RADY DO DOMÁCNOSTIŽivotný štýl

Ako rýchlo upratať a udržiavať si čistotu

Ako rýchlo upratať. Keď ide o udržiavanie čistoty v domácnosti, niekedy sa môže zdať, že všetko pracuje proti vám. Vieme, ako to chodí: bez ohľadu na to, koľkokrát poviete svojim deťom, aby si pozbierali oblečenie, nikdy sa to nestane. V dreze sa hromadí riad, na kuchynskom stole sa povaľujú stohy papierov a účtov a neporiadok každodenného života začína ovládať váš dom. Je to dosť na to, aby sa z toho každý zbláznil!

 

Je tu však jedna vec: Existujú spoľahlivé spôsoby, ako si zabezpečiť čistú a usporiadanú domácnosť.

 

Ako rýchlo upratať

 

Ako rýchlo upratať

 

V skutočnosti je to všetko o budovaní zdravých návykov – malé každodenné činnosti sú veľmi dôležité, pokiaľ ide o udržiavanie pekných a usporiadaných vecí. A čo je najlepšie, osvojením si týchto každodenných upratovacích návykov a trikov nebudete musieť strácať čas nedeľným upratovaním domácnosti.

 

Ak ste sa teda pristihli pri tom, že závidíte tým nepolapiteľným ľuďom, ktorých domovy sú vždy bezchybné, je čas riadiť sa týmito tipmi na upratovanie.

 

1) Vždy si usteľte posteľ

 

Vždy si usteľte posteľ

Ustlať si posteľ každé ráno je fantastický spôsob, ako začať deň. Nielenže vaša spálňa bude okamžite pôsobiť upravenejšie, ale príval produktívnej energie, ktorý pocítite, vám prospeje počas celého dňa. Ustlanie postele trvá len približne 30 sekúnd a je to skvelá psychická vzpruha – čo nemilovať? Hľadám partnera -10 rád pre výber partnera

2) Ak niečo vytiahnete, odložte to

 

 Ak niečo vytiahnete, odložte to

Znie to tak jednoducho, však? Keď niečo vytiahnete, vráťte to na svoje miesto.

Ako však väčšina z nás môže potvrdiť, nie vždy sa to podarí. A hoci si na to možno budete musieť chvíľu zvykať, ak toto pravidlo budete presadzovať u seba a členov svojej rodiny, budete sa tešiť z oveľa čistejšieho domu.

Myslite na to takto: Ak budete dôsledne ukladať veci v danom momente, nebudete musieť strácať veľké množstvo času upratovaním!

 

3) Nenechajte poštu hromadiť sa

 

Nenechajte poštu hromadiť sa

Eee, za toto sme vinní všetci! Môže sa zdať, že je jednoduchšie nechať poštu hromadiť a potom sa ňou zaoberať neskôr, ale nakoniec strávite oveľa viac času, ako je potrebné, jej triedením. Namiesto toho si vytvorte systém práce s poštou a papierom, ktorý bude vyhovovať vám a vašej rodine – a potom sa ho držte. Nezáleží na tom, čo sa stane.

 

4) Pri odchode vyneste odpadky – Ako rýchlo upratať

 

 Pri odchode vyneste odpadky - Ako rýchlo upratať

Nenechávajte odpadky ležať celý deň – jednoducho ich vyneste pri odchode každé ráno alebo vždy, keď vyjdete k autu.

Ak si zvyknete vynášať odpadky a recyklovať každý deň pri odchode z domu, predídete hromadeniu odpadkov a udržíte sviežu vôňu. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

5) Večer vyčistite toaletu a postriekajte sprchu čistiacim prostriedkom

 

Večer vyčistite toaletu a postriekajte sprchu čistiacim prostriedkom

Počas nočnej rutiny v kúpeľni si vyhraďte pár minút navyše na vyčistenie toalety a nastriekanie čistiaceho prostriedku do sprchy. Na očistenie záchodového sedadla použite aj utierku. Ak si na to vyhradíte čas, udržíte toaletu čistú aj medzi hĺbkovým čistením.

