VŠEOBECNÉ ZAUJíMAVOSTIZdravie

Čo je dobré na opicu – 7 účinných možností

Čo je dobré na opicu? 7 krokov na vyliečenie opice. Pitie tekutín môže pomôcť pri rannom trápení po opití. Zdá sa, že opica je spôsob, ako nám telo pripomína nebezpečenstvo nadmerného pitia. Z fyziologického hľadiska ide o skupinové úsilie: Klasickými príznakmi sú hnačka, únava, bolesť hlavy, nevoľnosť a trasenie. Niekedy sa zvýši systolický (horné číslo) krvný tlak, srdce bije rýchlejšie ako zvyčajne a potné žľazy produkujú nadmerné množstvo potu – čo je dôkazom toho, že reakcia „bojuj alebo utekaj“ je oživená. Niektorí ľudia sú citliví na svetlo alebo zvuk. Iní trpia pocitom točenia.

 

Čo je dobré na opicu

 

Čo je dobre na opicu

 

Príčiny sú rovnako rozmanité ako príznaky. Alkohol sa metabolizuje na acetaldehyd, látku, ktorá je pri vysokých hladinách toxická. Koncentrácie však málokedy dosahujú také vysoké hodnoty, takže to nie je úplné vysvetlenie.

 

Pitie alkoholu narúša činnosť mozgu počas spánku, takže opilosť môže byť formou spánkovej deprivácie. Alkohol narúša hormóny, ktoré regulujú naše biologické hodiny, čo môže byť dôvodom, prečo sa opica môže cítiť ako meškanie a naopak. Alkohol môže spúšťať aj migrény, takže niektorí ľudia si môžu myslieť, že majú opicu, hoci v skutočnosti trpia migrénou spôsobenou alkoholom.

 

Čo pomáha pri opici

 

Opica sa začína po tom, čo hladina alkoholu v krvi začne klesať. V skutočnosti sa podľa niektorých odborníkov najhoršie príznaky objavujú, keď hladina alkoholu dosiahne nulu.

 

Zdá sa, že kľúčovou zložkou je „pitie do opitosti“; to, koľko ste vypili, aby ste sa k nej dostali, je menej dôležité. V skutočnosti viaceré štúdie naznačujú, že ľahkí a mierni pijani sú náchylnejší na vznik opice ako ťažkí pijani. Existuje však aj zdanlivo protichodný výskum, ktorý ukazuje, že ľudia s rodinnou anamnézou alkoholizmu majú horšiu opicu. Vedci tvrdia, že niektorí ľudia môžu mať nakoniec problémy s pitím, pretože pijú v snahe zmierniť príznaky opice.

 

1. Pitie alkoholu – klin sa klinom vybíja

 

Pitie alkoholu - klin sa klinom vybíja

 

Predstava je taká, že opica je formou abstinencie od alkoholu, takže jeden alebo dva poháriky zmiernia abstinenciu. Na tom niečo môže byť. Alkohol aj niektoré sedatíva, ako napríklad benzodiazepíny, napríklad diazepam (Valium), interagujú s receptormi GABA na mozgových bunkách. A je dobre zdokumentované, že niektorí ľudia majú abstinenčné príznaky z krátkodobo pôsobiacich sedatív, keď vyprchajú. Možno mozog reaguje podobne, keď začne klesať hladina alkoholu v krvi.

2. Pite tekutiny – Čo je dobré na opicu

 

Alkohol podporuje močenie, pretože potláča uvoľňovanie vazopresínu, hormónu, ktorý znižuje objem moču tvoreného obličkami. Ak vaša opica zahŕňa hnačku, potenie alebo zvracanie, môžete byť ešte viac dehydratovaní. Hoci nevoľnosť môže spôsobiť, že je ťažké čokoľvek zjesť, aj niekoľko dúškov vody môže pomôcť.

 

3. Dostaňte do svojho tela nejaké sacharidy

 

Dostaňte do svojho tela nejaké sacharidy

 

Pitie môže znížiť hladinu cukru v krvi, takže teoreticky môže byť časť únavy a bolesti hlavy pri opici spôsobená tým, že mozog pracuje bez dostatku svojho hlavného paliva. Okrem toho mnohí ľudia pri pití zabúdajú jesť, čím si ešte viac znižujú hladinu cukru v krvi. Toast a džús je spôsob, ako jemne vrátiť hladinu do normálu.

 

4. Vyhýbajte sa alkoholickým nápojom tmavšej farby – Čo je dobré na opicu

 

Vyhýbajte sa alkoholickým nápojom tmavšej farby - Čo je dobré na opicu

 

Experimenty ukázali, že číre nápoje, ako sú vodka a gin, majú tendenciu spôsobovať opicu menej často ako tmavé, ako sú whisky, červené víno a tequila. Hlavnou formou alkoholu v alkoholických nápojoch je etanol, ale tmavšie likéry obsahujú chemicky príbuzné zlúčeniny (kongenéry) vrátane metanolu. Tie isté enzýmy spracúvajú etanol a metanol, ale metabolity metanolu sú obzvlášť toxické, takže môžu spôsobiť horšiu opicu. Ako prestať piť alkohol : 14 účinných rád

 

5. Vezmite si liek proti bolesti – Čo je dobré na opicu

 

Vezmite si liek proti bolesti - Čo je dobré na opicu

 

Ale nie Tylenol. Aspirín, ibuprofén (Motrin, iné značky) a iné nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) môžu pomôcť pri bolesti hlavy a celkovom pocite bolesti. NSAID však môžu podráždiť žalúdok, ktorý je už podráždený alkoholom. Neužívajte paracetamol (Tylenol). Ak sa vo vašom organizme zdržiava alkohol, môže zvýrazniť toxické účinky paracetamolu na pečeň. Pivo na vlasy: Tu je návod, ako používať pivo na dosiahnutie zdravých, jemných a lesklých vlasov

 

6. Pite kávu alebo čaj

 

Pite kávu alebo čaj

 

Kofeín síce nemá žiadnu špeciálnu silu proti opici, ale ako stimulant by mohol pomôcť pri mrzutosti.

 

7. Vitamíny skupiny B a zinok – Čo je dobré na opicu

 

Vitamíny skupiny B a zinok - Čo je dobré na opicu

 

Štúdia nedávno hodnotila stravu 24 hodín pred a po nadmernom pití. Išlo o malú štúdiu a výsledky boli založené na tom, že účastníci povedali, čo jedli. Zistili však, že ľudia, ktorých konzumácia jedál a nápojov obsahovala väčšie množstvo zinku a vitamínov skupiny B, mali menej závažnú opicu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button