VČELYZdravieZDRAVIE A STRAVOVANIE

Načo sa používa propolis – prírodný liek

Načo sa používa propolis. Propolis je látka získavaná z pryskyřice stromu, ktorú včely zbierajú a používajú na ochranu svojho úľu. Propolis má mnoho účinkov a používa sa na rôzne účely.

Načo sa používa propolis

 

Načo sa používa propolis

Jedným z najznámejších účinkov propolisu je jeho antibakteriálna a antimykotická účinnosť. Propolis obsahuje flavonoidy a fenolové kyseliny, ktoré pomáhajú zabíjať baktérie a húb. Preto sa propolis často používa na liečbu rôznych infekcií, ako napríklad angína, zápaly dutín, kožné infekcie a podobne.

Liečba alergií, astmy

Liečba alergií, astmy

Propolis má aj protizápalové a imunostimulačné účinky. Pomáha znižovať zápaly a podporuje imunitný systém organizmu. Preto sa propolis často používa na liečbu alergií, astmy a iných ochorení spojených s imunitným systémom.

Antioxidačné účinky propolisu

 

Okrem toho má propolis aj antioxidačné účinky. Tento účinok spočíva v tom, že propolis pomáha bojovať proti voľným radikálom, ktoré poškodzujú bunky organizmu a môžu viesť k ochoreniam ako napríklad rakovina. Preto sa propolis používa aj na prevenciu a liečbu rakoviny.

Liečba  dýchacích ciest  – Načo sa používa propolis

Liečba  dýchacích ciest  - Načo sa používa propolis

Propolis sa tiež používa na liečbu ochorení dýchacích ciest, ako sú napríklad bronchitída, astma alebo kašeľ. Vďaka svojim protizápalovým a antibakteriálnym vlastnostiam pomáha znižovať zápaly a bojovať proti infekciám.

Propolis využijeme tiež v kozmetike

 

Propolis sa používa aj v kozmetike, pretože má výborné regeneračné a hojivé účinky na pokožku. Načo sa používa propolis. Pomáha zvyšovať elasticitu pokožky, zlepšuje jej textúru a hydratuje ju. Preto sa často používa v kozmetických prípravkoch na starostlivosť o pleť, ako sú napríklad krémy, masky, toniká a podobne. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

Zníženie bolesti – Načo sa používa propolis

 

Ďalším účinkom propolisu je jeho analgetický účinok. Propolis pomáha znižovať bolesť a zlepšuje stav pacientov s ochoreniami ako sú reumatizmus alebo artróza.

Boj proti vírusom

 

Boj proti vírusom

Propolis má tiež antivírusové účinky a pomáha bojovať proti vírusom, najmä proti chrípke a iným respiračným vírusom.

 

V poslednej dobe sa tiež objavujú výskumy, ktoré naznačujú, že propolis môže mať pozitívny vplyv na zdravie srdca a ciev. Načo sa používa propolis. Propolis prispieva k znižovaniu hladiny cholesterolu v krvi a pomáha zlepšovať krvný obeh. Včelie produkty – Med, Včely vosk, propolis, Materská kašička

 

Vzhľadom na mnohostranné účinky propolisu sa tento prírodný produkt používa na liečbu rôznych ochorení a na ochranu a posilnenie imunitného systému. Pre jeho účinky a obsah živín je veľmi ceneným prírodným produktom, ktorý sa využíva nielen v medicíne, ale aj v kozmetike a v potravinárstve.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button