Úžitkové rastlinyUŽITKOVÉ RASTLINY

Prečo pestovať ovocie 5 veľkých dôvodov

Prečo pestovať ovocie 5 veľkých dôvodov . Chcete vedieť Prečo pestovať ovocie ? Tu sú výhody a benefity pestovania ovocia . Ovocné stromy

Či už je to vynikajúca chuť, výživová hodnota alebo vizuálna príťažlivosť, ktorú na čerstvom ovocí oceňujete najviac. A ešte keď k tomu prídate to , že si ho môžete vypestovať sami . Ovocie je dôležitou súčasťou našej stravy , obohacuje telo vitamínmi a navyše chuti skvelo.

 

Žehička na vlasy : Podľa čoho si vybrať

 

Produkcia ovocia sa však môže javiť ako neznáme územie pre nových pestovateľov. Zahŕňa systémy, ktoré sa trochu líšia od systémov zeleniny .Zahrňa pestovanie, zber a pozberovú manipuláciu. Poďme ale k článku 5 dôvodov prečo si vypestovať ovocie doma :

 

pestovanie ovocia Prečo pestovať ovocie

 

1. Lepšia chuť Prečo pestovať ovocie

Ovocie vypestované doma na záhratke
Pre mnohých je vynikajúca chuť čerstvého ovocia dostatočným dôvodom na to, aby si vypestovali svoje vlastné. Pre tých, ktorí si pestujú ovocie sami , hovorí kvalita stravovania ich produktov sama za seba. Pestovatelia si ovocie rovno odtrhnú zo stromu alebo z krík a tým sa vyhnú príchuti ovocia ktoré musí prejsť niekedy aj 1000 km a potom ešte leží v obchode dokedy si ho.Dnes už veľa ľudí kupuje ovocie a aj zeleninu radšej na tržnici od miestych predajcov aby mali kvalitu. Kuchári môžu zvýrazniť odkaz z farmy na stôl uvedením pôvodu ich ovocia v dezertných menu. A doma, aj tí najchúlostivejší jedáci si pochutia na jemných, prirodzene sladkých zrelých bobuliach a plodoch stromov .

2.  Lepšia výživa Prečo pestovať ovocie

Spotreba ovocia stúpa, čiastočne vďaka zisteniam o jeho silných prospešných účinkoch na zdravie. Mnohé z fytochemikálií, ktoré plodom dodávajú atraktívne sfarbenie, arómu a chuť, sú tiež fytonutrienty, ktoré posilňujú imunitný systém, pôsobia proti voľným radikálom, podporujú kosti a pomáhajú pri prevencii rakoviny, kardiovaskulárnych chorôb a úbytku kognitívnych funkcií súvisiacich s vekom. Ľudia sa pri konzumácii ovocia môžu cítiť skvele!

 

zdrava vyživa ovocia Prečo pestovať ovocie

 

3.  Ľahšie ako kedykoľvek predtým

Bobule a iné ovocie sa pestujú ľahšie ako kedykoľvek predtým. Nové odrody, výrobné postupy a nástroje poskytujú pestovateľom v každom regióne veľké možnosti. Pri správnom výbere a príprave miesta vyžaduje veľa ovocia počas vegetačného obdobia minimálnu údržbu – najmä černice, čučoriedky . Plastové mulče znižujú potrebu celoročného vytrhávania burin .

 

Psy s dobrým čuchom Top 10 plemien psov

 

4.  Širšie ako kedykoľvek predtým Prečo pestovať ovocie

Mnoho bobuľovitých rastlín potrebuje čas na dosiahnutie plnej produktivity plodov a 1-3-ročné čakanie na tieto odrody sa určite oplatí. Medzitým však môžete zasadiť niektoré z novších odrôd ovocia, ktoré rodia skôr, aby sa vyplnili medzery. „Ostružina Prime Ark Freedom“, kultivar, ktorý prináša ovocie na beztŕňových paliciach už prvý rok, je vynikajúcim príkladom.

ovocie dobre pre zdravie Prečo pestovať ovocie

5.  Zdravá ekonomika Prečo pestovať ovocie

Či už sa zaoberáte pestovaním alebo nie, pestovanie vlastného ovocia je zdravá ekonomika. Domáci záhradkári šetria peniaze tým, že si pestujú vlastné ovocie, počas sezóny si ich čerstvé vychutnávajú a odkladajú ich na celoročné úspory. Komerční pestovatelia môžu účtovať poplatok za čerstvé, zrelé ovocie, čo nielen zvyšuje vizuálnu príťažlivosť ponúk na statkoch, ale poskytuje kľúčovú ingredienciu pre výrobky s pridanou hodnotou (napríklad čučoriedkový džem), ktoré sa môžu predávať alebo konzumovať kedykoľvek počas roka.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button