VZŤAHYŽivotný štýl

Ako niekomu zlepšiť náladu – 26 spôsoboch

Ako niekomu zlepšiť náladu – 26 spôsoboch. Keď je váš najlepší priateľ na dne, jediné, čo chcete, je zlepšiť mu náladu. Máme pre vás množstvo nápadov, ako niekoho rozveseliť bez ohľadu na situáciu, s tipmi od lekárov, terapeutov, psychológov, psychiatrov, životných koučov a ďalších!

 

Ako niekomu zlepšiť náladu

 

Ako niekomu zlepšiť náladu

 

Neexistuje žiadne univerzálne riešenie. Ak je váš kamarát vystresovaný zo záverečných skúšok, môžete zvoliť jeden prístup, zatiaľ čo ak je rozrušený z rozchodu, zvolíte úplne inú cestu. Samozrejme, že existujú niektoré osvedčené metódy (zmrzlina je celkom univerzálny prostriedok na povzbudenie), ale pretože možno budete musieť siahnuť hlboko do studnice nápadov, aby ste svojho priateľa opäť potešili, sme tu, aby sme vám pomohli. Áno, niektoré z týchto nápadov môžu byť gýčové alebo pôsobiť hlúpo, ale nepovedali ste si, že urobíte čokoľvek, aby ste svojho kamaráta pozdvihli? V tomto zozname sa určite nájde niečo, čo dokáže obrátiť každú zachmúrenú tvár naruby.

 

1. Spýtajte sa ho, či chce pomôcť

 

Spýtajte sa ho, či chce pomôcť

Najprv zistite, či osoba, ktorú sa snažíte rozveseliť, skutočne chce vašu pomoc! Je dôležité získať od niekoho povolenie, aby ste ho rozveselili. V opačnom prípade by sa im mohlo zdať, že vám je nepríjemné, ako sa cítia, a chcete, aby to zmizlo. Nie je tak pravdepodobné, že to bude fungovať, aby ste ich rozveselili. Zamyslenie na dnes.

 

2. Jednoducho tu buďte pre nich

 

Jednoducho tu buďte pre nich

Ako niekomu zlepšiť náladu? Na to, aby sa ľudia vyrovnali s rozchodom, úmrtím v rodine alebo inými vážnymi udalosťami, potrebujú čas. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, aby ste im pomohli uzdraviť sa, je byť pri nich. Spojte sa s nimi, venujte im svoj čas a energiu bez toho, aby ste za to niečo očakávali. Trpezlivosť je cnosť, keď ide o smútok. Citáty o láske

 

3. Spoločne sa pustite do tvorivého projektu – Ako niekomu zlepšiť náladu

 

Spoločne sa pustite do tvorivého projektu - Ako niekomu zlepšiť náladu

Či už si naplánujete nejaký zložitý projekt, alebo vezmete do ruky farby, aby ste sa šúchali po kúsku kartónu v štýle Pollocka, robiť niečo umelecké (koláže, maľovať, kresliť, tvoriť hudbu atď.) by mohlo pomôcť vášmu priateľovi opäť sa usmievať. Ako čistiť granátové jablko.

 

4. Nechajte priateľovi ručne napísanú poznámku

 

 Nechajte priateľovi ručne napísanú poznámku

Poznámky sú vždy skvelým spôsobom, ako dať tomu priateľovi, ktorý je možno trochu nesvoj, keď ide o emocionálne veci, najavo, že vám na ňom stále záleží. Vďaka tomu sa ľudia cítia, že na nich myslíte, a môžete im poskytnúť slová potvrdenia. Prípadne im môžete dať slová alebo mantry, ktoré ich povzbudia a nahradia ich automatické negatívne myšlienky. Napíšte niečo milé, zložte to a strčte na nejaké nie príliš zjavné miesto, aby to neskôr našli. Citáty o priateľstve

5. Rozhýbte blues – Ako niekomu zlepšiť náladu

 

Rozhýbte blues - Ako niekomu zlepšiť náladu

Aj keď nemáte to šťastie, že bývate pri tejto desivej/nebezpečnej hojdačke na konci sveta, je pravdepodobné, že aj tak máte niekde nablízku celkom úžasné detské ihrisko. Hojdanie je skvelá forma cvičenia. Rutinná fyzická aktivita a cvičenie majú mnoho ďalších výhod, ako je napríklad zvýšenie hladiny energie a zlepšenie nálady. Endorfíny uvoľňované pri cvičení môžu pomôcť v boji proti pocitom depresie. Ako opraviť zips.

