ZaujímavostiZBERATEĽSTVO

Zberateľské autíčka – 10 najdrahších na svete

Zberateľské autíčka – 10 najdrahších na svete.Zbieranie miniatúrnych áut je vášeň, ktorá môže byť niekedy drahá! Aj keď sú zmenšené modely vo všeobecnosti cenovo dostupnejšie ako vozidlá plnej veľkosti, nie vždy to tak je! Ako pri všetkých zbierkach, aj tu existujú vzácnejšie repliky, ktoré môžu stáť tisíce, ba dokonca milióny eur! Pozývame vás, aby ste ich objavili v našom Top 10 najdrahších miniatúrnych áut na svete!

Zberateľské autíčka

 

Zberateľské autíčka - 10 najdrahších na svete

 

Top 10 najdrahších miniatúrnych áut na svete! Zberateľské autíčka. Najdrahšie Zberateľské autíčka na svete. Sumy z ktorých sa vám zatočí hlava. Buggati za 5,6 miliona eur a ani si doň nesadnete.

10. Grue Magirus Deutz Matchbox 1967 (č. 30)

 

Grue Magirus Deutz Matchbox 1967 (č. 30)

Mýtický model zo 60. rokov 20. storočia, žeriav Deutz Matchbox Magirus, sa kedysi predával za približne 10 eur. Dnes je to vzácny kúsok, ktorý pri opätovnom predaji môže dosiahnuť 13 000 €! Nie všetci majitelia to vedia, a preto môžete na tento model naraziť v garážovom výpredaji!

 

9. Ferrari 250 GTO – Zberateľské autíčka

 

 Ferrari 250 GTO - Zberateľské autíčka

Športové auto, ktoré sa preslávilo počas 24 hodín Le Mans v roku 1962. Bolo navrhnuté a vyrobené špeciálne pre jazdca Jeana Guicheta a jeho tímového kolegu Pierra Nobleta. O niekoľko desaťročí neskôr je toto auto vytúžené, ale v mierke 1/8! Existuje niekoľko reprodukcií, no značka Amalgam ponúka Ferrari 250 GTO v limitovanej verzii za 17 369 €! Najdrahšie 1 eurové mince

 

V opačnom prípade objavte jeho 1/18 verziu na AN Model Cars za 1019 €!

 

8. Hot Wheels Beatnik Bandit

 

 Hot Wheels Beatnik Bandit

Futuristický vzhľad a oblé krivky, o tom niet pochýb, to je séria Hot Wheels Beatnik Bandit, Sweet 16! Model pôvodne určený pre deti a dostupný v niekoľkých farbách. Dievčatá majú nárok na Beatnického banditu oblečeného v ružovom. Je to práve tento model, ktorý je vyhľadávaný zberateľmi. Ženská verzia auta totiž nepriniesla želaný efekt, a tak bola výroba zastavená, čím sa toto miniatúrne autíčko stalo raritou, ktorú možno teraz predať za kniežaciu sumu 15 000 eur! Vzácne 2 eurové mince v obehu Slovensko

 

7. Doručovacie vozidlo Dinky Toys Van W.E. Boyce č.22

 

Doručovacie vozidlo Dinky Toys Van W.E. Boyce č.22

Táto reprodukcia značky Dinky Toys je jedným z jej úplne prvých modelov! Toto predvojnové vozidlo bolo pôvodne doplnkom pre modelové železnice. Toto miniatúrne auto, ktoré sa predávalo v roku 1934, v roku vzniku Dinky Toys, je teraz jedným z najdrahších na svete a dosahuje 22 000 EUR! Zberateľské vzácne 2 eurové mince v obehu

 

6. Nissan Fairlady Z432 Tomica – Zberateľské autíčka

 

 Nissan Fairlady Z432 Tomica - Zberateľské autíčka

Je to jedinečný model na svete, ktorý vyrobila klenotníčka Ginza Tanaka pri príležitosti 40ᵉ výročia značky Tomica! Nissan Fairlady Z432 a jeho krabica sú odliate priamo z platiny, ušľachtilého kovu. Toto malé umelecké dielo nie je k dispozícii na predaj, je to kúsok, ktorý je verejne vystavený v Číne a Japonsku. Ak by však bola na predaj, stála by nie menej ako 80 000 €, čím by sa stala 6. najdrahším miniatúrnym autom na svete!

