UŽITKOVÉ RASTLINYÚžitkové rastliny

Ako oberať čerešne: tipy a triky

Ako oberať čerešne: tipy a triky na získanie maximálneho výťažku.  Čerešne sú krásne a chutné ovocie, ktoré sa môže stať vašou obľúbenou súčasťou letného jedálnička. Avšak, zbierať čerešne môže byť pre niektorých ľudí úlohou, ktorá si vyžaduje trpezlivosť a zručnosť. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko tipov a trikov, ktoré vám pomôžu získať maximálny výťažok z vašich čerešní.

Ako oberať čerešne

 

Ako oberať čerešne

 

Zbieranie čerešní nemusí byť ťažkou úlohou. S týmito tipmi a trikmi vám bude zbieranie čerešní jednoduchšie a získate maximálny výťažok z vašich čerešní. Okrem toho si môžete užiť čerstvé a chutné čerešne po celé leto.

 

1. Použite správne vybavenie

 

Použite správne vybavenie

 

Predtým, než sa pustíte do zbierania čerešní, uistite sa, že máte správne vybavenie. Najlepšie je použiť dlhé, pevné a ostré nožnice, ktoré umožnia rýchle a presné orezávanie stoniek. Okrem toho je dobré mať pri sebe koše alebo vedrá, do ktorých budete čerešne ukladať. Ak máte strom čerešní, ktorý je nízky, môžete použiť aj kôš na obrábanie.

Potrebujete 

 

  • Rebrík ( môžete zbierať z rebríka, alebo pomocou neho sa dostať na strom)
  • Istenie – najlepšie by bolo keby ste sa zaistili proti pádu
  • Háčik – dlhý cca 50-80 cm, pomocou háčika sa dostanete k čerešniam ktoré by ste nedočiahli
  • Kyblík s uškom a šnurku, opasok – najlepší spôsob ako zbierať čerešne je použiť kyblík ( Max 5 L) ktorý si uviažete okolo pása tak až máte voľné ruky.

 

2. Vyberte si správny čas

 

Vyberte si správny čas

 

Ako oberať čerešne. Je dôležité vybrať si správny čas na zbieranie čerešní. Najlepšie je zbierať čerešne v čase, keď sú plne zrelé. To znamená, že farba čerešní bude tmavá a výrazná, a keď ich zakvapkáte, budú sa okolo kvapky tvoriť kruhy. Ak sú čerešne ešte tvrdé a zelené, musia ešte dozrieť.

 

3. Zbierajte čerešne s opatrnosťou – Ako oberať čerešne

 

Zbierajte čerešne s opatrnosťou - Ako oberať čerešne

 

Pri zbieraní čerešní je dôležité byť opatrný a jemný. Čerešne majú tenkú a krehkú pokožku, ktorá sa ľahko poškodí. Preto treba stonky orezať s opatrnosťou a nesnažiť sa čerešne vyrvať zo stromu. Tým by ste mohli poškodiť nielen čerešne, ale aj strom.

 

4. Zbierajte čerešne vo viacerých etapách

 

Zbierajte čerešne vo viacerých etapách

 

Ak máte veľa čerešní, môže byť najlepšie zbierať ich vo viacerých etapách. To znamená, že budete zbierať čerešne postupne, keď dozrievajú. Začnite s čerešňami, ktoré sú najbližšie k zemi, a postupne sa dostávajte vyššie. Týmto spôsobom získate maximálny výťažok z vašich čerešní a zároveň sa vyhnete tomu, aby ste nechali nezrelé čerešne na strome a zbytočne ich poškodili. Čerešne kalórie

 

5. Skontrolujte čerešne po zbieraní – Ako oberať čerešne

 

Skontrolujte čerešne po zbieraní - Ako oberať čerešne

 

Po tom, ako ste zbierali čerešne, je dôležité ich skontrolovať. Odstráňte akékoľvek poškodené alebo hnilé čerešne, ktoré by mohli poškodiť zvyšok úrody. Ak máte čerešne v koši alebo vedre, uistite sa, že sú dobre usporiadané a nekĺzajú sa na sebe. Tým sa vyhnete poškodeniu čerešní a zabezpečíte, aby zostali čerstvé. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

6. Skladujte čerešne správne

 

Skladovanie čerešní je dôležité, ak chcete, aby zostali čerstvé a chutné. Najlepšie je skladovať čerešne v chladničke. Predtým, než ich tam uložíte, ich opláchnite studenou vodou a utrite do sucha. V chladničke by mali byť uložené v uzavretej nádobe alebo v igelitovom vrecku, aby sa predišlo vysychaniu a kontaminácii.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button