 

6. Choďte si dať zmrzlinu

 

Choďte si dať zmrzlinu

Zmrzlina dokáže vždy niekomu rozjasniť deň. Vážne, možno im stačí dvojitý kopček zmrzliny čI mätovú. Alebo čokoládové koláčiky. Alebo maslové oriešky. (Teraz chceme zmrzlinu!) Vtipne obrázky

 

7. Urobte čokoľvek, čo chcú urobiť – Ako niekomu zlepšiť náladu

 

 Urobte čokoľvek, čo chcú urobiť - Ako niekomu zlepšiť náladu

Ak si každý týždeň vyhradíte aspoň hodinu alebo dve na činnosť, ktorá vás baví, pomôže vám to uvoľniť sa a zbaviť sa stresu. Mechanizmy na zvládanie životných stresorov sú veľmi dôležité, pretože chronický stres môže spôsobiť náchylnosť na depresiu. Pomôžte svojmu priateľovi cítiť sa lepšie tým, že si nájdete čas na niečo, čo rád robí, aj keby to bolo hranie videohier. Hľadám vodiča – 10 rád ako nájsť dobrého vodiča.

 

8. Venujte sa spoločne dobrovoľníctvu – Ako niekomu zlepšiť náladu

 

Venujte sa spoločne dobrovoľníctvu - Ako niekomu zlepšiť náladu

Výskum naznačuje, že dobrovoľnícka práca pre druhých môže budovať sebavedomie. Ak váš priateľ potrebuje povzbudiť, dobrovoľnícka práca pre druhých môže byť pre neho odmenou, ako aj pozitívnym rozptýlením od jeho emocionálnych ťažkostí. Vaša škola má pravdepodobne niekoľko príležitostí pre študentov, ktorí sa chcú stať dobrovoľníkmi – stačí sa informovať v poradni.

 

9. Dávajte veľa pozitívneho posilnenia

 

Dávajte veľa pozitívneho posilnenia

Ako niekomu zlepšiť náladu? Veda dokázala, že na každú negatívnu myšlienku potrebujeme tri pozitívne, aby sme ju vyvážili. To znamená, že negativita nás ovplyvňuje viac ako pozitivita, odsúva nás na vedľajšiu koľaj a robí nás nešťastnými. Možno ste to neboli vy, kto vložil do hlavy vášho priateľa tieto negatívne myšlienky, ale môžete mu úplne pomôcť negovať ich – tri pozitívne výroky naraz! Ako rýchlo upratať.

 

10. Pečte spolu – Ako niekomu zlepšiť náladu

 

Pečte spolu - Ako niekomu zlepšiť náladu

 

Zistilo sa, že pečenie má terapeutický účinok, ktorý zmierňuje depresiu a úzkosť. Pretože akt merania, miešania a venovania pozornosti receptu často zaberá celú vašu pozornosť, v skutočnosti si v mysli vytvárate „pokoj“, ktorý vytláča mnohé negatívne myšlienky a emócie. Lahodné vône tiež vyvolávajú šťastné pocity, a ak vám kalórie robia starosti, podeľte sa o ne s priateľom alebo ich darujte charite či miestnej hasičskej zbrojnici.

 

11. Urobte si technickú prestávku

 Aby ste ich vytiahli zo spálne a odpojili od elektroniky. Môže byť ťažšie motivovať [ich], ak sa [oni] zatvoria do jaskyne v [ich] pyžame a pozerajú Netflix.

