MačkySTAROSTLIVOSŤ O MAČKY

10 dôvodov, prečo sú mačky lepšie domáce zvieratá ako psy

10 dôvodov, prečo sú mačky lepšie domáce zvieratá ako psy . Prečo sú mačky lepšie ako psy ? Tu sú dôvody prečo je s mačkami život krajší ako so psami .Pri rozhodovaní o zaobstaraní domáceho maznáčika môže byť ťažké rozhodnutie, či si zvoliť mačku alebo psa. Aj keď sú obaja chlpatými priateľmi, oba druhy zvierat sa navzájom veľmi líšia. Mačky majú veľa priaznivých vlastností, vrátane ľahkej starostlivosti, čistoty a rozkošných šantení, čo z nich robí skvelého maznáčika pre každú rodinu.

 

 

10. Mačky nezaberajú veľa miesta –

prečo sú mačky lepšie ako psy

Už ste sa niekedy pokúsili zdieľať posteľ so zlatým retrieverom – alebo dokonca aj s malým psíkom – viete, že zaberajú veľa miesta. Či už ide o pelech , osobný priestor psa , ako aj o ich hračky ktoré sú často len tak pohodene na zemi .Psík potrebuje priestor aby žil zdravo a v radosti .

 

mačky prečo su mačky lepšie ako psy

Mačky však na to, aby sa im darilo, nepotrebujú veľa priestoru. Pokiaľ sa vám zmestia ich základné veci, ako sú mačacie wc a pokrmy na jedlo a vodu niekam do rohu , môžete do veľkej miery zaručiť, že vaša mačička bude šťastná.

9. Vlastnenie mačky je cenovo dostupnejšie

V priebehu svojho života sú mačky vo všeobecnosti cenovo dostupnejšie ako psy. Aj keď kúpa konkrétneho plemena mačiek môže byť drahá, poplatky za adopciu sú u mačiatok a mačiek nižšie ako za šteniatka alebo psy – najmä v období keď je veľa mačiatok alebo v období, keď je v útulku veľký príliv mačiatok. Niektoré útulky môžu dokonca odpustiť svoje poplatky .

Najväčšie mačky : Top 10 najväčších plemien mačiek

Len čo domáceho maznáčika vlastníte, budete musieť vynaložiť veľa výdavkov, od zásob až po ošetrovateľov. Pretože psy majú tendenciu ničiť svoje hračky, musia byť vyrobené z oveľa tvrdších (a oveľa nákladnejších) materiálov – alebo musia byť často vymieňané. Hračky pre mačky sú pomerne lacné na nákup a ešte lacnejšie pre domácich kutilov.

 

Dostatok pohybu je pre zdravie psa absolútne nevyhnutne, ale absolvovať dve alebo tri prechádzky denne môže byť náročné, ak pracujete na plný úväzok . Mačky sú však úplne spokojné, keď si leňošia, zdriemnu si a hrajú sa so svojimi hračkami same doma a vy si môžete spokojne pracovať . Je ešte lepšie, ak máte dve mačičky, pretože sa navzájom bavia. Zviera na f

8. Mačky sú v interiéroch dokonale spokojné

Pre psy je prakticky nemožné mať životný štýl iba v interiéry ; na to, aby mohli žiť šťastný a zdravý život, potrebujú veľa pohybu, dostatok prechádzok a čas strávený vonku. Ak však nemáte dvor alebo prístup do parkov môže to pre vás predstavovať veľkú výzvu.

 

spokojnosť mačky v interieri

 

Nielen, že sú mačky oveľa bezpečnejšie v interiéroch, ale sú tiež dokonale šťastné, keď sú posadené vedľa okna alebo ležia na slnečnom mieste na gauči. Jednoducho otvorte okno na čerstvý vzduch (ale uistite sa, že nie je dostatočne otvorené, aby mohla mačička uniknúť), a vaša mačka bude po celý deň úplne spokojná s pozorovaním vtákov .

7. Mačky sú tichšie

Aj tí najväčší milovníci psov musia uznať: Či už váš pes šteká na okoloidúceho, iné zviera, alebo jednoducho preto, lebo jeho obľúbená hračka uviazla pod gaučom, neustále štekanie môže byť pekne nepríjemné.

