Úžitkové rastlinyUŽITKOVÉ RASTLINY

Jablka Pinova: všetko o odrode

Jablka Pinova: Všetko, čo potrebujete vedieť o tomto ovocí. Jablka sú jedným z najobľúbenejších ovocí na svete a sú k dispozícii v mnohých rôznych odrodách. Jednou z týchto odrôd je aj Pinova. V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o jablkách Pinova vrátane ich histórie, vzhľadu, chuti a výživovej hodnoty.

Jablka Pinova

 

Jablka Pinova

 

Jablka Pinova sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú sladké ovocie s jemnou kyslosťou a bohatou výživnou hodnotou. Ich hladká a lesklá slupka, guľovitý tvar a bielo-zelené mäso robia z nich atraktívne ovocie nielen na jedenie, ale aj na použitie v kuchyni. Zemiaky kalórie a formy zemiakov podľa kalórií

História jabĺk Pinova

 

História jabĺk Pinova

 

Boli vyšľachtené v Rakúsku v 70. rokoch 20. storočia. Tieto jablká boli vyšľachtené z kríženia odrôd Golden Delicious a Clivia. V roku 1986 boli jablká Pinova uvedené na trh a rýchlo získali popularitu v Európe a neskôr aj v iných častiach sveta. Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

 

Vzhľad Jablka Pinova

 

Vzhľad Jablka Pinova

 

Majú hladkú a lesklú slupku, ktorá je väčšinou žltej farby s červeným líčkom. Ich tvar je guľovitý a strednej veľkosti. Mäso jabĺk Pinova je bielo-zelené a má šťavnatú a sladkú chuť.

 

Chuť a vôňa jabĺk Pinova

 

Chuť a vôňa jabĺk Pinova

 

Pinova majú jemnú a sladkú chuť s mierne kyselým podtónom. Ich aróma je svieža a ovocná, s jemnými náznakmi citrusových plodov.

 

Výživová hodnota jabĺk Pinova

 

Výživová hodnota jabĺk Pinova

 

Pinova sú bohaté na vitamín C, antioxidanty a vlákninu. Obsahujú tiež minerály ako draslík a horčík. Jablká Pinova majú nízky obsah kalórií, takže sú ideálnym ovocím pre tých, ktorí sledujú svoju váhu.

 

Použitie Jablka Pinova

 

Použitie Jablka Pinova

 

Jablka Pinova sú vynikajúcim ovocím na jedenie samotné, ale môžu byť tiež použité na prípravu mnohých jedál, napríklad jablkového koláča, jablkového pyré alebo jablkovej omáčky. Jablkový džús z jabĺk Pinova je tiež lahodný a zdravý nápoj. Zemiaky kalórie a formy zemiakov podľa kalórií

 

Zhrnutie

 

Jablka Pinova majú bohatú históriu, ktorá sa začala v Rakúsku v 70. rokoch minulého storočia. Odvtedy sa stali populárnymi v Európe a po celom svete. Ich sladká chuť a jemná aróma robia z nich ideálne ovocie pre každého, kto hľadá zdravé, chutné a nízkokalorické ovocie.

 

Ak hľadáte novú chuťovú skúsenosť alebo hľadáte ovocie, ktoré sa hodí do vášho zdravého stravovacieho plánu, vyskúšajte jablká Pinova. Sú skvelou voľbou pre každého, kto hľadá chutné a zdravé ovocie.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button