MačkyPLEMENÁ MAČIEK

Mačky ktoré sa správajú ako psy 9 plemien mačiek

Mačky ktoré sa správajú ako psy 9 plemien mačiek. Existujú priaznivci psov, praznivci mačiek a ľudia, ktorí chcú trochu oboje. Možno nezbožňujú výnimočnosť, ktorou sú známe mnohé mačkovité šelmy, napriek tomu túžia po nezávislosti mačiatka.

Tu je niekoľko plemien mačiek, ktoré sú v kontakte s ich psou stranou. Možno vám neprinesú papuče, ale sú menej vzdialené ako niektorí ich mačkovití priatelia a môžu dokonca prísť, keď im zavoláte.

 

Mačky ktoré sa správajú ako psy .Ak chcete do svojej rodiny mačku, najlepšie je začať v útulku alebo v záchrannej organizácii. Mnoho záchranných mačiek je zmiešaných plemien, čo v mnohých prípadoch znamená, že majú najlepšie vlastnosti niekoľkých génových jackpotov, ktoré sú zrastené do jedného. Navyše, pretože zachránené mačky často trávia čas s dobrovoľníkmi v útulkoch , sú často dobre socializované a priateľské. Mačky ktoré sa správajú ako psy

Mnoho útulkov a záchranných skupín tiež robí testy správania, takže poznajú osobnosť každého mačiatka, aby sa ubezpečil, že sú vhodné na adopciu. Keď idete do útulku , často nájdete čistokrvné mačky alebo mačky, ktoré sa podobajú na určité plemená. Tu je pohľad na niektoré plemená s jednoznačnými vlastnosťami podobnými psovi.

Mainská mývalia mačka

Mainská mývalia mačka Mačky ktoré sa správajú ako psy 9 plemien mačiek
Mainské mývalie mačky, boli pôvodne chované na likvidáciu hlodavcov a zároveň museli byť odolné aby zvládli prežiť severovýchodné zimi, sú známe ako inteligentné, trénovateľné a „psom podobné“ mačky.
Tieto „nežné obry“, zvyčajne väčšie ako väčšina domácich mačiek, sú neuveriteľne priateľské a očarujúce a vždy chcú byť so svojimi ľuďmi. Mnoho mainských mývalích mačiek sa rado hrá vo vode a sú obzvlášť dobré k deťom a inými domácimi miláčikmi.Mačky ktoré sa správajú ako psy . Mainská mývalia mačka a starostlivosť o mačku

American Curl

American Curl Mačky ktoré sa správajú ako psy 9 plemien mačiek


Americká kučera, známa svojimi výraznými ušami, ktoré sa elegantne otočené dozadu, je priateľská a zábavná. Tieto mačky sú zvedavé a hravé a sú radi uprostred deja. „Kudrlinky sú veľmi orientované na ľudí, verné, láskavé spriaznené duše, pozoruhodne rýchlo sa prispôsobujú iným domácim miláčikom, deťom a novým situáciám.

Najväčšie mačky : Top 10 najväčších plemien mačiek

Je zaujímavé, že zvlnenie si udržuje väčšinu svojho života ako mačiatko. Mačička veľa nemňiauka, ale keď to urobí, vydá zvuky vrčania.

Manx (Manx cat)

Manx (Manx cat) Mačky ktoré sa správajú ako psy 9 plemien mačiek


O Manxoch je známe, že sú často (ale nie vždy) bezchvostové. Priateľské plemeno sa niekedy označuje ako „psie mačky“, pretože sú také láskavé a vždy sa chcú stretávať so svojimi ľuďmi. Manx má veľký zmysel pre humor a často so svojou rodinou vymýšľa rôzne zábavky.Mačky ktoré sa správajú ako psy .

Manxa sa dá naučiť prísť, keď zavoláte jeho meno aebo odpoviete slovo „nie“, na rozdiel od väčšiny ostatných mačiek, ktoré si myslia, že príkazy sú iba pre ich psích priateľov.

