VZŤAHYZdravie

Novoročné predsavzatia 40 nápadov správny začiatok roka

Novoročné predsavzatia 40 nápadov správny začiatok roka, nový rok, nový ty! 2022 je už za rohom a po skončení silvestrovského večierka a vypití koktailov so šampanským je čas začať premýšľať o nápadoch na novoročné predsavzatia.

 

Obsah článku:

Novoročné predsavzatia 

 

Novoročné predsavzatia

 

Možno ste v minulosti nemali veľa šťastia pri dodržiavaní novoročných predsavzatí. Nikdy však nie je neskoro na to, aby ste obrátili list – a Nový rok 2022 je na to ako stvorený! Ak potrebujete trochu inšpirácie, pozrite si náš zoznam novoročných predsavzatí, ktoré vám pomôžu čo najlepšie využiť rok 2022. Či už chcete zapracovať na svojom fyzickom alebo duševnom zdraví, zdokonaliť sa vo finančnej oblasti alebo vytvoriť zmysluplnejšie medziľudské vzťahy, môžete si vybrať zo 40 dosiahnuteľných nápadov na novoročné predsavzatia, ktoré sa oplatí prijať za svoje.

 

Vtipné Novoročné predsavzatia 

 

Začnite si pravidelne zapisovať svoje osobné myšlienky, pocity a postrehy. Výhody písania denníka sú bohaté: Môže pomôcť znížiť úzkosť, vytvoriť si povedomie a regulovať emócie. Vtipné Novoročné predsavzatia. Navyše sa neskôr v živote radi pozriete späť na svoje úvahy. Vaše budúce ja vám poďakuje!

 

Vyjadrujte viac komplimentov. 

 

Vyjadrujte viac komplimentov. 

Malý kompliment môže byť veľmi dôležitý. Kompliment môže zvýšiť pozitívnosť vo vzťahoch a zvýšiť celkové šťastie. A vyslovovanie komplimentov môže byť rovnako povznášajúce ako ich prijímanie – takže rozjasníte ich aj svoj deň! Vtipne obrázky

 

Nastavte si automatické platenie účtov.

Rozlúčte sa s poplatkami za omeškanie tým, že všetky svoje účty dáte na automatickú platbu. Je to skvelý spôsob, ako zefektívniť svoje účty, aby ste si zvýšili kreditné skóre, ušetrili peniaze a čas a nikdy nezmeškali žiadnu platbu.

 

Cvičte sa v hovorení „nie“. Novoročné predsavzatia.

Ak sa považujete za človeka, ktorý sa rád páči, viete, aké ťažké môže byť niekedy povedať druhým nie. Naučiť sa jemne stanovovať hranice môže skutočne zlepšiť vaše vzťahy so sebou samým a s ľuďmi, na ktorých vám záleží. Uvoľní vám to ruky, aby ste sa mohli sústrediť na veci, ktoré sú pre vás skutočne dôležité, nech už sú akékoľvek.

 

Vytvorte si zoznam filmov.

 

Vytvorte si zoznam filmov.

Vytvorte si vlastný zoznam filmov alebo si kúpte zábavný plagát so 100 kultovými filmovými klenotmi.

 

Pošlite viac pohľadníc.

Spríjemnite niekomu deň srdečnou pohľadnicou, či už mu píšete, aby ste mu poďakovali, popriali všetko najlepšie k narodeninám alebo k sviatkom!

 

Urobte si prestávku v sociálnych médiách.

Prestávka od sociálnych médií môže pomôcť znížiť pocity stresu, úzkosti a depresie, ktoré vyvoláva nadmerné sledovanie. Instagram dokonca spustil nový nástroj „Take a Break“, ktorý má mladých používateľov povzbudiť, aby prerušili cyklus rolovania a po uplynutí stanoveného času aplikáciu opustili.

 

Vyskúšajte zmrazenie výdavkov. Novoročné predsavzatia.

Zastavte všetky svoje nepodstatné výdavky na určitý čas, či už na deň, týždeň alebo mesiac.

 

Urobte si niečo špeciálne.

