ZdravieZDRAVIE A STRAVOVANIE

Dá sa vyliečiť cirhóza pečene? Skutočnosť a mýty

Dá sa vyliečiť cirhóza pečene? Skutočnosť a mýty. Cirhóza pečene je vážne ochorenie, ktoré postihuje pečeň. Toto ochorenie môže mať rôzne príčiny, ako napríklad nadmernú konzumáciu alkoholu, chronické vírusové infekcie, autoimunitné ochorenia, a niektoré genetické faktory. Ak sa cirhóza pečene nelieči, môže viesť k zlyhaniu pečene, rakovine pečene a smrti. Preto je dôležité vedieť, či sa cirhóza pečene dá vyliečiť.

 

Liečba cirhózy pečene

 

Liečba cirhózy pečene

 

Liečba cirhózy pečene sa zameriava na zmiernenie príznakov a spomalenie progresie ochorenia. Ak je príčinou cirhózy alkohol, je potrebné úplne prestáť s konzumáciou alkoholu. Ak je príčinou iné ochorenie, ako napríklad hepatitída, je potrebné liečiť aj toto ochorenie. Ďalšie lieky môžu pomôcť zmierniť príznaky a ochrániť pečeň pred ďalšími poškodeniami.

 

Transplantácia pečene

 

Transplantácia pečene

 

V niektorých prípadoch môže byť potrebná transplantácia pečene. Transplantácia pečene je chirurgický zákrok, pri ktorom sa odstráni chorá pečeň a nahradí sa zdravou pečeňou od darcu. Táto procedúra môže byť účinná pre niektorých pacientov s pokročilou cirhózou pečene. Príčiny straty vlasov u mužov: Hlavný vinníci

 

Dá sa vyliečiť cirhóza pečene

 

Dá sa vyliečiť cirhóza pečene

 

Cirhóza pečene je chronické ochorenie a v súčasnosti neexistuje žiadny liek, ktorý by mohol úplne vyliečiť toto ochorenie. Avšak, ak sa cirhóza pečene odhalí skoro a pacient začne s liečbou, môže sa progresia ochorenia spomaliť alebo zastaviť. V niektorých prípadoch môže transplantácia pečene byť účinnou liečbou.

 

Mýty o liečbe cirhózy pečene

 

Existuje niekoľko mýtov o liečbe cirhózy pečene, ktoré môžu byť nebezpečné. Napríklad, niektorí ľudia si myslia, že alkohol môže byť „liečbou“ pre cirhózu pečene. Toto je však absolútne nepravdivé. Ak sa cirhóza pečene spôsobená alkoholom nelieči a pacient pokračuje v konzumácii alkoholu, môže to viesť k zhoršeniu ochorenia a dokonca k zlyhaniu pečene. Ako prestať piť alkohol : 14 účinných rád

 

Ďalší mýtus je, že doplnky stravy a bylinné lieky môžu liečiť cirhózu pečene. Niektoré z týchto doplnkov a bylín môžu mať určité vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zlepšiť zdravie pečene, ale žiadny z týchto prípravkov nemôže úplne vyliečiť cirhózu pečene. Navyše, niektoré z týchto doplnkov a bylín môžu dokonca poškodiť pečeň ešte viac.

 

Záver – Dá sa vyliečiť cirhóza pečene?

 

Záver - Dá sa vyliečiť cirhóza pečene?

 

Cirhóza pečene je závažné ochorenie, ktoré môže mať rôzne príčiny. Dá sa vyliečiť cirhóza pečene?  Liečba sa zameriava na zmiernenie príznakov a spomalenie progresie ochorenia. V niektorých prípadoch môže byť potrebná transplantácia pečene. 

Avšak, nie je žiadny liek, ktorý by mohol úplne vyliečiť cirhózu pečene. Je dôležité, aby pacienti s cirhózou pečene dodržiavali odporúčané liečebné plány a konzultovali sa so svojím lekárom ohľadom možností liečby. Tiež sa odporúča, aby sa pacienti vyhýbali konzumácii alkoholu a iným potenciálne škodlivým faktorom pre pečeň, aby sa zabránilo ďalšiemu poškodeniu pečene.

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button