 

6) Preveste oblečenie, ktoré ste mali na sebe na konci dňa – Ako rýchlo upratať

 

Preveste oblečenie, ktoré ste mali na sebe na konci dňa - Ako rýchlo upratať

Toto je ďalšia z úloh budovania návykov, ktorá nezaberie viac ako pár minút – napriek tomu ju mnohí z nás nerobia. Odolajte nutkaniu rozhadzovať oblečenie po spálni! Zaveste ho späť do skrine alebo ho dajte do koša na bielizeň.

 

Je to jedna z miestností vášho domova, ktorá býva najviac zanedbávaná, ale zároveň je to najdôležitejšia miestnosť (nič nie je dôležitejšie ako spánok!) Vaša spálňa by sa mala cítiť ako útulný, pohodlný palác a opätovné zavesenie oblečenia na konci dňa tomu pomôže. Bonusové body získate, ak sa zároveň budete snažiť NIKDY nepúšťať do spálne rozloženú bielizeň.

 

7) Čistite svojich domácich miláčikov aspoň raz za dva dni

 

Čistite svojich domácich miláčikov aspoň raz za dva dni

Ak máte psa, mačku alebo viacero domácich zvierat, tento tip nemôžeme dostatočne zdôrazniť. Kefovanie vašich domácich miláčikov aspoň raz za dva dni zabráni tomu, aby sa chlpy hromadili v každom kúte vášho domu. Nielenže vám to ušetrí množstvo času stráveného vysávaním, ale tiež obmedzíte množstvo chlpov alebo iných alergénov, ktoré môžu vaši chlpatí priatelia priniesť do domu.

 

8) Denne čistite pulty a utierajte povrchy – Ako rýchlo upratať

 

Denne čistite pulty a utierajte povrchy - Ako rýchlo upratať

Nie je nič lepšie ako nedotknutá pracovná doska, ktorá dodá vášmu domovu pocit čistoty a poriadku. Utrite si konferenčný stolík, keď si pozeráte seriál na Netflixe, vyčistite povrchy v kúpeľni, keď sa ráno pripravujete, a každý večer pred spaním si utrite pulty a varnú dosku.

 

Verte nám, že sa budete cítiť úžasne, keď sa zobudíte a začnete deň so žiarivo čistými povrchmi!

 

9) Vyprázdnenie/naplnenie umývačky riadu počas čakania na prípravu kávy

 

Vyprázdnenie naplnenie umývačky riadu počas čakania na prípravu kávy

Vyprázdňovanie a plnenie umývačky riadu je utrpením pre každého majiteľa domu. Odkladáme to, až kým sa nenahromadia a nevypadnú z drezu.

 

Ušetrite si trochu času tým, že sa tejto úlohy chopíte, kým varíte kávu, čakáte na toasty alebo robíte akúkoľvek inú úlohu pri raňajkách. Sedíte a čakáte, tak prečo nerobiť niečo produktívne?

 

Takto sa vám nebude hromadiť riad a ležať v dreze celý deň. A nebudete musieť umývať riad na konci pracovného dňa, keď sa vám do toho najmenej chce.

 

10) Upratujte počas varenia – Ako rýchlo upratať

 

Upratujte počas varenia - Ako rýchlo upratať

Tento malý tip sa môže zdať veľmi jednoduchý, ale môže skutočne zmeniť život. Keď varíte večeru, snažte sa čo najlepšie upratovať počas varenia.

Čistý riad odložte, kým sa varí voda na cestoviny, hrnce a panvice umyte hneď, ako ich skončíte používať, a všetky prípravné práce vyčistite skôr, ako si sadnete k jedlu. Vďaka tomu bude upratovanie veľmi jednoduché!

Majte tiež na pamäti, že utierky na riad by ste mali meniť každých pár dní, aby ste zabránili kontaminácii. (A o špinavej hubke radšej ani nezačínajte.)

 

Zmeňte svoje čistiace návyky, zmeňte svoj život.

Pre tých z nás, ktorí majú náročný životný štýl (ehm, väčšina z nás!), môže byť čas venovaný týmto rýchlym a jednoduchým tipom na čistenie záchranou. Ak si denne vyhradíte desať minút navyše na upratovanie po sebe, budete sa cítiť oveľa organizovanejší a nebudete musieť strácať tony času domácimi prácami cez víkendy. Zjednodušte si domácnosť a život tým, že si osvojíte zdravé upratovacie návyky – nebudete ľutovať, že ste to urobili.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button