 

Urobte si niečo špeciálne.

Je tu nový rok a nová príležitosť konečne sa pustiť do projektu „urob si sám“, ktorý ste odkladali. Robiť niečo kreatívne môže byť uvoľňujúce, obohacujúce a zábavné! Nábytok z paliet : Týchto 13 kreatívnych typov vám pomôže.

 

Stanovte si ciele, nie predsavzatia.

Neuveriteľných 80 percent novoročných predsavzatí zlyhá do mesiaca. Vyhnite sa tejto pasci tým, že si stanovíte ciele, ktoré sú konkrétne, merateľné a časovo ohraničené.

 

Spite celú noc. Novoročné predsavzatia.

 

Spite celú noc. Novoročné predsavzatia.

Odporúča sa dospelým spať v priemere sedem až osem hodín denne. Ak máte problémy so zaspávaním (alebo s tým, že sa vám chce ísť spať), môže vám pomôcť vybavenie vášho spacieho priestoru tou najpohodlnejšou posteľnou bielizňou. Ako rýchlo zaspať za 10, 60 alebo 120 sekúnd.

 

Prihláste sa do posilňovne.

Aj keď to môže znieť ako klišé, dať si v novom roku predsavzatie, že sa prihlásite do posilňovne, môže byť neuveriteľne prospešné pre vaše telo aj myseľ. Ak máte problém dostať sa do posilňovne alebo neviete, čo robiť, keď už tam ste, zvážte možnosť vyskúšať napísať niekomu znamému.

 

Znížte spotrebu jednorazových plastov.

 

Plasty sú súčasťou každodenného života mnohých ľudí, ale nie sú dobré pre životné prostredie. Našťastie môžete prispieť k zníženiu emisií uhlíka a obmedzeniu (alebo aspoň miernemu spomaleniu) globálneho otepľovania – je to také jednoduché, ako používať opakovane použiteľné fľaše, tašky, príbory a misky.

 

Vytvorte si plán úspor.

Aj keď máte každý týždeň len pár voľných eur, ich odkladanie do sporiaceho plánu vám môže priniesť dlhodobý úžitok. Dobrou správou je – a najmä ak matematika nie je vaša parketa -, že šetrenie nemusí byť zložité.

 

Zvyknite si denne kontrolovať svoj bankový účet.

Keď už hovoríme o peniazoch, je dobré si zvyknúť pravidelne kontrolovať svoje bankové účty. Okrem toho, že vám to pomôže udržať si prehľad o vašich výdavkoch a všetkých vkladoch, môže vás to tiež upozorniť na prípadné podvodné poplatky, ktorým je vždy dôležité predchádzať.

 

Staňte sa ranným vtáčaťom.

Aj keď sa vám možno nepáči skoré vstávanie, je to spôsob ako si zabezpečiť zdravší a šťastnejší život. Okrem toho, že máte viac času na cvičenie pred prácou, skoršie vstávanie vraj zlepšuje stravu a kvalitu spánku, čo má okamžitý vplyv na náladu.

 

Čítajte viac, prechádzajte menej. Novoročné predsavzatia.

 

Čítajte viac, prechádzajte menej. Novoročné predsavzatia.

Vo svete, v ktorom sa neustále objavujú nové elektronické zariadenia, sa môže ľahko stať, že sa necháte pohltiť scrollovaním. Problémom je, že modré svetlo, ktoré tieto zariadenia vyžarujú, môže brániť spánku a podporovať pocity strachu v dôsledku tendencie porovnávať sa. V snahe zlepšiť svoj spánkový režim a náladu odložte elektroniku a siahnite po knihe! Knihy pre motiváciu.

 

Nájdite si čas na stretnutia s priateľmi a rodinou.

Čím menej času strávite pri elektronike, tým viac času budete mať na stretnutia s rodinou a priateľmi. (Pokiaľ sa nespojíte virtuálne!) V roku 2022 sa snažte sústredene ukázať tým, ktorých máte radi. Budete ohromení tým, ako veľmi vám toto jednoduché spojenie môže zlepšiť náladu a celkový pocit spokojnosti so životom.

