Zaujímavosti z ríše zvieratZVIERATÁ PODĽA ABECEDY

Zvieratá na s – 54 zvierat na písmeno s

Zvieratá na s 54 zvierat na písmeno s. Zaujíma vás ktoré zvieratá začínajú na písmeno s? Pripravili sme pre vás zoznam zvierat začínajúcich písmenom s. Zvieratá na s a niečo o nich.

 

Zvieratá na s

Zvieratá na s

1.syseľ
2.sýkorka
3.svrčiak
4.svišť
5.sviňa
6.sup
7.sumec
8.sumček
9.sula
10.stromárka
11.strnádka
12.striekač
13.strakoš
14.straka
15.stepiar
16.stehlík
17.srnec
18.srnček
19. sovka
20.sova

 

21.somár
22.sokolík
23. sokolec
24.sokol
25.sojkovec
26. sojka
27. sob
28. snehuľka
29. snehuľa
30. snehárka
31. smrečiar
32. sluka
33. slon
34. slnečnica
35. slíž
36. sliepočka
37. slepúch
38. slávik
39, skunk
40. skokan
41. skaliarik
42. skaliar
43. skalár
44. sivoň
45. sitatunga
46. sika
47. serov
48. sedmohlások
49. scink
50. sanzínia
51. salamandra
52. saki
53. sajga
54. saimiri

Zviera na s

Zviera na s je syseľ, sýkorka, svrčiak, svišť, sviňa, sup, sumec a sumček. Ďalšie zviera na s je sula, stromárka, strnádka, striekač, strakoš, straka či stepiar. Populárne zvieratá na písmeno s sú: stehlík, srnec, srnček, sovka, sova a somár.  Menej známe sú: sokolík, sokolec, sokol, sojkovec, sojka, sob, snehuľka či snehuľa.

Zviera na s

1. sakisaki

 

Opice sakis alebo saki sú niektoré z opíc rodu Pithecia z Nového sveta. Sú blízko príbuzné bradatým sakiám z rodu Chiropotes.

Areál výskytu sakí zahŕňa severnú a strednú časť Južnej Ameriky, od juhu Kolumbie, cez Peru, severnú Bolíviu až po centrálnu časť Brazílie. Zviera na i

Sakis sú opice malých rozmerov s dlhým huňatým chvostom. Ich huňatá, drsná koža je v závislosti od druhu čiernej, sivej alebo červenohnedej farby. Tváre niektorých druhov sú holé, ale ich hlava je pokrytá srsťou. Ich telo je prispôsobené životu na stromoch, silné zadné nohy im umožňujú robiť ďaleké skoky. Saky dosahujú dĺžku 30 až 50 cm, majú rovnako dlhý chvost a vážia do 2 kg. Zviera na c

2. salamandra

salamandra

Salamandry sú skupinou obojživelníkov, pre ktoré je typický vzhľad podobný jašterici, štíhle telo, tupý ňufák, krátke končatiny vyčnievajúce v pravom uhle k telu a prítomnosť chvosta u lariev aj dospelých jedincov. Všetkých desať žijúcich čeľadí salamandrovitých sa zaraďuje do radu Urodela. Rozmanitosť salamandier je najvyššia na severnej pologuli a väčšina druhov sa vyskytuje v holarktickej oblasti, pričom niektoré druhy sa vyskytujú aj v neotropickej oblasti. Lesné zvieratá : Top 10 lesných zvierat na Slovensku.

Salamandry majú zriedka viac ako štyri prsty na predných nohách a päť na zadných, ale niektoré druhy majú menej prstov a iným chýbajú zadné končatiny. Vďaka svojej priepustnej koži sú zvyčajne odkázané na stanovištia vo vode alebo v jej blízkosti alebo na iných chladných a vlhkých miestach. Niektoré druhy salamandier sú počas celého života úplne vodné, niektoré sa k vode dostávajú len občas a iné sú v dospelosti úplne suchozemské. Sú schopné regenerovať stratené končatiny, ako aj iné poškodené časti tela. Výskumníci dúfajú, že sa im podarí zvrátiť pozoruhodné regeneračné procesy pre potenciálne využitie v medicíne, napríklad pri liečbe poranení mozgu a miechy alebo pri prevencii škodlivého zjazvenia počas rekonvalescencie po operácii srdca.

 

3. skunk

skunk

Skunkovia sú cicavce z čeľade Mephitidae. Sú známe svojou schopnosťou vystrekovať z análnych žliaz tekutinu so silným, nepríjemným zápachom. Rôzne druhy skunkov sa líšia vzhľadom od čiernobieleho po hnedé, krémové alebo ryšavé sfarbenie, ale všetky majú výstražné sfarbenie. Hady na Slovensku

Zviera na s. Hoci sú skunky príbuzné s tchorkami a inými členmi čeľade lasicovitých, ich najbližšími príbuznými sú jazvec smradľavý zo Starého sveta. Pivo na vlasy.