 

Aj keď mačky určite vydávajú hluk – najmä v noci, keď je veľa mačiek najaktívnejších – mňau a mrnčania bývajú dosť tiché. Mňaučanie a mrnčanie sú roztomilé, ale ešte lepšie je, že začnete spoznávať, čo mačacie mňaučky v skutočnosti znamenajú. Dozviete sa, ako odlíšiť mňau, ktoré znamená „som hladná “, od mňau, ktoré znamená „pohladkaj ma !“

6. Mačiatka vyžadujú menej práce ako šteniatka

Šteňatá aj mačiatka vyžadujú neuveriteľné množstvo času, energie a pozornosti. Medzi tým, ako naučíte nového člena rodiny v novom domove, zoznámite sa s jeho stravou a začnete s nejakým predbežným tréningom, môžete byť počas prvých týždňov s novým šteniatkom alebo mačiatkom trochu nevyspatí., Prečo sú mačky lepšie domáce zvieratá ako psy . Zviera na n

 

starostlivosť o mačiatko

 

Šteňatá však potrebujú neustály výcvik (najmä na výcvik na nočník), ale akonáhle sú mačiatka odstavené od svojich matiek a osvoja si základné informácie o používaní wc , môžu byť počas dňa ponechané bez dozoru.Chcete byť v bezpečí? Odložte mačiatko do miestnosti, kde sa nemôže dostať do neplechy, kým ste preč.

5. Mačky ničia škotcov

Mačky sú prirodzenými lovcami, takže majú v DNA, aby sledovali, lovili a vrhali sa na svoju korisť . Aj keď by ste nikdy nemali nechať svoju mačku zjesť myš, ktorú chytia, domov bez škodcov je len jednou z mnohých výhod vlastníctva mačičiek. Samotná vôňa vašej mačky môže navyše udržať hlodavce ďalej od vášho domu; ak hlodavce v domácnosti zistia lovca, je oveľa menej pravdepodobné, že doň vstúpia.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

4. Čistenie mačacieho wc je jednoduchšie ako neustále prechádzky

Aj keď to môže byť trochu čudné, že vaša mačka ciká a kaká do strategicky umiestnených škatúľ po celom dome, čistenie škatule na wc je oveľa jednoduchšie, ako keď musíte chodiť na prechádzky neskoro v noci, počas horúcich letných dní alebo cez mrznúci sneh, no a počas toho naberáte psie hovienko s igelitovou taškou cez ruku.

 

mačacie wc

 

Mačky sú prirodzene veľmi čisté tvory a jedným z ich inštinktov je zakopať ich výkali . Toto skrýva ich územie pred predátormi, ktorí rovnako ako mačky používajú čuch na nájdenie koristi. Aj keď domáce mačky nie sú nevyhnutne lovené predátormi, ľudia môžu ťažiť z výhod čistého a úplne zakrytého odpadu .

3. Mačky sa čistia –

prečo sú mačky lepšie ako psy

Psy milujú veci, ktoré nepríjemne zapáchajú – od odpadkov, po mŕtve zvieratá až po hovienka – a skutočne sa v nich radi váľajú. Výsledkom je, že psy sa musia pravidelne kúpať a ošetrovať, čo vás môže vyjsť veľmi draho.

 

Mačky sú v podstate samočistiace stroje. Možno ju budete chcieť raz za čas zastrihnúť a podľa potreby jej upraviť pazúriky . Ale inak sa mačky same udržiavajú čisté.

2. Mačky chápu osobný priestor –

prečo sú mačky lepšie ako psy

Niekedy po dlhom stresujúcom dni v práci nemusíte mať náladu mať psa v pätách, ktorý vás sleduje po dome a štuchá do vás, aby ste sa s ním hrali . Aj keď môžu mať mačky zlý obraz kvôli tomu, že vyzerajú chladné alebo vzdialené, skutočne chápu (a oceňujú) pojem osobný priestor. Mačky nevyžadujú vašu neustálu pozornosť ani energiu, čo vám dá veľa príležitostí na sedenie a relaxáciu po dlhom pracovnom týždni., prečo sú mačky lepšie domáce zvieratá ako psy .

 

zyvacia mačka

1. Mačky poskytujú zdravotné výhody – prečo sú mačky lepšie ako psy

Hovorilo sa, že mať domáceho maznáčika môže znížiť stres a spôsobiť, že budete žiť dlhšie, ale existujú určité zdravotné výhody, ktoré mačky svojim majiteľom poskytujú. Pradenie má napríklad terapeutické liečivé schopnosti na ľudské svaly a kosti. Ukázalo sa, že frekvencia vibrácií má pozitívny vplyv na pohyblivosť kĺbov po úraze.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button