 

Nedovoľte, aby sa vám bielizeň hromadila.

Všetci vieme, aké to je, keď sa oblečenie hromadí celé týždne a potom nás premôže myšlienka na jeho pranie. Vytvorením pravidelnejšieho harmonogramu prania sa môžete vyhnúť týmto pocitom stresu – a vždy sa uistiť, že ste dobre oblečení.

 

Vyberte si schody.

Keď žijeme v takom rýchlom svete, ako sme my, výťahy, eskalátory a dokonca aj chodníky na letiskách v štýle dopravníkového pásu sa zdajú byť najlepšou možnosťou, ako sa dostať z bodu A do bodu B. V skutočnosti vás však pri množstve ľudí, ktorí sa snažia naskočiť, môžu často zdržať na ceste do cieľa. Okrem toho vás oberajú o kvalitnú kardioaktivitu, takže pokiaľ je vaše telo fyzicky schopné, vyberte si schody.Po týchto radšej nie 😀 Najznámejšie schody 10 schodísk z celého sveta.

 

Pite viac vody. Novoročné predsavzatia.

 

Pite viac vody. Novoročné predsavzatia.

Všetci sme vinní za to, že siahame po káve, limonáde, čaji – po čomkoľvek vzrušujúcejšom ako po obyčajnej vode. Zvýšenie spotreby H20 však môže byť kľúčom k žiarivej pleti, vyváženejšej strave, zlepšeniu schopnosti tela odraziť sa od stresu po náročnom tréningu a mnohému inému. Stačí povedať, že piť viac vody je vždy dobré novoročné predsavzatie.

 

Viac dbajte na svoje zdravie.

 

 

Tento rok si do zoznamu predsavzatí nepridávajte „diétu“. Namiesto toho sa snažte premýšľať o tom, čo konzumujete, skôr ako o spôsobe života než ako o obmedzujúcom režime. Tipy na starostlivosť o vlasy v zime.

 

Zaviažte sa k plánu upratovania.

Podobne ako pravidelné pranie, aj pravidelné upratovanie môže pomôcť zmierniť stres. Niečo sa dá povedať o účinku, ktorý má čistý domov na myseľ človeka. Prvým krokom je zabezpečiť si nástroje, ktoré vás nastavia na úspech!

 

Každý deň začnite výživnými raňajkami.

Aj keď ráno nehladujete, je dôležité nájsť si čas na raňajky. Je to predsa najdôležitejšie jedlo dňa! Namiesto toho, aby ste siahli po prepracovanej raňajkovej tyčinke, zvážte možnosť pripraviť si niečo z čerstvých a zdravých surovín, napríklad chutné smoothie alebo zeleninovú omeletu. Vaše telo sa vám poďakuje. Čo obsahuje vitamín D 7 potravín s vysokým obsahom D.

 

Naskočte na trend výroby chleba.

Takmer každý vyskúšal pečenie čerstvého chleba. Ak ste ešte nemiesili cesto, nie je čas ako v roku 2022, aby ste sa pustili do práce. Budete šokovaní, aké chutné dobroty si môžete pripraviť od základu.

 

Vyčistite si šatník.

Pravdepodobne ste už počuli, že ak ste nejakú vec nenosili šesť mesiacov, mali by ste ju zo skrine odstrániť. Nie vždy je to však najpresnejší spôsob, ako zredukovať svoj šatník, pretože to, čo nosíte, často závisí od počasia a udalostí. Vzhľadom na to je najlepšou radou na upratovanie šatníka, ktorú som kedy dostala, táto: Ak by ste si to dnes nekúpili, vyhoďte to. Často si veci nechávame z nesprávneho dôvodu a táto metóda pomáha skutočne rozlíšiť, čo sa oplatí ponechať.

 

Rezervujte si na celý rok návštevy u lekára a zubára.

Ako dlho uplynulo od vašej poslednej návštevy zubára? A čo vaša posledná návšteva u praktického lekára? A čo u svojho dermatológa alebo gynekológa? Aby ste na to nemuseli myslieť, rezervujte si stretnutia na začiatku roka a od začiatku ich zaraďte do kalendára.

