Zdravie

Čo pomáha na bradavice, rastlina na bradavice

Čo pomáha na bradavice, rastlina na bradavice. Prírodné liečby bradavíc

Čo sú bradavice? Čo pomáha na bradavice

 

Čo sú bradavice Čo pomáha na bradavice

Bradavice sú neškodné kožné výrastky spôsobené ľudským papilomavírusom (HPV). Existuje viac ako 100 typov HPV. Tento vírus spôsobuje výskyt bradavíc na tvári, genitáliách a rukách.

 

Aké sú prírodné spôsoby liečby bradavíc?

 

Aké sú prírodné spôsoby liečby bradavíc

 

Väčšina prírodných spôsobov liečby bradavíc nemá za sebou veľa výskumov. V minulosti však ľuďom pomohli. Keďže tieto spôsoby liečby zvyčajne nie sú drahé ani škodlivé, môže sa oplatiť ich vyskúšať.

 

Nechajte čas a váš imunitný systém urobiť svoju prácu

 

Nechajte čas a váš imunitný systém urobiť svoju prácu

 

Táto metóda, známa aj ako „pozorné vyčkávanie“, navrhuje, aby ste počkali a nechali bradavicu časom zmiznúť. Väčšina bradavíc zmizne sama. Ak vás však bradavice obťažujú alebo sú pre vás nevzhľadné, možno ich budete chcieť liečiť pomocou prírodných metód. Kokosový olej , zbraň proti vypadávaniu vlasov

 

Používajte vysokokvalitný esenciálny olej

 

Používajte vysokokvalitný esenciálny olej

 

Vysokokvalitný esenciálny olej má antimikrobiálne a exfoliačné vlastnosti. Malá štúdia zistila, že lokálne ošetrenie bradavíc čajovníkovým olejom pomohlo znížiť počet bradavíc u mladého pacienta v priebehu 12 dní. Neexistujú však žiadne rozsiahle štúdie, ktoré by tieto zistenia potvrdili.

 

Jablčný ocot Ako sa zbaviť bradavíc na nohe

 

Jablčný ocot Ako sa zbaviť bradavíc na nohe

 

Ako sa zbavit bradavic na nohe? Jablčný ocot je populárna liečba bradavíc, ktorá koluje na internetových stránkach. Tento prístup spočíva v namočení vatového tampónu do jablčného octu a jeho nanesení na pokožku každý večer pred spaním. Umiestnenie obväzu na bradavicu môže pomôcť ochrániť bradavicu a udržať ocot na mieste.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

 

Jablčný ocot je síce prírodná liečba, ale stále je kyslý a pri aplikácii na pokožku môže spôsobiť určitú bolesť a nepohodlie. Neriedený jablčný ocot by sa nemal používať na tvár, pretože môže byť príliš silný.

 

Rastlina na bradavice

 

Rastlina na bradavice

 

Niektorí bylinkári a odborníci na prírodné zdravie propagujú pri liečbe bradavíc určité byliny. Medzi príklady bylín, ktoré môžu byť účinné pri liečbe bradavíc, patria napr:

 • Echinacea, známa aj ako kvet purpurového kužeľa, sa môže užívať ako perorálny doplnok, ktorý pomáha znižovať výskyt bradavíc. Echinacea je dostupná aj ako čaj.
 • Euphorbia wallichii. Šťava z tejto byliny sa môže konzumovať na pomoc pri liečbe bradavíc, ako aj kožných infekcií.
 • Ficus carica (Figovník obyčajný) . Pomohol latex z tohto druhu figovníka znížiť výskyt bradavíc u účastníkov štúdie.
 • Cesnakové masti. Pri lokálnej aplikácii cesnakových mastí sa hovorí, že znižujú výskyt bradavíc. Neexistuje však dostatok dôkazov, ktoré by potvrdili ich účinnosť.
 • Výskumníci nevykonali rozsiahle štúdie o tom, ako tieto liečby môžu účinne znížiť výskyt bradavíc. Pred užívaním všetkých výživových doplnkov sa starostlivo poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

 

Lepiaca páska, tá je na všetko? Odstránenie bradavice doma

 

Lepiaca páska, tá je na všetko Odstránenie bradavice doma

 

Odstránenie bradavice doma. Hoci sa to môže zdať ako nezvyčajný prístup k liečbe bradavíc, niektorí ľudia tvrdia, že pravidelné prikladanie lepiacej pásky na bradavice môže pomôcť pri ich liečbe. Lekári presne nevedia, prečo lepiaca páska funguje, ale môže chrániť pred trením a poskytovať určitú exfoliáciu, keď sa páska sama odstráni.

 

Jedna malá štúdia porovnávajúca lepiacu pásku s liečbou kryoterapiou zistila, že u účastníkov používajúcich lepiacu pásku došlo k odstráneniu bradavíc približne po dvoch mesiacoch. Účastníci, ktorí používali lepiacu pásku, tiež uvádzali menej negatívnych vedľajších účinkov ako tí, ktorí svoje bradavice liečili kryoterapiou. Ovocie s najväčším obsahom vody Top 10 ovocí.