 

Zvieratá na s 4. slepúch

Zvieratá na s 4. slepúch

Zviera na s. Zvyčajne dorastá do dĺžky 30 cm, maximálne do 50 cm. Sfarbený je nenápadne hnedo, s jedným, dvoma, alebo aj troma tmavými pruhmi a modročiernym bruchom u samíc, samce mávajú brucho skôr bridlicovo sivé, často so žltkastou kresbou. Slepúch však môže byť svojim sfarbením aj kresbou značne variabilný, niektoré jedince majú nádych skôr do žlta, iné naopak prechádzajú až do medeného odtieňa. Zvieratá na s. Niektoré samce majú blankytne modré škvrny na bokoch. Pohybuje sa plazením ako hady, ale nie je taký svižný. V kostre má zakrpatené zvyšky nôh. Telo má pokryté hladkými šupinami, s rastom sa jeho koža zvlieka. Na rozdiel od hadov má malé oči s pohyblivým viečkom a viditeľné uši.

 

Zviera na s. V prípade nebezpečenstva môže odlomiť časť chvosta, ktorý sa môže ešte nejakú chvíľu hýbať (autotómia). Slepúchovi chvost za pár týždňov čiastočne dorastie, ale ostane menší. Má zuby, ktoré sú zahnuté dozadu, a tak sú prispôsobené na lov dážďoviek a slimákov. Zuby dokáže nahrádzať. Hady na Slovensku- kompletný sprievodca.

 

Zvieratá na s 5. slon

Zvieratá na s 5. slon

Slony sú najväčšie existujúce suchozemské zvieratá. V súčasnosti sú známe tri žijúce druhy: slon africký, slon lesný a slon ázijský. Sú neformálnym zoskupením v rámci čeľade slonovitých (Elephantidae). Čeľaď Elephantidae je jedinou žijúcou čeľaďou chobotnatcov; medzi vyhynutých členov patria mastodonti. Zvieratá na s. Do čeľade Elephantidae patrí aj niekoľko vyhynutých skupín vrátane mamutov a slonov s rovnými kly. Slon – 9 najkrajších druhov slonov na svete.

 

Africké slony majú väčšie uši a konkávny chrbát, zatiaľ čo ázijské slony majú menšie uši a konvexný alebo rovný chrbát. Medzi charakteristické znaky všetkých slonov patrí dlhý chobot nazývaný chobot, kly, veľké ušné klapky, mohutné nohy a tvrdá, ale citlivá koža. Zvieratá na s. Chobot slúži na dýchanie, privádzanie potravy a vody k ústam a uchopovanie predmetov. Kly, ktoré sú odvodené od rezákov, slúžia ako zbrane aj ako nástroje na premiestňovanie predmetov a kopanie. Veľké ušné klapky pomáhajú pri udržiavaní stálej telesnej teploty, ako aj pri komunikácii. Ich veľkú hmotnosť nesú stĺpovité nohy.

 

Zvieratá na s 6. sob

Zvieratá na s 6. sob

 

Jeleň sobí (Rangifer tarandus), v Severnej Amerike známy aj ako karibu, je druh jeleňa s cirkumpolárnym rozšírením, pôvodom z arktických, subarktických, tundrových, boreálnych a horských oblastí severnej Európy, Sibíri a Severnej Ameriky. Je to jediný zástupca rodu Rangifer. Zvieratá na s. Veľkosť stáda sa v rôznych geografických oblastiach značne líši. Ako znížiť krvný tlak 17 účinných spôsobov.

 

R. tarandus sa líši veľkosťou a sfarbením od najmenšieho poddruhu, soba svalbardského, až po najväčšieho, soba boreálneho lesného. Severoamerický areál karibu sa rozprestiera od Aljašky cez Yukon, Severozápadné teritóriá a Nunavut do boreálnych lesov a na juh cez Kanadské skalnaté hory. Zvieratá na s. Karibu jalecovitý, karibu dikobrazí a karibu Peary žijú v tundre, zatiaľ čo plachý boreálny lesný karibu uprednostňuje boreálny les. Karibu dikobrazí a karibu jalový tvoria veľké stáda a podnikajú dlhé sezónne migrácie z rodísk do letných a zimných kŕmidiel v tundre a tajge. Migrácie stád dikobraza karibu patria k najdlhším spomedzi všetkých cicavcov. Karibu barren-ground sa vyskytuje aj v Kitaa v Grónsku, ale väčšie stáda sú na Aljaške, v Severozápadných teritóriách a v Nunavute.

 

Zvieratá na s  7. sup

Zvieratá na s  7. sup

 

Sup bielohlavý je dlhý 93-122 cm a má rozpätie krídel 2,3-2,8 m. U nominálnej rasy vážia samce 6,2 až 10,5 kg a samice zvyčajne 6,5 až 10,5 kg, zatiaľ čo u indického poddruhu vážia supy v priemere 7,1 kg. Najkrajšie Zvieratá na s.

Vyliahnutý je nahý a svojím vzhľadom je typickým starosvetským supom s veľmi bielou hlavou, veľmi širokými krídlami a krátkymi chvostovými perami. Zvieratá na s. Na krku má biely chochol a žltý zobák. Bruchaté telo a krídla kontrastujú s tmavými letovými perami.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button