PENIAZE A BIZNISŽivotný štýl

Ako si zarobiť peniaze – 21 jednoduchých tipov

Ako si zarobiť peniaze. Zistite, ako si môžete tento rok prilepšiť o viac ako 1 000 eur vďaka nášmu dokonalému sprievodcovi, ako si v roku zvýšiť svoje financie a zarobiť peniaze.

Chcete si rýchlo zarobiť nejaké peniaze navyše? Ak ste ochotní vynaložiť trochu úsilia, máte na to rôzne možnosti.

Náš sprievodca obsahuje 47 nápadov na zarábanie peňazí vrátane šikovných spôsobov, ako si zarobiť peniaze online, pomocou svojho domova alebo s využitím peňazí, ktoré už máte.

 

Ako si zarobiť peniaze

 

Ako si zarobiť peniaze

 

Prinúťte svoje peniaze pracovať intenzívnejšie. Jedným z najlepších spôsobov, ako si zarobiť nejaké peniaze navyše k tomu, čo zarábate, je jednoducho prinútiť peniaze, ktoré máte, pracovať tvrdšie.

 

1. Zvýšte mieru svojich úspor

 

Zvýšte mieru svojich úspor

Úrokové sadzby na sporiacich účtoch sú v súčasnosti všeobecne žalostné vo všetkých oblastiach po tom, čo sa účty s najvyššími sadzbami minulý rok vyparili. Napriek tomu, ako vždy, niektoré účty majú lepšie sadzby ako iné, takže sa určite oplatí zmeniť účet, ak je vaša úroková sadzba na dne. Prípadne by ste si mali pozrieť bežné účty, ktoré sa úročia. Ako najlepšie investovať peniaze 11 možných spôsobov

 

2. Získajte peniaze za zmenu bankového účtu – Ako si zarobiť peniaze

 

Získajte peniaze za zmenu bankového účtu - Ako si zarobiť peniaze

Zavedenie služby zmeny bežného účtu uľahčilo zmenu bankového účtu viac ako kedykoľvek predtým, vďaka čomu sa poskytovatelia snažia nalákať záujemcov o zmenu účtu. Niektoré banky vám za zmenu bežného účtu vyplatia hotovosť alebo poukážky.

 

3. Používajte kreditnú kartu, ktorá vám vypláca

 

Používajte kreditnú kartu, ktorá vám vypláca

Kreditné karty s cashbackom odmeňujú zákazníkov pri každom nákupe. Na kartu sa vám vráti určité percento z vašich výdavkov vo forme kreditu. Tým, že si na kartu vložíte svoje každodenné výdavky, môžete potenciálne získať stovky eur ročne. Je však dôležité, aby ste neutrácali viac, ako si môžete dovoliť na konci mesiaca vrátiť, pretože úrokové poplatky pravdepodobne prevážia všetky odmeny. Ako zarobiť peniaze – 40 jednoduchých spôsobov

 

4. Začnite s hotovosťou hospodáriť – Ako si zarobiť peniaze

 

Začnite s hotovosťou hospodáriť - Ako si zarobiť peniaze

 

Rozmyslite si za čo utratíte svoje draho zarobené peniaze. Ako zarobiť 40 eur za deň

 

5. Skontrolujte si svoje výhody

 

 Skontrolujte si svoje výhody

Existuje množstvo štátnych dávok, ktoré vám môžu pomôcť zvýšiť vaše financie. Problémom je vedieť, na ktoré máte nárok.

 

6. Získajte späť stratenú hotovosť

 

 Získajte späť stratenú hotovosť

Možno máte peniaze uložené na zabudnutom bankovom alebo sporiacom účte. Ako nájsť stratené bankové a sporiace účty – príručka vysvetľuje kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste získali späť svoje peniaze.

 

7. Skúste investovať svoje peniaze a získajte lepšie výnosy

 

 Skúste investovať svoje peniaze a získajte lepšie výnosy

Ak ste ochotní naučiť sa základy investovania do akcií, môžete zo svojich úspor získať oveľa vyššie výnosy, ako keby ste svoju hotovosť uložili v banke.

Vkladanie peňazí do akcií a podielových listov však vždy obsahuje prvok rizika. Aj tí najskúsenejší investori niekedy prídu o peniaze. Z tohto dôvodu sa často odporúča rozložiť svoje prostriedky do širokého spektra investícií.

 

8. Používajte dobrú investičnú platformu

 

Používajte dobrú investičnú platformu

Investičná platforma – niekedy nazývaná supermarket fondov – umožňuje investorom nakupovať a držať celý rad fondov od rôznych spoločností spoločne v jednom portfóliu. Často poskytujú rozsiahly výskum a informácie o každom fonde, takže môžu znížiť riziko tradične spojené s investovaním a pomôcť zákazníkom dosiahnuť trhové výnosy.