 

Bezfarebný lak na nechty – Ako vyzerá bradavica

 

Bezfarebný lak na nechty - Ako vyzerá bradavica

 

Nanesenie bezfarebného laku na nechty na bradavicu vraj zbavuje pokožku kyslíka, čo spôsobí, že kožné bunky „odumrú“ a bradavice zmiznú. Ako vyzerá bradavica. Hoci lekári tento prístup nedokázali, môže vytvoriť ochrannú bariéru medzi bradavicou a okolím.

 

Odstraňovač bradavíc s kyselinou salicylovou

 

Odstraňovač bradavíc s kyselinou salicylovou
Odstraňovač bradavíc s kyselinou salicylovou

 

Kyselina salicylová je liečivo predávané v mnohých drogériách, ktoré môže pomôcť odstrániť bradavice. Táto beta-hydroxykyselina podporuje exfoliáciu vrstiev kože nad bradavicou. Čo pomáha na bradavice.  Prípravok sa predáva vo forme gélov, pleťových vôd a náplastí, ktoré sa môžu aplikovať na pokožku. Kyselina salicylová je tiež bežnou súčasťou aspirínu, šampónov proti lupinám a prípravkov na liečbu pupienkov.

 

Aby kyselina salicylová pôsobila čo najúčinnejšie, musí sa aplikovať denne, zvyčajne po päťminútovom namočení pokožky do vody alebo po kúpeli. Človek môže použiť aj iné spôsoby liečby, napríklad po aplikácii kyseliny salicylovej si na bradavicu nalepí lepiacu pásku, ktorá mu pomôže zbaviť sa bradavice.

 

Zatiaľ čo niektorí ľudia používajú kyselinu salicylovú na tvár na liečbu pupienkov, kyselina salicylová na bradavice je v oveľa silnejších percentách a nemala by sa používať na tvár. Táto liečba môže zvyčajne trvať až tri mesiace, kým sa bradavice zbavíte.

 

Posilnite svoj imunitný systém – Čo pomáha na bradavice

 

Posilnite svoj imunitný systém - Čo pomáha na bradavice

 

Keďže bradavice sú vírus, oslabený imunitný systém môže viesť k väčšiemu výskytu bradavíc. Prijatie opatrení na posilnenie imunitného systému môže pomôcť znížiť výskyt bradavíc.

Tu je niekoľko spôsobov, ako si môžete udržať silný imunitný systém:

 • Jedzte zdravú stravu plnú čerstvého ovocia, zeleniny a celozrnných výrobkov.
 • Pravidelne cvičte, aby ste si udržali výborné zdravie srdca. Chôdza, hodiny aerobiku alebo jazda na bicykli sú dobrými možnosťami fyzickej aktivity.
 • V noci si doprajte dostatok odpočinku, aby ste podporili funkciu imunitného systému a zotavenie.
 • Starostlivosť o seba je nielen dobrá pre vaše celkové zdravie, ale je pravdepodobné, že pomôže znížiť pravdepodobnosť výskytu bradavíc.

 

Ako môžete bradaviciam predchádzať? Čo pomáha na bradavice

 

Ako môžete bradaviciam predchádzať Čo pomáha na bradavice

 

Čo pomáha na bradavice. Lekári vedia, že niektorí ľudia majú väčšiu pravdepodobnosť vzniku bradavíc. Patria k nim napr:

 • ľudia, ktorí často chodia bosí
 • osoby pracujúce s mäsom a mäsiari
 • ľudia, ktorí si obhrýzajú nechty
 • osoby s oslabenou imunitou, niekedy v dôsledku liečby rakoviny alebo HIV
 • Hoci všetkým týmto faktorom nemôžete zabrániť, niektorým (ako je napríklad zdržanie sa obhrýzania nechtov) môžete.
 • Smiech liek na stres – Prečo je smiech taký dôležitý ?

Medzi ďalšie spôsoby prevencie bradavíc patria:

 • Na verejných toaletách, v telocvični, vždy noste obuv.
 • Často si umývajte ruky, aby ste zabránili šíreniu HPV.
 • Nezdieľajte osobné predmety, ako sú uteráky, holiace strojčeky alebo dokonca pemza, s inými ľuďmi.
 • Ak máte bradavicu, zakryte ju obväzom a vyhýbajte sa jej vyberaniu. Tým môžete zabrániť náhodnému šíreniu HPV na iných.

 

Záver Čo pomáha na bradavice

Hoci mnohé bradavice zmiznú samé, ak sa neliečia, môžete vyskúšať domáce a prírodné prostriedky, ktoré vám pomôžu pri ich liečbe. Tieto spôsoby liečby však nevyliečia vírus, ktorý bradavice spôsobuje. V dôsledku toho sa vám môžu bradavice opäť objaviť.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button