Zvieratá na A 23 zvierat na písmeno a
Zvieratá na A 23 zvierat na písmeno a. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno A? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom a. Zvieratá na a a niečo o nich .
Obsah článku:
Zvieratá na A
1. adax
2. agama
3. agapornis
4. aguti
5. akara
6. akuči
7. albatros
8. albula
9. alexander
10. aligátor
11. alka
12. amazoňan
13. amur – Zvieratá na A
14. anakonda
15. anhima
16. anténovec
17. antilopa
18. antilopka
19. antrénus
20. apódia
21. ara
22. arasari
23. argus
Zviera na a
Zviera na a je: adax, agama, agapornis, aguti akara, akuči, albatros, albula, alexander, aligátor, alka, amazoňan, amur , anakonda, anhima, anténovec, antilopa, antilopka, antrénus, apódia, ara, arasari a argus.
1. Adax
Adax známa aj ako antilopa biela a antilopa skrutkorohá, je antilopa pochádzajúca zo saharskej púšte. Je jediným členom rodu Addax a prvýkrát ju vedecky opísal Henri de Blainville v roku 1816. Ako naznačuje jej alternatívny názov, antilopa bledá má dlhé, skrútené rohy – zvyčajne 55 až 80 cm (22 až 31 cm) u samíc a 70 až 85 cm (28 až 33 cm) u samcov. Samce merajú v ramenách 105 až 115 cm (41 až 45 palcov), samice 95 až 110 cm (37 až 43 palcov). Sú pohlavne dimorfné, keďže samice sú menšie ako samce. Zvieratá na A. Farba srsti závisí od ročného obdobia – v zime je sivohnedá s bielymi zadnými končatinami a nohami a s dlhými hnedými chlpmi na hlave, krku a pleciach; v lete je srsť takmer úplne biela alebo pieskovo svetlá. Zviera na i
2. Agama
Agama (zo sranského Tongo, čo znamená „jašterica“) je rod malých až stredne veľkých, dlhochvostých, hmyzožravých jašteríc Starého sveta. Rod Agama zahŕňa najmenej 37 druhov v Afrike, najmä v subsaharskej Afrike, kde vo väčšine regiónov žije aspoň jeden druh. Euroázijské agamy sú zväčša priraďované k rodu Laudakia. Jednotlivé druhy sa líšia veľkosťou, ktorá sa v dospelosti pohybuje od približne 12 do 30 cm. Agama bradatá – chov a starostlivosť
Ich sfarbenie sa líši aj medzi jednotlivými druhmi, pohlaviami a podľa nálady; napríklad dominantný samec v režime predvádzania je oveľa svetlejší, ako keď ho niekto chytil, porazil iný samec alebo ho inak vyplašil. Samice bývajú menej farebné ako samce tohto druhu. Žehlička na vlasy : Podľa čoho si vybrať.
3. Agapornis
Vták miláčik je spoločný názov pre rod Agapornis, malú skupinu papagájov z čeľade starosvetských papagájov Psittaculidae. Z deviatich druhov tohto rodu pochádzajú všetky z afrického kontinentu, pričom hrdlička sivohlavá pochádza z afrického ostrova Madagaskar.
Spoločenský a láskyplný názov pochádza od silného monogamného párového zväzku papagájov a dlhého obdobia, ktoré strávia spolu v páre. Vtáčiky žijú v malých kŕdľoch a živia sa ovocím, zeleninou, trávou a semenami. Hrdličky čiernokrídle sa živia aj hmyzom a figami a hrdličky čiernokrídle majú zvláštnu požiadavku na stravu z domácich fíg, takže ich chov v zajatí je problematický.
Niektoré druhy sa chovajú ako domáci miláčikovia a niekoľko farebných mutácií bolo selektívne vyšľachtených v aviológii. Priemerná dĺžka života je 20 až 30 rokov. Zvieratá vo Vesmíre 10 zvierat ktoré boli vo Vesmíre.