 

12. Trávte spolu kvalitný čas

Vypnite televíziu, dajte telefón na tichý režim a sústreďte sa len na to, aby ste boli prítomní a pripravení počúvať. Rozhovor sa s najväčšou pravdepodobnosťou uskutoční, ako aj samotná radosť, ktorá pramení z prijímania sústredeného, kvalitného času s niekým, na kom nám záleží. Všetko, čo niekomu zlepší sebavedomie a vyvedie ho z kolobehu myšlienok, sú účinné stratégie zvládania v rámci sveta duševného zdravia.

 

13. Praktizujte meditáciu súcitu

Meditácia súcitu je niečo, čo sa zvyčajne robí osamote, ale všetko je vždy zábavnejšie s priateľom! Pomôžte svojmu priateľovi myslieť na niekoho, kto mu spôsobil škodu, a potom „pracujte na tom, aby ste mu poslali dobré priania, myšlienky a vibrácie. Poprajte im dobré zdravie, šťastie atď. a dokonca odpustite tým, ktorí sa k vám zle správali. V odpustení je veľa sily a pozitívneho.

 

14. Ponúknite im kvety – Ako niekomu zlepšiť náladu

Zájdite do kvetinárstva, vyrabujte otcovu záhradu, „požičajte“ si z parku alebo si urobte origami a vyrobte priateľovi kyticu. Ak chcete svoju hru ešte vystupňovať, môžete im k vybraným kvetom dokonca poslať tajný odkaz.

15. Cvičte spolu jogu

Či už sa chlapci prihlásite na kurz, alebo si nájdete tutoriál na YouTube, joga je skvelý spôsob, ako nájsť cestu späť k šťastiu.

Joga nesie množstvo výhod pre duševné zdravie. Okrem toho, že joga pomáha jednotlivcom dostať sa mimo ich komfortnej zóny bezpečným, terapeutickým spôsobom, znižuje aj fyziologické vzrušenie v tele – veci ako srdcová frekvencia, dýchanie a produkcia kortizolu sa cvičením jogy znižujú. Znížením týchto fyzických ukazovateľov stresu pomáha joga znižovať úzkosť a zároveň stimuluje produkciu serotonínu. Prínos je teda dvojaký, pomáha zmierňovať stres a zároveň posilňuje pozitívne emóci.

 

16. Zahrajte si na nich žartík

Ako niekomu zlepšiť náladu? Niekedy je smiech najlepším liekom. Rýchle vyhľadávanie žartíkov vám pomôže nájsť niekoľko naozaj šikovných žartíkov, vrátane namáčania syrových guľôčok do čokolády a ich následného vydávania za Whoppers… kreslenia pavúka na toaletný papier… atď. Len sa uistite, že sa im bude zdať vtipné čokoľvek, čo si vyberiete (cieľom je rozosmiať ich, nielen vás!). Astrálne cestovanie.

17. Pripomeňte im, aby sa (pozorne) nadýchli

Je dokázané, že meditácia veľmi účinne pomáha znižovať stres. Existujú skvelé aplikácie ako Zastav sa, dýchaj a premýšľaj, vďaka ktorým je meditácia zábavná a jednoduchá.

 

18. Skip (Áno, správne, Skip) – Ako niekomu zlepšiť náladu

Nájdite si svoju žltú tehlovú cestu a pohnite sa. Cvičenie je zábavný spôsob, ako si vybudovať endorfíny, zvýšiť množstvo kyslíka, rozhýbať sa a odvrátiť pozornosť od zlej nálady. Môžete robiť akékoľvek cvičenie, ale ak chcete byť mimoriadne hlúpi, skúste skákať. Je nesmierne ťažké zostať zamračený, keď skáčete.

 

19. Označte ich v milióne vtipných príspevkov na Instagrame

Byť otravný môže byť niekedy aj rozkošné. Ak im to vyčarí úsmev, bude to stáť za to. Nájdite všetky hlúpe videá, na ktorých tancujú deti, nemotorné momenty a psy sú psy. Označte ich pri každej veci, ktorá by ich mohla rozosmiať.

