Filmy a voľný časONLINE FILMY

Judáš a čierny Mesiáš film online cz zdarma

Judáš a čierny Mesiáš film online cz zdarma. Judas and the Black Messiah je americký životopisný dramatický film z roku 2021 o zrade Freda Hamptona (stvárnil ho Daniel Kaluuya). Predsedu ilinskej kapitoly strany Black Panther Party v Chicagu koncom 60. rokov. Z rúk Williama O’Neala ( hrá Lakeith Stanfield), informátora FBI. Hrajú tiež Jesse Plemons, Dominique Fishback, Ashton Sanders.  Darrell Britt-Gibson, Lil Rel Howery, Algee Smith, Dominique Thorne či Martin Sheen. Režisérom a producentom filmu je Shaka King, ktorý napísal scenár s Willom Bersonom na základe príbehu dvojice Kenny a Keith Lucas.

 

Pozeraj online

 

Judáš a čierny Mesiáš online cz

 

Životopisný film Freda Hamptona bol v tvorbe už niekoľko rokov. Pričom bratia Lucas aj Will Berson písali a nakupovali scenáre individuálne od roku 2014. Bersonova verzia bola takmer vyrobená s réžiou F. Garyho Graya, ale keď to prepadlo. King bol najatý na vedenie projektu. Účinkujúci sa pripojili v roku 2019 s požehnaním rodiny Hamptona a natáčanie sa konalo v Ohiu.

 

Judáš a čierny Mesiáš film online cz 

 

celý film cz dabing

 

Judas and the Black Messiah mali premiéru na filmovom festivale Sundance 2021 1. februára 2021 a v USA ho uviedli Warner Bros. Pictures 12. februára, súčasne v kinách a digitálne na HBO Max. Film chválili kritici, ktorí ocenili Kingovo smerovanie, výkony (najmä Kaluuya a Stanfield) a aktuálne témy. Judáš a čierny Mesiáš film online cz zdarma. Film získal šesť nominácií na Oscara na 93. ročníku udeľovania Oscarov, vrátane ceny za najlepší film a herec vo vedľajšej úlohe pre Stanfield a získal cenu pre najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe za film Kaluuya a najlepšiu pôvodnú pieseň (Fight for You). Za svoj výkon získal Kaluuya tiež cenu za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe na Zlatých glóbusoch, Critics ‚Choice Awards, Screen Actors Guild Awards a BAFTA Awards.

 

 film 2021 online cz zdarma

Na konci 60. rokov bol 17-ročný drobný zločinec William „Bill“ O’Neal zatknutý v Chicagu po pokuse o únos automobilu, zatiaľ čo sa vydával za federálneho dôstojníka. Osloví ho špeciálny agent FBI Roy Mitchell. Ktorý ponúka stiahnutie O’Nealových obvinení, ak bude pracovať v utajení pre kanceláriu. O’Neal je poverený infiltrovať sa do Illinoisskej kapitoly strany Black Panther Party (BPP) a jej vodcu Freda Hamptona.

 

Judáš a čierny Mesiáš film 2021

 

O’Neal začína rásť v blízkosti Hamptona, ktorý pracuje na vytváraní aliancií s konkurenčnými gangmi a skupinami milícií a rozširuje dosah komunity prostredníctvom Programu bezplatných raňajok pre deti BPP. Hamptonove presvedčovacie rečnícke schopnosti nakoniec pomôžu sformovať mnohonárodnostnú Dúhovú koalíciu. Hampton sa tiež zamiluje do Deborah Johnsonovej, členky BPP. O’Neal začne odovzdávať informácie Mitchellovi, ktorý mu na oplátku nahradí peniaze. Keď sa člen strany na úteku George Sams skryje v miestnej kancelárii BPP, O’Neal sa od Mitchella dozvie, že Sams je informátor, ktorého prítomnosť v kanceláriách BPP umožňuje kancelárii získať povolenie na prehliadku. Plešatenie a ako mu čeliť , Vypadávanie vlasov u mužov.

 

Judáš a čierny Mesiáš film online cz zdarma

 

 čierny Mesiáš film 2021

 

Po tom, čo je Hampton zatknutý a uväznený za údajné krádež zmrzlinových barov v hodnote 71 dolárov, O’Neal začína stúpať v radoch a je povýšený na bezpečnostného kapitána. Keď dôjde v kancelárii kapitol k prestrelke medzi políciou v Chicagu a BPP. Judáš a čierny Mesiáš film online cz zdarma. Vykradne sa O’Neal, keď je kancelária bombardovaná políciou. Potom sa O’Neal pokúsi prestať byť informátorom, ale Mitchell ho odmietne.

 

judaš

 

O tri mesiace neskôr je Hampton prepustený z väzenia, zatiaľ čo sa odvoláva na svojich obvinení. A znova sa stretáva s Deborah, ktorá je v súčasnosti tehotná so svojím dieťaťom. Člen BPP Jimmy Palmer, ktorý bol hospitalizovaný po postrelení policajtom. Je zabitý pri prevoze do inej nemocnice. Rozzúrený, keď sa dozvedel o Jimmyho smrti, sa člen Jake Winters zapojil do prestrelky s políciou a zabil niekoľko dôstojníkov predtým. Ako bol sám zastrelený. Bojové filmy – Top 10 bojových filmov na svete.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button