 

9. Predávajte svoje veci na internete – Ako si zarobiť peniaze

 

Predávajte svoje veci na internete - Ako si zarobiť peniaze

 

Ak ste sa posledných 20 rokov neskrývali pod stolným počítačom, určite ste počuli o Aliexprese, najpopulárnejšej aukčnej stránke na internete, ktorú môžete využiť na zvýšenie svojho príjmu predajom prakticky čohokoľvek. Len si dajte pozor na poplatky, ktoré môžu znížiť váš zisk. Ako zarobiť peniaze na internete 10 efektívnych možností

 

10. Predávajte za menej peňazí na Facebook Marketplace

 

 Predávajte za menej peňazí na Facebook Marketplace

Aliexpres však nie je jedinou online platformou, ktorá vám umožní predávať vaše veci. Facebook Marketplace jednou z najväčších stránok, kde môžete bezplatne inzerovať veci, ktoré chcete predať, spolu s obrázkami a popismi.

11. Zdieľajte názory v prieskumoch

Existuje pomerne veľa prieskumných agentúr, ktoré platia malú sumu ľuďom, ktorí vyplnia prieskumy online. Všetko, čo musíte urobiť, je odpovedať na otázky. Za každý prieskum môžete očakávať zárobok od 50 centov do 5 eur.

 

12. Stiahnite si aplikácie pre smartfóny, ktoré zarábajú peniaze

Niekoľko aplikácií pre smartfóny sľubuje spôsoby, ako rýchlo a jednoducho zarobiť peniaze. K dispozícii je už spomínaná aplikácia Toluna, ktorá vám platí za vykonávanie prieskumov. Aplikácia Roamler stanovuje tajné nákupné úlohy, ktoré môžete vykonávať v okolí. Aplikácie ako Receipt Hog vám dávajú možnosť zarobiť si peniaze za odosielanie fotografií nákupných účteniek.

Len majte na pamäti, že v takýchto aplikáciách zvyčajne nezarobíte vrecia peňazí, pretože platba za každú úlohu bude pravdepodobne pomerne malá.

 

13. Predaj fotografií online

Ak dokážete urobiť slušnú fotografiu, môžete na nej zarobiť nejaké peniaze online. Portály Shutterstock, Alamy a 123RF platia prispievateľom, keď si členovia stiahnu obrázky, ktoré nahrali.

 

14. Podeľte sa o svoje zručnosti – Ako si zarobiť peniaze

Veľa online stránok vám môže pomôcť zarobiť peniaze z vašich zručností vo voľnom čase. Ak ste napríklad šikovný kutil, môžete sa stať „zadávateľom úloh“ pomocou služby Taskrabbit.

Táto stránka spája ľudí, ktorí potrebujú pomocnú ruku pri pomocných prácach, a ľudí, ktorí majú čas a know-how. Môžete tiež využiť služby Fiverr alebo Fivesquids a ponúkať služby, napríklad grafické zručnosti, ktoré môžete poskytovať online.

 

15. Recenzovanie hudby za peniaze

Ak ste hudobný nadšenec, možno sa chytíte príležitosti dostať zaplatené za recenzovanie nepodpísaných umelcov.

Služba Slicethepie vám práve toto umožňuje. Používatelia dostávajú plat na základe kvality svojich recenzií a počet umelcov, ktorých môžete recenzovať, nie je obmedzený. Peniaze zadarmo – 11 tipov na peniaze zadarmo

 

16. Prenajímajte veci, ktoré vlastníte – Ako si zarobiť peniaze

Namiesto toho, aby ste veci, ktoré používate len zriedka, predávali, môžete ich prenajímať iným ľuďom online.

Vozidlá, večerné šaty a domáce náradie patria medzi najčastejšie prenajímané predmety na týchto stránkach a vy si môžete nastaviť cenu a dĺžku obdobia, na ktoré ste ochotní svoje predmety požičať.

 

17. Odomknutie hotovosti na darčekových kartách

Máte príliš veľa darčekových kariet do obchodov, do ktorých nikdy nechodíte? Nenechajte ich prísť nazmar! Webové stránky vám umožňujú odblokovať hotovosť z nechcených darčekových kariet.

 

18. Odporučte priateľa

Mnohé spoločnosti majú programy odporúčania priateľov, vďaka ktorým môžu zákazníci niekedy získať peniaze.

Jedna webová stránka –  zhromažďuje tieto ponuky a funguje ako sociálna sieť, čo dáva väčšiemu počtu ľudí viac príležitostí využiť odmeny. Najskôr sa však uistite, že služby, ktoré odporúčate priateľom, sú vhodné.

 

19. Zapojte sa do súťaží – Ako si zarobiť peniaze

Zaregistrujte sa na stránke  ktorá združuje všetky najnovšie súťaže, do ktorých sa môžete zapojiť. Peniaze za registráciu – 12 webov na peniaze

 

20. Testujte produkty za peniaze

Ak máte záujem testovať nové výrobky pred ich uvedením na trh – od potravín až po najnovšie technológie – môžete za vyjadrenie svojho názoru na ne dostať zaplatené.

Odmena sa poskytuje buď vo forme peňažnej platby, alebo darčekových poukážok a vopred by ste mali byť informovaní o tom, koľko dostanete.

Na internete existuje niekoľko webových stránok, na ktorých sa môžete zaregistrovať. Peniaze ihneď – 19 spôsobov ako zarobiť ihneď

 

21. Používajte webové stránky s vrátením peňazí pri každom nákupe

Získajte peniaze za nákup výrobkov, ktoré ste sa už chystali kúpiť, prostredníctvom stránok s cashbackom.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button