 

20. Urobte niečo vonku

 

Terapia prírodou je veľkým prínosom pre zlepšenie nálady. Veda dokázala, že samotný pobyt v prírode (alebo dokonca len pohľad na fotografie prírody) prirodzene zlepšuje náladu. Takže bez ohľadu na to, či sa nachádzate uprostred metropoly, alebo máte to šťastie, že bývate čo by kameňom dohodil od národného parku, nájdite si niečo, čo môžete robiť vonku. Aj keby to bolo len 15 minút na čerstvom vzduchu vonku, môže to vášmu priateľovi alebo blízkej osobe skutočne zlepšiť náladu.

 

21. Nájdite (alebo predstierajte) trochu šťastia

Možno všetko, čo váš priateľ potrebuje, je trochu viac sebadôvery. Možno hľadanie šťastného centu na ulici alebo prečesávanie poľa v snahe nájsť štvorlístok je liekom na ich skleslosť. Aj keď Možno žiaden nenájdu, a tak potajomky hodíte svoj vlastný peniaz a necháte ho zdvihnúť, pretože ste čítali Harryho Pottera a spomínate si na zámenu Felixa Felicisa, ktorá zabrala na Rona.

22. Povzbuďte ich, aby sa o tom porozprávali

Ako niekomu zlepšiť náladu? Rozprávanie je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako niekoho rozveseliť. Povzbuďte svojho priateľa, aby sa podelil o svoje pocity! Tínedžeri (najmä dievčatá) často hovoria, že keď sú v strese, chcú sa o veciach s niekým porozprávať. Buďte tu pre nich, vypočujte ich. Ak nemajú záujem rozprávať, pozvite ich na nejakú aktivitu s vami a je viac než pravdepodobné, že začnú hovoriť. Panské zimne topánky – Ako si vybrať zimné topánky.

 

23. Vytvorte choreografiu tanca na ich obľúbenú pieseň

Chcete zábavnú aktivitu, ktorá každého určite odvedie od jeho trápenia? Vymyslite tanec na obľúbenú pieseň svojho priateľa alebo skúste skopírovať existujúcu choreografiu.

 

24. Uvarte im jedlo – Ako niekomu zlepšiť náladu

Varenie a jedenie s rodinou a priateľmi podporuje vzájomné zblíženie a podľa štúdií aj celkové šťastie. Ak môžete, vyberte si zdravé jedlo plné živín, ktoré pomôže vášho priateľa nasýtiť.

 

Keď je väčšina ľudí na dne, nízka energia, ktorá ovplyvňuje ich telo, ich núti siahnuť po rýchlej energii. To sa často rovná veľkému množstvu cukru a nezdravého jedla. Prečo neskúsiť pečené kurča? Je to oveľa jednoduchšie, ako sa zdá, a obaja budete mať skvelý pocit úspechu, keď ten nádherný zlatistý vták vyjde z rúry. Pridajte k tomu hnedú ryžu a čerstvú zeleninu z farmy a budete mať jedno sýte a zdravé jedlo!

 

25. Urobte spolu náhodný skutok láskavosti

Urobte spolu náhodný skutok láskavosti – často, keď robíme veci pre iných ľudí, sme to my, kto z toho má prospech. Choďte von a robte veci, aj malé (napr. otvorte niekomu dvere, zaplaťte niekomu nápoj v reštaurácii, usmejte sa a povedzte ‚dobré ráno‘ neznámemu človeku atď), pre druhých a uvidíte, ako sa váš deň zmení.

26. Vizualizujte si budúcnosť – Ako niekomu zlepšiť náladu

Pomôcť ľuďom premýšľať o tom, ako sú produktom svojej minulosti, prítomnosti a budúcnosti, s osobitným dôrazom na budúcnosť, vám môže pomôcť vidieť, kam smerujú.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button