ČAJEZdravie

Čaj na močové cesty – 5 čajov na zápal

Čaj na močové cesty – 5 čajov na zápal Premýšľate, ako liečiť zápal močových ciest doma? Nuž, určite si môžete uľaviť prostredníctvom týchto 5 bylinných čajov. Vyskúšajte ich!

Ukončite svoj boj s infekciou močových ciest pomocou týchto 5 bylinných čajov Príznaky infekcie močových ciest vás môžu zraziť na kolená kvôli bolesti. Zápal močových ciest vás tiež núti často močiť a medzi jeho ďalšie príznaky môže patriť svrbenie, pocit pálenia pri močení, bolesť v dolnej časti chrbta a bolestivý pohlavný styk. Ide o bežnú infekciu. Aj keď antibiotiká zostávajú najpredpisovanejším riešením, keď premýšľame o tom, ako liečiť zápal močových ciest, niekedy vám úľavu môžu priniesť domáce riešenia, napríklad bylinkové čaje!

Čaj na močové cesty

 

Čaj na močové cesty

 

Mnohé ženy trpia infekciami močových ciest buď príležitostne, alebo opakovane. Infekcia môže byť naozaj nepríjemná a vyčerpávajúca a má potenciál poškodiť funkciu obličiek. Aké je riešenie? Nuž, skvelým spôsobom, ako si s infekciou poradiť, sú bylinkové čaje.

 

Prečo čaje fungujú?

1. Môžu byť pre váš imunitný systém lepšie ako antibiotiká.
2. Môžu pomôcť upokojiť podráždenie a urýchliť proces hojenia.
3. Môžu vám tiež pomôcť zostať hydratovaný a zostať hydratovaný je veľmi dôležité, ak máte zápal močových ciest.
4. Obsahujú protizápalové a antiseptické vlastnosti, ktoré dokážu vyliečiť svrbenie a podráždenie a zabíjajú zlé baktérie z vášho moču.
5. Bylinné čaje tiež pomáhajú posilňovať váš močový mechúr a vytvárajú zdravé prostredie.

 

Pite týchto 5 bylinných čajov, aby ste sa zbavili infekcie močových ciest

Existuje niekoľko dostupných bylinných čajov, ktoré môžu prospieť infekciám močových ciest. K dispozícii je niekoľko bylinných čajov, o ktorých sa tvrdí, že sú prospešné pri infekciách močových ciest, ktorými sú zelený čaj a čaje obsahujúce ibištek, harmanček, mätu, petržlen a brusnice. Zaujímavé plemená psov : 11 najzaujímavejších plemien psov

 

Ak teda máte skúsenosti s týmto ochorením a možno hľadáte spôsob, ako liečiť infekciu močových ciest prírodnými spôsobmi, vyskúšajte tieto nápoje:

 

1. Zelený čaj – Čaj na močové cesty

 

1. Zelený čaj - Čaj na močové cesty

Zelený čaj má množstvo výhod vrátane liečby infekcie močových ciest. Je účinným antimikrobiálnym prostriedkom pri infekciách močových ciest, a to znamená, že dokáže bojovať proti baktériám Escherichia coli, ktoré spôsobujú zápal močových ciest. Okrem toho sa v zelenom čaji bežne nachádzajú antioxidanty, ktoré môžu pomôcť eliminovať baktérie odolné voči antibiotikám.

 

2. Brusnicový čaj

 

Brusnicový čaj

Môže sa používať bylinný čaj obsahujúci extrakt z brusníc. Brusnica vo forme extraktu alebo tabliet preukázala určitý prínos pri prevencii infekcie močových ciest, pretože obsahuje antioxidanty vrátane polyfenolov, ktoré majú antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Môžete tiež skúsiť piť brusnicovú šťavu. Fakty o koňoch 12 úžasných faktov o koňoch

 

3. Harmančekový čaj – Čaj na močové cesty

 

Harmančekový čaj - Čaj na močové cesty

S harmančekovým čajom ste sa pravdepodobne stretli viackrát. Vedeli ste však predtým, že môže pomôcť pri liečbe infekcie močových ciest? Nuž, je to pravda. Harmančekový čaj je bohatý na antioxidanty a obsahuje protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znížiť množstvo zlých baktérií z tela. To môže tiež zmierniť bolesť spôsobenú infekciou.

 

4. Petržlenový čaj

 

Petržlenový čaj

Čaj na močové cesty. Petržlenový čaj je prírodný liek používaný na liečbu problémov, ako sú menštruácia a hormonálne zmeny. Spolu s tým môže pomôcť minimalizovať príznaky infekcie močových ciest, pretože pôsobí ako prírodné diuretikum, ktoré môže zabrániť infekcii obličiek tým, že zvýši množstvo vášho moču a pomôže tak vyplaviť baktérie z močových ciest. Okrem toho je bohatý na vitamín C a obsahuje antioxidanty, čo z neho robí ideálny bylinný čaj pri zápale močových ciest. Pomočovanie u deti – Rady ako to zmeniť

 

5. Mätový čaj – Čaj na močové cesty

 

Mätový čaj - Čaj na močové cesty

Vďaka antimikrobiálnej sile mäty piepornej je liečba zápalov močových ciest týmto bylinným čajom naozaj jednoduchá. Okrem toho má aj antibakteriálne, antivírusové a protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú ničiť zlé baktérie a pomáhajú obnoviť rovnováhu medzi dobrými a zlými baktériami. Čaj na močové cesty.

Pri zápale močových ciest postupujte aj podľa týchto tipov

 

  •  Pite veľa vody
  •  Konzumujte citrusové plody
  •  Dodržujte hygienu
  •  Vyhnite sa sprchovaniu
  •  Konzumujte probiotiká
  •  utierajte sa spredu dozadu
  •  Vyhýbajte sa silne parfumovaným mydlám a pleťovým vodám
  •  Noste bavlnenú spodnú bielizeň
  •  Nezadržujte moč
  • Dámske zimné topánky – 8 tipov ako si vybrať

Majte na pamäti tieto tipy a pite bylinkové čaje pre okamžitú úľavu!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button