gem)

 

Zaujímavé Izbové rastliny Zamiokulkas (Zanzibar Gem)

Oficiálny názov rastliny  je Zamioculcas zamiifolia a pochádza z východnej Afriky. Tento druh, nazývaný „kráľ nezničiteľných rastlín“, znáša nebezpečný trojboj ničiteľov rastlín: sucho, málo svetla a naozaj nízku vlhkosť. Zamiokulkas a jeho pestovanie

Sansevieria trojpása (Dracaena trifasciata)

 

Sansevieria trojpása (Dracaena trifasciata)

Hadia rastlina, jedna z mnohých sansevirií, sa ťažko ničí. Tie vydržia aj mesiac bez vody. Listy sú zvyčajne tuhé, ostré a špicaté.

Zaujímavé Izbové rastliny Šeflera

 

Zaujímavé Izbové rastliny Šeflera

Tento stálezelený ker, známy aj ako dáždnik, môže vonku narásť až do výšky 4,5 metra, ale pod dohľadom zabudnutého záhradníka bude v interiéri rásť pomalšie. Podobne ako mnohé iné rastliny môže byť mierne jedovatý.

Izbové rastliny – Dífenbachia

 

Izbové rastliny - Dífenbachia

Túto krásku umiestnite k oknu so závesom a chráňte nové listy pred ďalším slnkom. Pri filtrovanom svetle je táto nápadná rastlina šťastným táborníkom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button