 

5. Plážová bomba Volkswagen

 

Plážová bomba Volkswagen

Táto reprodukcia z roku 1969 je prototyp, a teda jedinečný model! Práve preto je tento kúsok veľmi žiadaný a predovšetkým predražený: 125 000 € za tento model Hot Wheels. Jeho cukríková ružová farba a surfy, ktoré vyčnievajú zo zadnej časti, robia z Volkswagen Beach Bomb originálny kúsok, o ktorom snívajú všetci zberatelia. Pivo na vlasy.

 

4. 40. výročie Hot Wheels – Zberateľské autíčka

 

40. výročie Hot Wheels - Zberateľské autíčka

Ide o jedinečnú reprodukciu, vyrobenú v roku 2008 na oslavu 40. výročia značky Hot Wheels. Auto vyrobené klenotníkom je vyrobené z 18-karátového bieleho zlata a má 1388 modrých diamantov, 988 čiernych diamantov, 319 bielych diamantov a 8 rubínov! S toľkým luxusom to už nie je miniatúrne auto, ale skutočný klenot! V každom prípade má cenovku 140 000 €, aby vám ponúkla tento malý zázrak! Japonské auta – 12 najlepších aut z Japonska

3. Bugatti Veyron luxusná edícia

 

Bugatti Veyron luxusná edícia

Nejde o klasickú miniatúrnu verziu Bugatti Veyron, ale skôr o neslušne luxusný model od Roberta Gülpena, bývalého inžiniera Mercedes Benz. Táto verná reprodukcia v mierke 1:18 vyrobená z 24-karátového zlata, pevnej platiny a ozdobená 7,2-karátovým diamantom sa celosvetovo vyrába len v troch kusoch. Výroba takéhoto šperku trvá 2 mesiace. Cena? 2,41 milióna eur!

 

2. Lamborghini Aventador z uhlíkových vlákien a diamantov

 

Lamborghini Aventador z uhlíkových vlákien a diamantov

Za týmto výnimočným modelom opäť stojí Robert Gülpen. Táto reprodukcia Lamborghini Aventador LP 700-4 vyrobená v mierke 1:8 je tak verná originálu, že je takmer mätúca! Diamanty zaliate v interiéri a zlaté ráfiky nás rýchlo vrátia do reality, je to skutočne zmenšený model, ktorý však stojí 12-krát viac ako skutočné Lamborghini Aventador!

 

Karoséria je celá vyrobená z uhlíkových vlákien, zatiaľ čo ostatné časti auta zdobia 18-karátová platina, 24-karátové zlato a diamanty. Vyrobiť takýto dokonale hotový kúsok si vyžaduje 500 hodín práce. Na kúpu tohto unikátneho kúsku počítajte s 3,5 miliónmi eur!

 

1. Lamborghini Aventador v zlatej farbe – Zberateľské autíčka

 

Lamborghini Aventador v zlatej farbe - Zberateľské autíčka

Po karbónovej verzii je tu Lamborghini Aventador odeté celé do zlata! Na čele tohto šialeného projektu, určeného bohatým zberateľom, je stále Robert Gülpen. V mierke 1:8 váži tento model v mierke 25 kg a bol vyrezaný z 500 kg zlatého bloku! Zlato zdobené drahými kameňmi je surovinou tohto najdrahšieho miniatúrneho auta na svete. Vyvolávacia cena aukcie: 5,6 milióna eur! Zberateľské autíčka.

Ak si chcete dopriať úžasnú repliku Lamborghini Aventador, fortu.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button