DizajnRADY DO DOMÁCNOSTI

Ako opraviť plastové okno – najčastejšie chyby

Ako opraviť plastové okno. Plastová okna sú v súčasnosti veľmi populárne vďaka svojej nízkej váhe, dobrým izolačným vlastnostiam a jednoduchému údržbárovaniu. Avšak, ak sa vyskytne nejaká porucha, môže to byť pre majiteľov plastových okien problém. V tomto článku sa pozrieme na niektoré bežné problémy s plastovými oknami a ako ich môžete opraviť.

Ako opraviť plastové okno

 

Ako opraviť plastové okno

Pri oprave plastových okien je dôležité byť opatrný a nevykonávať žiadne zásahy, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie poškodenie. Ako opraviť plastové okno. Ak sa vám zdá, že oprava je príliš náročná alebo nebezpečná, je lepšie požiadať o pomoc odborníka. Rovnako je dôležité používať iba kvalitné náradie a materiály, ktoré sú určené pre opravy plastových okien.

 

Okrem opravy konkrétnych problémov s plastovými oknami je dôležité aj pravidelné údržbárovánie. Odporúča sa pravidelne čistiť okenné rámy a sklo, aby sa minimalizovalo riziko poškodenia. Je tiež dôležité pravidelne skontrolovať kovanie a uzávierky a prípadne ich vyčistiť alebo zakonzervovať.

 

V prípade, že plánujete výmenu plastových okien, odporúča sa zvoliť kvalitné a spoľahlivé okná, ktoré majú dlhú životnosť a výborné izolačné vlastnosti. Je tiež dôležité vybrať si správne rozmery a farbu, ktorá bude najlepšie zapadať do vášho domova.

1. Porucha uzávierky

 

Porucha uzávierky

Ak sa vaša okenná uzávierka prestane zatvárať alebo otvárať, pravdepodobne je potrebné ju vymeniť. Na začiatok by ste mali skontrolovať, či sa niekde v uzávierke nezasekla nejaká nečistota alebo či sú všetky skrutky dobre utiahnuté. Ak sa toto nepodarí opraviť, môžete skontaktovať odborníka, ktorý vám pomôže s výmenou uzávierky.

 

2. Poškodené tesnenie

 

Poškodené tesnenie

Tesnenie okien je zodpovedné za izoláciu a udržiavanie tepla v dome. Ak je tesnenie poškodené, môže to viesť k úniku tepla a zvýšeným nákladom na kúrenie. Ako opraviť plastové okno. Pivo na vlasy

Ak sa vám zdá, že tesnenie nie je správne umiestnené alebo je poškodené, môžete ho vymeniť. Treba si však uvedomiť, že výmena tesnenia môže byť náročná a je lepšie, ak to robí odborník.

 

3. Ťažké otváranie alebo zatváranie okna

 

Ťažké otváranie alebo zatváranie okna

Ak sa okno ťažko otvára alebo zatvára, je možné, že sú zablokované závesy alebo sú drážky na kovanie poškodené. Skontrolujte, či sú závesy dobre utiahnuté a či nie sú zaseknuté nejakou nečistotou. Ako najlepšie umyť okná – 6 najčastejších chýb.

Ak sa toto nepodarí opraviť, môže byť potrebné vymeniť kovanie. V tom prípade je lepšie požiadať o pomoc odborníka, pretože výmena kovania môže byť zložitá.

 

4. Škaredé škrabance alebo poškodenia – Ako opraviť plastové okno

 

Škaredé škrabance alebo poškodenia - Ako opraviť plastové okno

Ak máte na plastovom okne škrabance alebo iné poškodenia, môžete ich opraviť pomocou špeciálnej farby na plastové okná. Táto farba sa dá zohnať v obchode so stavebnými potrebami a je k dispozícii vo viacerých farbách, aby sa čo najviac zhodovala s farbou vašich okien. Pred aplikáciou farby sa uistite, že plocha je čistá a suchá.

 

5. Zničené sklo – Ako opraviť plastové okno

 

Ak máte poškodené sklo, môže byť potrebné vymeniť celé okno. V niektorých prípadoch sa však môže dostať do úzadia aj samotný rám okna, ak je poškodený alebo deformovaný. Tak v tomto prípade by ste mali kontaktovať odborníka, ktorý vám pomôže s výmenou celej konštrukcie.

 

V zhrnutí, oprava plastových okien môže byť jednoduchá alebo náročná, v závislosti od konkrétneho problému. Dôležité je mať správne náradie a materiály a v prípade potreby kontaktovať odborníka. Pravidelná údržbárovánie je tiež dôležité pre zabezpečenie dlhšej životnosti vašich plastových okien.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button