4. Aguti – Zvieratá na A
Aguti alebo aguti obyčajný je niektorý z viacerých druhov hlodavcov rodu Dasyprocta. Ich domovom je Stredná Amerika, severná a stredná časť Južnej Ameriky a južná časť Malých Antíl. Niektoré druhy boli introdukované aj inde v západnej Indii. sú príbuzné morčatám a vyzerajú dosť podobne, ale sú väčšie a majú dlhšie nohy. Druhy sa výrazne líšia vo farbe, ktorá je hnedá, červenkastá, matne oranžová, sivá alebo čierna, ale zvyčajne so svetlejšou spodnou časťou tela. Ich telo je pokryté hrubou srsťou, ktorá sa pri poplachu dvíha. Ich hmotnosť je 2,4 – 6 kg a dĺžka 40,5 – 76 cm, chvost je krátky a bez srsti.
5. Akara
Tento druh je v porovnaní s väčšinou ostatných cichlíd veľmi mierumilovný a nevyrýva rastliny. Majú rady mierne mäkkú a kyslú vodu, ale vo všeobecnosti sú tolerantné voči rôznym podmienkam. Akary vlajkové sú ideálne do spoločenstiev s inými mierumilovnými amazonskými rybami, ako sú tetry a apistosy. V akváriách sa bežne chovajú acary vlajkové, hoci v minulosti boli populárnejšie; v súčasnosti sa obľúbenými stali iné trpasličie cichlidy, ako sú apistosy a barany.
6. Akuči – Zvieratá na A
Myoprocta acouchy je druh hlodavca z rodu acouchi z čeľade Dasyproctidae z Južnej Ameriky. Vyskytuje sa v Guyanskej podoblasti amazonského biómu, vrátane Guyany, Surinamu, Francúzskej Guyany a Brazílie, východne od rieky Rio Branco a hlavne severne od Amazonky, s niekoľkými záznamami z južnej časti Amazonky.
7. Albatros – Zvieratá na A
V severnom Atlantiku sa nevyskytujú, hoci fosílne pozostatky dokazujú, že sa tam kedysi vyskytovali, a príležitostne sa vyskytujú aj ako tuláci. Albatrosy patria medzi najväčšie lietajúce vtáky a druhy rodu Diomedea (veľké albatrosy) majú najdlhšie rozpätie krídel zo všetkých žijúcich vtákov, dosahujúce až 3,7 m. Albatrosy sa zvyčajne zaraďujú do štyroch rodov, ale o počte druhov sa vedú spory.
8. Albula – Zvieratá na A
Albula je rod rýb patriaci do čeľade kostniakovitých (Albulidae).
Kedysi sa predpokladalo, že kostihoj je jediný druh s celosvetovým rozšírením, odvtedy však bolo identifikovaných 9 rôznych druhov. Najstaršie fosílie patriace do tohto rodu pochádzajú z neskorej kriedy z Alabamy a Uzbekistanu.
9. Alexander Papagáj
Je pomenovaný po Alexandrovi Veľkom, ktorý previezol množstvo vtákov z Pandžábu do rôznych európskych a stredomorských krajín a oblastí, kde si ich cenila kráľovská rodina, šľachta a vojvodcovia. Zvieratá v Austrálií 10 jedinečných zvierat z Austálie.
10. Aligátor – Zvieratá na A
Aligátor je krokodíl z rodu Aligator z čeľade Aligatoridae. Dva žijúce druhy sú aligátor americký (A. mississippiensis) a aligátor čínsky (A. sinensis). Okrem toho je z fosílnych pozostatkov známych niekoľko vyhynutých druhov aligátorov. Aligátory sa prvýkrát objavili počas oligocénnej epochy približne pred 37 miliónmi rokov. Zvieratá na A.
Názov „aligátor“ je pravdepodobne poangličtenou formou el lagarto, španielskeho výrazu pre „jaštericu“, ktorú prví španielski objavitelia a osadníci na Floride nazývali aligátor. Neskôr sa názov v angličtine písal aj ako allagarta a alagarto.