MačkySTAROSTLIVOSŤ O MAČKY

Ako dlho žijú mačky? Fakty o priemernej dĺžke života mačiek

Ako dlho žijú mačky? Ako dlho žijú vnútorné mačky? A čo dĺžka života pre vonkajšiu mačku? A aké faktory ovplyvňujú to, ako dlho mačka žije? Pozrite si dĺžku života mačky.

„Román musí byť výnimočne dobrý na to, aby žil tak dlho, ako priemerná mačka.“ Tento aforizmus sa všeobecne pripisuje Philipovi Stanhopovi, štvrtému grófovi z Chesterfieldu. Lord Chesterfield prežil obdobie anglických literárnych dejín, keď sa romány tešili veľkej obľube, a už tu bolo cítiť, že všetky formy médií sú pominuteľné. Čo mal Chesterfield na mysli? Koľko priemerne žijú mačky?

 

život mačky

 

Aké sú fakty o dĺžke života mačky? Čísla sme skrátili a môžeme vám povedať, že podobne ako romány, aj dĺžka života mačiek závisí od rôznych okolností vrátane životného prostredia, stravovania a zdravia. Dáme vám informácie o všetkom, od všeobecnej otázky „Ako dlho žijú mačky?“ až ku veku „súčasnej“ najstaršej žijúcej mačky a k priemerným hodnotám dĺžky života vnútorných a vonkajších mačiek.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Ako dlho teda žijú mačky? Aká je priemerná dĺžka života mačky?

Ako dlho žijú mačky? Životné prostredie, higiena, zdravie a to, či je mačka sterilizovaná alebo kastrovaná – pri premýšľaní o dĺžke života mačky záleží na všetkých týchto faktoroch. Dôležitým faktorom môže byť sterilizácia. Kastrovaním a kastráciou sa eliminuje riziko vzniku chorôb, ktoré môžu v starobe ovplyvniť reprodukčný systém mačky.

 

Na internete sa stalo pravdou, že s prístupom k súčasnému lekárskemu a stravovaciemu pokroku sa ideálna mačka môže dožiť až 20 mačacích rokov a aj viac . Priemerná dĺžka života domácich mačiek je 15,1 rokov.

 

Plemeno mačiek je určite faktorom, keď treba odpovedať na otázku: „Ako dlho mačky žijú?“ Mohli by sme uviesť životnosť každého plemena mačiek, ale potom by sme tu boli navždy. Krížené plemená mačiek sú vo všeobecnosti tvrdšie a žijú dlhšie ako čistokrvné mačky.

 

ako dlho žiju mačky

 

Ako je to s dlžkou života podľa pohlavia

Priemere žijú mačky o jeden až dva roky dlhšie ako kocúriky .

Vnútorné mačky žijú v priemere dlhšie ako vonkajšie mačky.

V priemere žijú divoké, bezdomovecké a vonkajšie mačky dramaticky kratšie ako domáce mačky ( mačky chováne v dome ) .

Čo keď sú to domáce mačky?

Vnútorné mačky žijú takmer trikrát dlhšie ako vonkajšie mačky. Ako dlho žijú mačky, ak sú vnútorné mačky? Vnútorné mačky sú zvyčajne sterilizované, očkované a odstránené zo stresu, rizika a nebezpečenstva vonkajšieho sveta. Sú kŕmené pravidelne a majú ľahký prístup k vode, ktorá je čerstvá a čistá.

 

život mačky

 

Ako dlho žijú vonkajšie mačky?

Priemerná dĺžka života mačky vonku je obmedzená mnohými výzvami. „Vonku“ samozrejme rozumieme rôzne veci v závislosti od toho, kde mačka žije .Žijete v mestskej, prímestskej, vidieckej alebo vzdialenej oblasti? Koľko susedov má mačky vonku? Žijete na mieste s dostatkom dravej prírody? Nachádzajú sa v blízkosti divé alebo túlavé zvieratá? Je počasie celoročne prispôsobené vonkajšiemu životnému štýlu? Ako blízko bývate pri cestách ?

 

To všetko sú obmedzujúce faktory, rovnako ako zvýšené vystavenie blchám, kliešťom a iným parazitom a chorobám. Vonku sa mačky môžu tiež dostať do bitiek a škrabancov s ostatnými mačkami a hrozí im zvýšené riziko nehôd.

 

Majú však tiež slobodu preskúmať okolie , označiť obľúbené bydlá a prirodzene sa cvičiť. Pretože existuje toľko nepredvídateľných premenných, čísla nie sú všeobecne dobré a životnosť mačiek je oveľa širšia, kdekoľvek od troch do 10 rokov. Priemerná dĺžka života mačky vonku je 5 rokov.

 

macka dlska zivota

Ako dlho môžu mačky žiť?

 

Guinnessova kniha svetových rekordov uvádza, že najstarší zaznamenaný vek mačiek dosiahol mačka Creme Puff, ktorá zomrela v texaskom Austine vo veku 38 rokov a troch dní, čo je skutočne veľký, takmer nepochopiteľný vek. Vek „súčasnej“ najstaršej žijúcej mačky je oveľa variabilnejší, pretože tieto informácie môžu v danom okamihu zastarať.

Ako zvýšiť dĺžku života mačky

Faktorov je príliž veľa od prostredia , jedla , hygiene až po plemeno a pohlavie . čítajte :Chovať mačku vonku alebo na byte ?

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button