 

Vyberte sa na výlet.

Čas strávený vonku je najlepším spôsobom, ako sa cítiť viac uzemnený. Preto sa snažte častejšie chodiť von a objavovať terény, ktoré ste sa kedysi možno zdráhali navštíviť. Budete prekvapení, akú premenu môže priniesť túra.

 

Jedzte viac zeleniny.

 

Toto nám hovorili už ako malým deťom, ale mnohí z nás by to mohli počuť znova. Dovoľte nám teda zopakovať si to: Jedzte. Viac. Zeleniny. Či už si ich zaobstaráte v miestnom obchode s potravinami alebo na farmárskom trhu, je to lepšie ako neustále siahať po spracovanom jedle z fastfoodu a iných ťažkých jedlách. Ako znížiť krvný tlak 17 účinných spôsobov.

 

Chodievajte viac na prechádzky. Novoročné predsavzatia.

 

Chodievajte viac na prechádzky. Novoročné predsavzatia.
Chodievajte viac na prechádzky. Novoročné predsavzatia.

Ak nie ste veľký turista, určite vás poteší, že už len obyčajná chôdza môže byť prospešná pre vaše zdravie a pohodu. Prechádzka so psom : 10 tipov pre zimu.

 

Okamžite umyte riad. Novoročné predsavzatia.

Toto patrí do kategórie poriadnych nápadov na novoročné predsavzatia. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa cítite unavení, venujte 30 sekúnd navyše opláchnutiu riadu a jeho uloženiu do umývačky alebo na sušiak – vaše budúce ja vám bude nesmierne vďačné. Koniec koncov, nikoho nebaví riešiť hromady zapáchajúceho riadu niekoľko dní po ich použití.

 

Začnite investovať. Novoročné predsavzatia.

 

Z finančného hľadiska nie je na investovanie nikdy priskoro. Aj keď si myslíte, že nemáte dostatok disponibilného príjmu na investovanie.

 

Každý týždeň skúšajte nové zdravé recepty. Novoročné predsavzatia.

 

Novoročné predsavzatia

Okrem toho, že ráno začínate výživnými jedlami a venujete čas tomu, aby ste svoj jedálniček naplnili množstvom zeleniny, je hľadanie spôsobov, ako pripravovať zdravšie suroviny, skvelým krokom k zdravšiemu a šťastnejšiemu životu. V súčasnosti existuje toľko duplicitných receptov, že možno dokonca zistíte, že svoje obľúbené pohodlné jedlá môžete pripraviť lepším spôsobom. Čo sa vám na tom môže nepáčiť? Hríbová polievka recept Najlepšia polievka.

 

Naplánujte si mesačné umývanie auta.

Ako často umývate svoje auto? Je to niečo, čo si naplánujete, alebo niečo, čo sa objaví v danom momente? A teraz si predstavte, že by vaše auto bolo vždy žiarivo čisté. S pravidelne plánovaným umývaním auta to dokáže. Trik spočíva v tom, že si ich vopred naplánujete a zapíšete do kalendára, aby ste si na ne skutočne našli čas.

 

Darujte svoj čas. Novoročné predsavzatia.

 

Novoročné predsavzatia

Dobrovoľnícka práca je nielen potrebná na to, aby ste pomohli dôležitým organizáciám pokračovať v ich práci, ktorá mení život, ale je aj osobne obohacujúca. Či už sa rozhodnete venovať svoj čas dobrovoľníctvu v záchrannej organizácii pre zvieratá, pri čistení pláže alebo vo vývarovni, je nepravdepodobné, že by ste to niekedy ľutovali.

 

Nájdite si čas na modlitbu. Novoročné predsavzatia.

Duševné zdravie a pohoda sú rovnako dôležité, ak nie ešte dôležitejšie ako fyzické zdravie. V novom roku sa snažte venovať svojej duši toľko starostlivosti ako svojmu telu. Modlitba za uzdravenie tela a duše – Modlitba od srdca.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button