ZDRAVIE A STRAVOVANIEŽivotný štýl

Ako zistím že som v prechode – 12 varovných signálov

Ako zistím že som v prechode? STE V PRECHODE A TÝCHTO 12 VAROVNÝCH SIGNÁLOV TO POTVRDÍ. Prečo sa bojíte zmeny? Spôsob, akým premýšľame o zmene, nie je užitočný. Považujeme ju za príliš rušivú a mätúcu, preto sa zmene treba brániť. Tento postoj zaujímame preto, lebo naše nástroje na zvládanie zmien sú nedostatočné.

 

Ako zistím že som v prechode

 

Ako zistím že som v prechode

 

Osobne a prostredníctvom vzťahov s klientmi som sa naučil, že musíme pochopiť, že zmena je prechod z jedného bodu do druhého. Život prežívame v etapách; niektoré sú dlhé, iné krátke. Tento prechod má svoju logiku. Keď ju uvidíme, môžeme si naplánovať cestu vpred, ktorá nás dovedie na novú úroveň naplnenia a vplyvu.

 

 Mojím cieľom je pomáhať ľuďom, ktorí sa nachádzajú v prechode. Nejde o zvládanie zmien, ktoré sa nám dejú. Namiesto toho sa zaoberám logikou zmeny obsiahnutou v prechodoch, ktoré zažívame v našom živote a práci.

 

ČO JE TO BOD PRECHODU – Ako zistím že som v prechode

 

ČO JE TO BOD PRECHODU - Ako zistím že som v prechode

Bod prechodu je ten moment v čase, keď si uvedomíte, že môžete buď napredovať, alebo upadať. Je to moment zmeny. Ako naučiť dieťa rozprávať – Rady a typy ako na to

Koučovací proces je viac než len historická reflexia na pochopenie. Zameriavať sa treba na súčasný moment zmeny – na naliehavý problém človeka. Prechod je proces strategického rozvoja, ktorý človeka posúva cez tento bod premeny k pochopeniu jeho poslania alebo budúceho potenciálu.

 

Prechod sa zaoberá akýmkoľvek prechodom bez ohľadu na kontext alebo dôvody zmeny.

 

Na začiatok treba povedať, že všetci sme v prechode, a to neustále. Je to jediný spôsob, ako môžeme naplno žiť. Poznaním zmeny získavame nadhľad, pochopenie a perspektívu.

Zamyslite sa nad nasledujúcim zoznamom dvanástich najčastejších životných prechodov:

 • Čo bolo predtým ľahké, je teraz ťažké. Ako zistím že som v prechode
 • Zistil som, že moja výkonnosť dosiahla úroveň, ani sa nezlepšuje, ani nezhoršuje.
 • Zjavne sa mi nedarí, pretože môj život a práca upadajú.
 • Prišiel som o prácu a som nútený prehodnotiť, kto som a čo môžem zamestnávateľovi ponúknuť.
 • Vo svojej súčasnej životnej a pracovnej situácii som nešťastný. Môže to prameniť z rôznych problémov.
 • Niektoré si môžu vyžadovať odborné poradenstvo. Ak áno, takúto pomoc môžem nájsť.
 • Som unavený z toho, že robím stále to isté.
 • Neviem, ako tráviť svoj čas v práci. Moja motivácia vytvárať dobré veci je nízka.
 • Moje vzťahy nie sú zdravé.
 • Stojím pred životnými rozhodnutiami, ktoré nemajú jednoduchú odpoveď ani uplatnenie.
 • Som vtlačený do vedúcej úlohy, v ktorej sa cítim nepripravený.
 • Vstupujem do novej etapy života, keď deti odchádzajú z domu alebo sa končí manželstvo.
 • Mám všeobecnú neistotu ohľadom zmyslu života a práce.
 • Ak niektorý z týchto dvanástich stavov je vašou súčasnou skúsenosťou, nachádzate sa v prechode. Každý bod prechodu je bodom rozhodnutia. Nie vždy viete, aké je to rozhodnutie, aj keď viete, že ho musíte urobiť.

Osobne som sa to naučil, keď som dvakrát vo svojom profesionálnom živote stratil všetkých svojich klientov vo veľmi krátkom čase. Naposledy to bol dôsledok recesie. Z vrcholu práce s klientmi som sa v priebehu šiestich týždňov dostal na nulu. To je bod prechodu.

