CestovanieZAHRANIČIE

Najznámejšie schody 10 schodísk z celého sveta

Najznámejšie schody  .Schodisko je pravdepodobne najbežnejším dielom architektonických zázrakov, na ktoré sme zvyknutí, a často zabúdame, aké veľké sú. Sú starodávne: slúžili ľudstvu približne od roku 6000 p.n.l. Pomáhajú nám prekonať výšku, malú alebo veľkú. Tu je zoznam 10 najslávnejších schodísk po celom svete. Pozrime sa:


10. Schodisko Canyon

10. Schodisko Canyon Najznámejšie  schody 10 schodísk z celého sveta
chodisko Canyon v Ekvádore sa nachádza neďaleko známeho vodopádu Paílón del Diablo na rieke Pastaza. Je to pomerne veľký vodopád a jednou z hlavných turistických atrakcií Ekvádoru. Samotné schodisko je jednou z najväčších atrakcií miesta. Meandruje listami s prírodnými krivkami v synchronizácii s vodopádom a je jedným z najslávnejších schodísk na svete.Najznámejšie schody.

9. Španielske schody

9. Španielske schody Najznámejšie  schody 10 schodísk z celého sveta


Španielske schody sa nachádzajú v Ríme v Taliansku. Je to monumentálna sada 135 schodov, ktoré vedú na Trinità dei Monti v Piazza. Najznámejšie schody.Schodisko bolo postavené v rokoch 1723-1725, aby vytvorilo spojenie medzi kostolom a španielskym veľvyslanectvom Bourbon.

8. Potemkinove schody

8. Potemkinove schody Najznámejšie  schody 10 schodísk z celého sveta


Potemkinove schody, ktoré sa nachádzajú na ukrajinskom Odese, sú symbolom Odesy a slúžia ako vstup z mora do mesta . Pôvodne známe ako Boulevardove schody, Giant Staircase a Richelieu schody, mali 200 schodov, ale 8 bolo stratených pod pieskom počas predĺženia prístavu.

Československý vlčiak – kríženec Vlka a Nemeckého ovčiaka

7. Hora Bueren

7. Hora Bueren Najznámejšie  schody 10 schodísk z celého sveta
Montagne de Bueren alebo hora Bueren v Liège v Belgicku nie je skutočná hora. Je to schodisko s 374 schodmi. Vedie k slávnej, ale do značnej miery zničenej citadele zámku Hors.Najznámejšie schody. Boli postavený v roku 1881, aby pomohol vojakom bezpečne zliezť z vrcholu kopca do centra mesta. Z vrcholu schodiska je vynikajúci výhľad na mesto a rieku Meus.

6. Santoriniho schodisko

6. Santoriniho schodisko


Schodisko Santorini v Grécku je jedným z najslávnejších schodísk na svete. Bolo postavené v roku 1715 ako schodisko zo strany hory, aby sa obyvatelia ostrova mohli dostať na vrchol. .Aj keď je na vrchol hory postanená lanovka, mnohí uprednostňujú schodisku s 657 schodmi.

5. Sigiriya Lion’s Rock Srí Lanka

5. Sigiriya Lion's Rock Srí Lanka


Sigiria, alebo Lion , ktorý sa nachádza na Srí Lanke, je obrovský skalný stĺp vysoký asi 200 m. Kedysi dávno bolo na vrchu tejto skaly postavené Kráľovské nebo, ktoré sa využívalo až do 14. storočia, dnes v jeho ruinách, používalo sa ako budhistický kláštor.Najznámejšie schody. Sigiriya má teraz svetové dedičstvo UNESCO a má schodisko s 1200 schodmi. Lezenie po nich môže byť namáhavé, ale výhľad zhora to kompenzuje.

Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov

4. Záhrady Baha’í – Najznámejšie schody 

4. Záhrady Baha'í


Baha’í záhrady v Haife, Izrael, sú jednou z najkrajších záhrad na svete a sú súčasťou svetového dedičstva UNECO. Rozprestierajú sa po pozoruhodnom schodisku s 19 terasami a 1700 schodmi.Najznámejšie schody. Toto schodisko, jedno z najslávnejších schodísk na svete, sa tiahne po severnom svahu hory Carmel a je lemované dvoma prúdmi.

3. Schlossberg schody – Najznámejšie schody 

3. Schlossberg schody
Hodinová veža Schlossberg je hlavnou atrakciou Rakúska v Grazi.Najznámejšie schody. Z vrcholu veže je krásny výhľad na ceé mesto. Na získanie tohto pohľadu musia turisti vyliezť po schodoch Schlossberg na opačnom konci Schlossbergplatz. Schodisko pozostávajúce z 260 schodov

2. Chrám Tigrích Jaskýň – Najznámejšie schody 

2. Chrám Tigrích Jaskýň


Chrám Tigrích Jaskýň je slávny budhistický chrám v Krabi v Thajsku a je posvätným budhistickým miestom. Chrám má dve krátke schodiská, ktoré sa spájajú a vytvárajú namáhavú súpravu schodov vedúcich na vrchol, kde je pri chráme slávna socha Budhu vysoká 278 m. Ďalšia sústava schodov vedie do vápencovej jaskyne. Je potrebných celkom 1237 krokov na dosiahnutie vrcholu .

1. Chand Baori – Najznámejšie schody 

1. Chand Baori


Chand Baori je jednou z najhlbších a najväčších stupňových studní v Indii, ktorá sa nachádza v Rádžastháne. Bola postavená na dlhodobé skladovanie vody, pretože v Rádžasthane je nedostatok vody. K dispozícii je 16 podlaží, ktoré siahajú do hĺbky až 100 stôp, a 3500 schodov, ktoré sú krásne usporiadané tak, aby viedli nadol k studenej vode. Baori a jeho schody boli uvedené v hollywoodskych filmoch, najmä The Dark Knight Rises.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button