VÝZORZdravie

Dá sa zbaviť celulitídy – 7 tipov ktoré vám pomôžu

Dá sa zbaviť celulitídy? Celulitída je estetický problém, ktorý trápi mnoho žien aj mužov. Ide o nerovnomerné rozloženie tukových buniek pod kožou, ktoré spôsobuje viditeľné dierky a vlny na povrchu pokožky. V nasledujúcich odstavcoch Vám predstavíme, ako sa dá celulitídy zbaviť.

Dá sa zbaviť celulitídy

 

Dá sa zbaviť celulitídy

 

Celulitída nie je nevyhnutne nebezpečným stavom, ale mnoho ľudí sa snaží ju zbaviť z estetických dôvodov. Existuje mnoho spôsobov, ako sa dá celulitídy zbaviť, od zmeny stravovacích návykov a cvičenia, až po kozmetické procedúry a výber vhodného oblečenia. Dôležité je nájsť spôsob, ktorý vám najviac vyhovuje a dodržiavať ho pravidelne.

1. Čo je celulitída a ako vzniká?

 

Čo je celulitída a ako vzniká?

 

Celulitída nie je len problém s nadváhou. Je to skôr stav, keď majú tukové bunky pod kožou odlišnú štruktúru a rozloženie. Tukové bunky sú obklopené vláknami spojivového tkaniva, ktoré ich držia na svojom mieste. Ak sú tieto vlákna príliš napnuté alebo príliš slabé, tukové bunky sa môžu prehýbať a vytvoriť nerovnosti na povrchu pokožky. Celulitída môže byť spôsobená genetickými faktormi, hormonálnymi zmenami alebo nezdravým životným štýlom.

 

2. Zmena stravovacích návykov

 

Zmena stravovacích návykov

 

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa zbaviť celulitídy, je zmena stravovacích návykov. Vyhýbajte sa potravinám s vysokým obsahom tuku, cukru a soli. Namiesto toho sa zamerajte na konzumáciu čerstvých ovocia a zeleniny, bielkovín a celozrnných výrobkov. Dôležité je aj piť dostatok vody, ktorá pomôže odstrániť toxíny z tela.

 

3. Cvičenie – Dá sa zbaviť celulitídy

 

Cvičenie - Dá sa zbaviť celulitídy

 

Cvičenie je ďalším účinným spôsobom, ako sa zbaviť celulitídy. Rôzne cvičenia ako kardiovaskulárne tréningy, beh, plávanie alebo jazda na bicykli pomáhajú spaľovať kalórie a tuky v tele. Okrem toho môžete cvičiť aj s ťažšími závažiami, aby ste posilnili svaly a zlepšili krvný obeh.

 

4. Masáže

 

Masáže sú ďalším spôsobom, ako sa zbaviť celulitídy. Masáže môžu pomôcť rozrušiť tukové bunky a zlepšiť krvný obeh v postihnutej oblasti. Masáže môžu byť vykonávané pomocou rôznych prístrojov, ako je napríklad vákuová masáž alebo pomocou ručných masážnych techník.

 

5. Kozmetické procedúry – Dá sa zbaviť celulitídy

 

Ak sa chcete zbaviť celulitídy rýchlejšie, môžete sa rozhodnúť pre kozmetické procedúry. Medzi najúčinnejšie patrí liposukcia, ktorá odstraňuje tuk z podkožia. K dispozícii sú aj ďalšie procedúry, ako napríklad rádiofrekvenčná terapia, ktorá zlepšuje štruktúru kože a zároveň stimuluje tvorbu nového kolagénu. Ako funguje rast vlasov: Pohľad do cyklu rastu vlasov

 

6. Výber vhodného oblečenia

 

Výber vhodného oblečenia

Aj výber vhodného oblečenia môže pomôcť pri skrytí celulitídy. Vyhýbajte sa oblečeniu, ktoré je príliš tesné alebo príliš voľné. Namiesto toho zvoľte oblečenie, ktoré sa dobre prispôsobí vašej postave a skryje nerovnosti na pokožke. Ako umyť žalúzie – návod na všetky typy záluží

 

7. Samovzdelávanie

 

Dôležité je aj samovzdelávanie sa o celulitíde. Existujú rôzne knihy, články a videá, ktoré vám pomôžu zistiť viac o tom, ako sa celulitídy zbaviť. Okrem toho môžete hovoriť s odborníkmi, ktorí vám môžu poskytnúť rady a odporučiť vhodné metódy.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button