Okrasné rastlinyUŽITKOVÉ RASTLINY

Prečo zasadiť strom 11 dôvodov na vysadenie stromu na dvore

Prečo zasadiť strom 11 dôvodov na vysadenie stromu na dvore . Prečo zasadiť strom na záhrade . Sadenie stromov na záhrade . Prečo sadiť stromy ,

Stromy sú dôležitou súčasťou nášho sveta a sú rozhodujúce pre naše prežitie. Poskytujú nám kyslík, ktorý potrebujeme na dýchanie, úkryt pre divočinu a jedlo v podobe ich plodou . Ale je toho oveľa viac. Tu je 10 dôvodov, prečo by stromy mali byť základom vašej záhrady .

 

stromy

 

1. Stromy zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti . Prečo zasadiť strom 

Každý chce, aby jeho dom mal najvyššiu možnú hodnotu majetku, však? Terénne úpravy stromov a rastlín môžu podľa niektorých odhadov zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti až o 20 percent. To je veľká návratnosť investícií, pokiaľ ide o malý priestor , ktorý požadujú. Prečo zasadiť strom .

 

2. Stromy čistia vzduch. Prečo zasadiť strom 

Strom môže každý rok absorbovať až 22 kg oxidu uhličitého a do dosiahnutia veku 40 rokov môže zachytiť 1 tonu oxidu uhličitého. Stromy navyše absorbujú pachy a znečisťujúce plyny, ako sú oxidy dusíka, amoniak, oxid siričitý a ozón, a filtrujú častice zo vzduchu tým , že ich zachytávajú na listoch a kôre. 

 

stromy čistia vzduch

 

3. Stromy udržiavajú vodu. Prečo zasadiť strom 

Prudké povodne možno výrazne znížiť výsadbou stromov. Smrek obyčajný, ktorý je vysadený alebo rastie vo voľnej prírode, môže zachytiť viac ako 3 500 l vody ročne, čo pomáha doplňať podzemné zvodnené vrstvy.

Žehička na vlasy : Podľa čoho si vybrať

 

4. Stromy zabraňujú erózii pôdy. Prečo zasadiť strom 

Koreňový systém stromou viaže pôdu a jeho listy poskytujú bariéru pred vetrom a dažďom; čím sa zabráni zosuvu pôdy. 

 

stromy zabranuju zosuvu pody Prečo zasadiť strom

5. Stromy pomáhajú tlmiť hlukové znečistenie. Prečo zasadiť strom 

Stromy, ktoré sú vysadené na strategických miestach v susedstve alebo okolo vášho domu, môžu zmierniť veľké zvuky. To je obzvlášť príjemné , ak žijete v blízkosti diaľnice alebo letiska.

 

6. Stromy ochladzujú naše domovy, ulice a mestá. Prečo zasadiť strom 

Stromy môžu ochladzovať mesto až o 10 ° C zatienením domov a ulíc, rozbitím mestských „tepelných ostrovov“ a uvoľnením vodnej pary do vzduchu cez ich listy.

 

7. Stromy vám môžu ušetriť peniaze za náklady na energiu.

Ak nebudeme stavať na predchádzajúcom bode, strategicky umiestnené stromy môžu majiteľom domov ušetriť až 25 percent na účtoch za energiu tým, že v lete poskytujú tieň a v zime vetrolamy.

kvet stromu Prečo zasadiť strom

8. Stromy sú nádherné.

Toto je samozrejmé. Stromy sú ohromujúcou súčasťou našej prírodnej krajiny. Od prvých jarných púčikov až po farebné lístie na jeseň sú stromy nádherné. Robia skvelú dekoráciu v interiéri alebo exteriéri.

100 faktov o sliepkach a ich vajciach

9. Stromy sú posvätné.

Stromy boli posvätné pre mnoho starodávnych svetov a dodnes majú v mnohých kultúrach zvláštny význam. Druidi verili, že množstvo stromov je posvätných, vrátane jaseňa, z ktorého sa vyrábali liečivé prútiky. Dnes ich veľa ľudí na Madagaskare uctieva, pretože veria, že duchovia ich predkov žijú v lesoch.

 

strom v zime Prečo zasadiť strom

 

10. Lieky sa získavajú zo stromov (a rastlín).

Vedeli ste, že aspirín bol odvodený z vŕbovej kôry? Alebo že kôra z drieňa bola použitá ako náhrada chinínu? Aj keď mnohé lieky pochádzajúce z rastlín a stromov boli nahradené syntetickými látkami, nemožno poprieť, aké dôležité sú, pokiaľ ide o modernú medicínu a výskum.

 

starnututie so stromom Prečo zasadiť strom

 

11. Strom sa dožije viac ako my , takže nám môže skrášlovať celý život

Stromi môžu byť občas generačné , možno ste sa už streti s tým , keď vám babka hovorila že tento strom zasadil ešte tvoj pradedo . A áno určite sú takým bohactvom minulosti . Preto si stromy treba chrániť .

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button