 

Ak si uvedomíte svoj prechodný bod, otázka znie: čo s tým urobíte? Je to také jednoduché ako zmeniť sa alebo byť zmenený. Neexistuje možnosť nezmeniť sa. Prevezmite teda zodpovednosť za svoj bod prechodu a vytvorte si najlepšiu možnú budúcnosť.

 

5 ZÁKLADNÝCH OTÁZOK, NA KTORÉ MUSÍTE ODPOVEDAŤ – Ako zistím že som v prechode

 

5 ZÁKLADNÝCH OTÁZOK, NA KTORÉ MUSÍTE ODPOVEDAŤ - Ako zistím že som v prechode

Môj postup je založený na súbore štandardných otázok, ktoré kladiem každému. Týchto päť otázok je základom pre pochopenie toho, kde sa nachádzame a čo musíme urobiť.

 • Čo sa zmenilo v mojom živote a práci? Ako sa nachádzam v prechode?
 • Aký je môj vplyv?
 • Koho ovplyvňujem?
 • Aké príležitosti mám teraz?
 • Aké problémy som si vytvoril? Akým prekážkam čelím? Týchto päť otázok je jednoduchých. Ťažšie je byť k sebe úprimný.

 

Otázky vnášajú jasnosť do vášho pohľadu na zmenu, ktorú prežívate. Vedú k činnostiam, ktoré môžete podniknúť na vytvorenie vplyvu, ktorý potvrdí náš zmysel toho, kto ste a prečo existujete.

 

Tieto otázky som za posledné desaťročie zdieľal takmer s každým človekom, ktorého som stretol. Málokedy sa stane, že niekto nájde vhľad, ktorý nie je prospešný. Strihy svadobných šiat

 

Cieľom je dosiahnuť dostatočnú úroveň jasnosti, aby ste vedeli, čo musíte urobiť ďalej. Táto jasnosť odhalí vplyv, ktorý môžete mať vo svojom živote – vplyv je zmena, ktorú vytvárame a ktorá je dôležitým rozdielom.

 

Základom týchto otázok je porozumenie o ľuďoch. Prišiel som na to, že každý živý človek má tri túžby pre svoj život:

 

 • zmysluplný život
 • Zdravé vzťahy
 • Život, ktorý prináša zmenu, na ktorej záleží
 • Tieto tri túžby sa stávajú meradlom každého aspektu nášho života. Chceme, aby spolupracovali, aby bol náš život plný a dobrý. Ako zistím že som v prechode

 

Keď dosiahneme túto jasnosť, potom začneme strategicky plánovať, čo je potrebné urobiť. Ako ukazujú otázky, musíme sa zaoberať problémami, ktoré nám stoja v ceste k naplneniu príležitostí, ktoré nám patria.

 

DOSIAHNUTIE JASNOSTI VO SVETE V PREMENÁCH

 

DOSIAHNUTIE JASNOSTI VO SVETE V PREMENÁCH

Model Kruh vplyvu vás prevedie otázkami a potom sa zameriame na konkrétne oblasti, ktorým treba venovať pozornosť. Zistil som, že najväčšou potrebou je jasné pochopenie toho, kto ste a čo váš život znamená.

 

Je to dôležitá otázka, pretože máme tendenciu merať svoj život podľa toho, čo robíme, a nie podľa toho, kým sme a aký vplyv vytvárame.

Viem, že tieto otázky môžu fungovať pre každého. Videl som to. Vyžaduje si to však odhodlanie a ochotu byť sebakritický.

S mojimi klient

mi a vzťahmi je to možné vďaka tomu, čo do koučovacieho vzťahu prinášam. Verím vo svojich klientov. Verím v nich, aby mohli veriť v seba. Vidím ich potenciál. Je pre mňa hmatateľný. A chcem, aby ste ho videli a dosiahli jeho naplnenie.

 

Proces funguje pre lídrov a ich organizácie. Prostredníctvom tohto strategického rozvojového postupu je možné koučovať skupinu ľudí. Dnes poskytujem samostatný program, ktorý je možné realizovať s jednotlivcami, skupinami, v súkromí a na výjazdových zasadnutiach.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button