SLUŽBY A ZAMESTNANIEŽivotný štýl

Hľadám vodiča – 10 rád ako nájsť dobrého vodiča

Hľadám vodiča. Ak už nejaký čas riadite vozový park, ste zvyknutí na to, že prijmete nového vodiča, venujete mu čas a peniaze, aby sa rozbehol, a on po niekoľkých mesiacoch alebo roku odíde. Je to nekonečný cyklus, ktorý sa v odvetví nákladnej dopravy stal „normou“.

 

Hľadám vodiča

 

Hľadám vodiča

 

Hoci väčšina vodičov uvádza ako dôvod odchodu nízky plat, plat nie je jediným dôležitým faktorom fluktuácie vodičov. Na to, či vodič zostane alebo odíde, má vplyv celé pracovné prostredie, ktoré zahŕňa mzdu, benefity, firemnú kultúru, kariérny postup, rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom a ďalšie faktory. Hľadám vodiča. Peniaze zadarmo – 11 tipov na peniaze zadarmo

 

Ak vás už nebaví, že vodiči prichádzajú a odchádzajú, pozrite si niekoľko spôsobov, ako nájsť a udržať dobrých a spokojných vodičov.

 

Prijímajte zamestnancov inteligentnejšie

 

Prijímajte zamestnancov inteligentnejšie

Zatiaľ čo vodič vám môže predať svoju kvalifikáciu a zručnosti, vy musíte predať svoju spoločnosť ako miesto, kde chcú vodiči pracovať. Využite svoju webovú stránku a sociálne médiá na to, aby ste predstavili svoju spoločnosť a naučili vodičov, o čo vám ide. Fotografujte a používajte videá, ktoré ukazujú, čo sa vo firme deje a akí sú ľudia. Prilákate typ vodičov, ktorí ocenia kultúru vašej spoločnosti, a noví zamestnanci budú mať predstavu o tom, čo môžu očakávať, ak budú prijatí.

 

Ponúknite konkurenčný plat – Hľadám vodiča

 

Ponúknite konkurenčný plat - Hľadám vodiča

Nemôžete vždy každému plošne zvýšiť plat, ale premýšľajte o odmeňovaní strategickejšie. V prvom rade zvážte, koľko stojí nábor, zamestnanie a zaškolenie vodiča, ktorý nahradí niekoho, kto dal výpoveď. Hľadám vodiča.  Ak ponúknete o niečo vyššiu mzdu a vytvoríte prísnejší postup náboru a prijímania zamestnancov, náklady na fluktuáciu sa znížia – vďaka tomu bude jednoduchšie platiť dobrým vodičom viac peňazí.

 

Ďalšou možnosťou je motivovať veci, ktoré vašej spoločnosti šetria peniaze – náklady na palivo, dodržiavanie predpisov a včasné dodávky. Vodiči, ktorí dôsledne robia správne veci, jazdia dobre a šetria peniaze vašej spoločnosti, by mali byť za svoju snahu odmeňovaní. Ak budete vodičom platiť viac alebo im dáte možnosť zarobiť viac, zvýši sa počet uchádzačov, takže si môžete dovoliť vyberať a zamestnať len tých najlepších.

 

Školenie a vysvetľovanie – Hľadám vodiča

 

Školenie a vysvetľovanie - Hľadám vodiča

Keď prijímate úplne nových vodičov, buďte realistickí, pokiaľ ide o očakávania spoločnosti a o to, ako to vyzerá na otvorenej ceste. Počas úvodného a nástupného školenia každému novému vodičovi vysvetlite, ako spoločnosť funguje, podeľte sa s ním o zásady a postupy, pomôžte mu spoznať ostatných vodičov a uistite sa, že má ľahký prístup ku všetkým potrebným informáciám.

 

Je dôležité, aby komunikačné linky zostali otvorené aj po tom, ako ich pustíte na cestu. S novými zamestnancami sa stretávajte každých 30 dní alebo približne po niekoľkých mesiacoch od úvodného školenia. Naplánujte školenia pre všetkých svojich vodičov. Uplatňujte politiku otvorených dverí a skutočne počúvajte, keď sa vám vodič prihovorí. Keď sa vaši vodiči cítia vypočutí, cítia sa ocenení a je pravdepodobnejšie, že zostanú aj v ťažkých časoch.

 

Zameranie na zdravie a domov

 

Zameranie na zdravie a domov

 

Šťastný vodič je ten, kto sa cíti dobre. Zabezpečte im pravidelnú dopravu domov, na ktorú sa môžu spoľahnúť, a poskytnite im prístup k nástrojom, ktoré potrebujú na udržanie zdravia, keď nie sú doma. Možno im nebudete môcť zaplatiť členstvo v posilňovni ako benefit, ale podporujte ich v cvičení.  Hľadám vodiča. Ponúknite zdravotné prehliadky, podeľte sa o možnosti zdravého stravovania a ponúknite slušné poistenie.

 

Umožnite im napredovať v kariére – Hľadám vodiča

 

Umožnite im napredovať v kariére - Hľadám vodiča

 

Skvelý vodič pre vás nemusí pracovať 30 rokov, ale zotrvá u vás dlhšie ako niekoľko mesiacov, ak bude cítiť, že existujú možnosti jeho profesionálneho rastu a rozvoja. Podporujte ďalšie vzdelávanie a preplácajte náklady, ak môžete. Spustite mentorský program, ktorý pomôže vašim najnovším vodičom, a do programu si vyberajte len tých najlepších vodičov. Podporujte mobilitu smerom nahor na akékoľvek pozície, ktoré sa v spoločnosti môžu uvoľniť. Všetko pre svadbu

Ponúknite lepšie trasy a rozvrhy na základe skvelého výkonu, efektívnej jazdy a profesionality. Hľadám vodiča. Tieto veci ukazujú vodičom, že vzdelanie a dobrú pracovnú morálku si vy a spoločnosť ceníte.

 

Najlepší spôsob, ako budovať svoju firmu a znižovať náklady, je uistiť sa, že zamestnávate tých najlepších a najšikovnejších vodičov. Dlhodobo si ich udržíte, ak im ponúknete dobrý plat, voľno a konzistentné plánovanie. Nechajte ich rásť v ich profesii a odmenou vám budú aj ich nové schopnosti a znalosti. Dobrí a spokojní vodiči sú pre vašu spoločnosť neoceniteľným prínosom.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button