Turecká angora

Turecká angora Mačky ktoré sa správajú ako psy 9 plemien mačiek


Tieto priateľské mačkovité šelmy sú milujúce a hravé. Vychádzajú dobre s deťmi, psami a inými zvieratami, aj keď sú radi v strede pozornosti .Keď príde návšteva, turecká Angora často vybehne k dverám.Tiež sa rada hrá sa vo vode.

Ragdoll – Mačky ktoré sa správajú ako psy

Ragdoll Mačky ktoré sa správajú ako psy 9 plemien mačiek


Ak sa dostanete cez hypnotizujúce modré oči ragdolla, zistíte, že mačkovitá šelma je viac než len zarážajúca. Nadýchaný ragdoll má tiež priateľskú a milú osobnosť.

Ragdoll dostal svoje meno, pretože keď ho zdvihnete, má tendenciu ochabovať, rovnako ako ragdoll. Tieto mačky sa dá naučiť prichádzať, keď ich zavolate, a dokonca budú hrať aport. Často vás pozdravia, keď prídete domov, nasledujú vás z miestnosti do miestnosti, sedia vám na kolenách a spia s vami. Sú jemné a pri hraní zriedka používajú pazúry.

 

Abesínska mačka – Mačky ktoré sa správajú ako psy

Abesínska mačka


Jedno z najstarších známych plemien, táto psia mačka vás bude nasledovať takmer všade, niekedy s hračkou v ústach a neprekáža im chodiť na vodítku. Háčik je v tom, že tieto milujúce zvieratá milujú pozornosť a môžu zostať depresívne, ak su príliš často osamote .Mačky ktoré sa správajú ako psy.

Barmská mačka (Burma macska)

Barmská mačka (Burma macska)
Tieto hodvábom potiahnuté mačiatky, inteligentné a plné osobnosti, sú skvelými rodinnými miláčikmi, pretože sú jednoducho radi okolo svojich ľudí. Sú tak podobné psom , že presvedčili niektorých milovníkov psov, aby prešli na mačaciu stranu. Mačky ktoré sa správajú ako psy .

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

Ich veľké, výrazné oči vyžarujú nevinnosť, ktorá vás zvedie, a majú neodolateľnú príťažlivosť, ktorá si získala mnohých ľudí, ktorí si mysleli, že mačky nemajú radi .Majú veľkú náklonnosť k svojim ľuďom a chcú byť s nimi čo najviac bez toho, aby boli príliš náročné. Mnoho Barmčanov si kvôli tejto príležitosti zahrá aj aport s hračkou.

Sphynx – Mačky ktoré sa správajú ako psy

Sphynx


Aj keď jeneobvykle vyzerajúci Sphynx bezsrstý, na tele tohto plemena je často jemná pokožka, vďaka ktorej ich môžete cítiť ako zamš alebo ako jemná broskyňa. Tieto mačky sú zvyčajne milé a milujú pozornosť. Zbožňujú, že sú s ľuďmi, ale tiež si užívajú spoločnosť psov a iných mačiek. Nie ste presvedčení, že je to pre vás mačička? Tieto mačky sú známe tým, že svojich ľudí sledujú všade naokolo, vrčia a dokonca s láskou vrtia chvostom.

 

Birma – Mačky ktoré sa správajú ako psy

Birma Mačky ktoré sa správajú ako psy


Sladké birmovné mačiatka sa rodia celé biele a s pribúdajúcim vekom sa im začína vytvárať farba. Tieto jemné mačiatka sú relatívne tiché a veľmi milujúce a spoločenské s ľuďmi a inými domácimi miláčikmi. Sú trpezlivé, bezstarostné a milujú pozornosť.

Birmany sú veľmi užitočné, radi pomáhajú pri príprave postelí, nakladaní umývačky riadu, skladaní bielizne, čítaní novín a práci na počítači.“ „Sú ochotnými účastníkmi všetkého, čo robíte. Nikdy nebudete sami ak je Birma vo vašom dome. Mačky ktoré sa správajú ako psy.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button