DizajnRADY DO DOMÁCNOSTI

Ako umyť žalúzie – návod na všetky typy záluží

Ako umyť žalúzie? Žalúzie môžu byť skvelým doplnkom interiéru, no ich čistenie môže byť niekedy dosť náročné a zložité. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko tipov a trikov na čistenie rôznych typov žalúzií.

 

Ako umyť žalúzie

 

Ako umyť žalúzie

 

Mali by ste zabezpečiť, aby boli vaše žalúzie úplne suché pred ich opätovným použitím. Ako umyť žalúzie. Mokré žalúzie môžu spôsobiť hrdzu na kovových žalúziách alebo deformáciu drevených a plastových žalúzií.

 

Predtým než začnete

 

Predtým než začnete

 

Predtým ako začnete čistiť žalúzie, je dôležité si uvedomiť, aký typ žalúzií máte a akým spôsobom ich môžete bezpečne čistiť. Existujú rôzne typy žalúzií, vrátane drevených, hliníkových, plastových a textilných. Každý typ žalúzie si vyžaduje iný spôsob čistenia, preto je dôležité vedieť, aký typ žalúzieí máte.

 

Ako umyť drevené žalúzie

 

Ako umyť drevené žalúzie

 

Drevené žalúzie sú krásne, no ich čistenie môže byť náročné. Ak chcete vaše drevené žalúzie udržiavať v dobrom stave, je dôležité dodržiavať tieto kroky:

 

1. Odstráňte prach

 

Odstráňte prach

Použite mäkký hadriček alebo kefu na odstránenie prachu z drevených listov.

 

2. Umyte žalúzie

Do vedra s vodou pridajte malé množstvo jemného mydla. Použite mäkkú handričku alebo špongiu namočenú v mydlovej vode na očistenie každého dreveného listu. Dávajte pozor, aby ste príliš nezamačkali drevené listy.

 

3. Vyleštite drevo

 Po umytí žalúzií použite mäkkú handričku alebo uterák na vysušenie a vyleštenie dreva.

 

Ako umyť hliníkové žalúzie

 

Ako umyť hliníkové žalúzie

 

Hliníkové žalúzie sú odolné a ľahko sa čistia. Ak chcete vaše hliníkové žalúzie udržať v dobrom stave, postupujte podľa týchto krokov:

 

1. Odstráňte prach

Ako umyť žalúzie?  Použite mäkký hadriček alebo kefu na odstránenie prachu z hliníkových listov.

 

2. Umyte žalúzie

Do vedra s vodou pridajte malé množstvo jemného mydla. Použite mäkkú handričku alebo špongiu namočenú v mydlovej vode na očistenie každého hliníkového listu. Ak sú vaše hliníkové žalúzie veľmi špinavé, môžete použiť aj silnejší čistič na okná.

 

3. Vyleštite hliník

 

Vyleštite hliník

Po umytí žalúzií použite mäkkú handričku alebo uterák na vysušenie a vyleštenie hliníka. Ako opraviť žalúzie v 6 krokoch

 

Ako umyť plastové žalúzie

 

Ako umyť plastové žalúzie

 

Plastové žalúzie sú odolné a jednoduché na čistenie. Ak chcete vaše plastové žalúzie udržať v dobrom stave, postupujte podľa týchto krokov:

 

1. Odstráňte prach

Použite mäkký hadriček alebo kefu na odstránenie prachu z plastových listov.

 

2. Umyte žalúzie

 

Umyte žalúzie

 Do vedra s vodou pridajte malé množstvo jemného mydla. Použite mäkkú handričku alebo špongiu namočenú v mydlovej vode na očistenie každého plastového listu.

 

3. Vyleštite plast

Po umytí žalúzií použite mäkkú handričku alebo uterák na vysušenie a vyleštenie plastu.

 

Ako umyť textilné žalúzie

 

Ako umyť textilné žalúzie

 

Ako umyť žalúzie? Textilné žalúzie sú krehké a vyžadujú špeciálne ošetrenie. Ak chcete vaše textilné žalúzie udržať v dobrom stave, postupujte podľa týchto krokov:

 

1. Odstráňte prach

 

Odstráňte prach

 Použite mäkký hadriček alebo kefu na odstránenie prachu z textilných listov.

 

2. Umyte žalúzie

Ak sú vaše textilné žalúzie mierne špinavé, môžete ich očistiť pomocou vysávača s kefou na nástavci. Ak sú vaše textilné žalúzie veľmi špinavé, môžete ich umyť v práčke na jemný cyklus s jemným pracím prostriedkom.

 

3. Vyleštite listy

Po umytí textilných žalúzií ich nechajte vyschnúť a potom ich jemne vyžehlite na nízkej teplote.

 

Ďalšie tipy na čistenie žalúzií – Ako umyť žalúzie

 

Ďalšie tipy na čistenie žalúzií - Ako umyť žalúzie

 

– Ak sa vaše žalúzie nachádzajú v kuchyni alebo v blízkosti sporáka, mohli by byť pokryté tukom. V tomto prípade použite silnejší čistič na tuk alebo rozpúšťadlo na odstránenie tukových škvŕn.

 

– Ak sa vaše žalúzie nachádzajú v miestnosti s vyššou vlhkosťou alebo sú pokryté plesňou, môžete použiť roztok octu a vody na očistenie a odstránenie plesní. Ako umyť žalúzie.

 

– Ak chcete uľahčiť čistenie, môžete použiť aj rukavice na ruky, ktoré vám ochránia ruky pred mydlovou vodou a chemikáliami na čistenie. December v záhrade – čas na zaslúžený oddych

 

V záverečnej úvode

 

Čistenie žalúzií môže byť náročné, no je to nevyhnutné pre udržanie vašich žalúzií v dobrom stave a zlepšenie hygieny v miestnosti. Dôležité je vedieť, aký typ žalúzií máte a akým spôsobom ich bezpečne čistiť. S týmito tipmi a trikmi by ste mali byť schopní udržiavať vaše žalúzie v dokonalom stave a zároveň ušetriť čas a energiu pri ich čistení. Ako umyť žalúzie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button