Úžitkové rastlinyUŽITKOVÉ RASTLINY

Jablka Ontario: Všetko o odrode

Jablka Ontario sú jednou z najobľúbenejších odrôd jabĺk na svete. Táto odroda je známa svojou sladkou chuťou, šťavnatosťou a vynikajúcou textúrou. V tomto článku sa dozviete viac o histórii tejto odrody, jej vlastnostiach a použitiach v kuchyni.

 

Jablka Ontario

 

Jablka Ontario

 

Jablka Ontario sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú sladkú, šťavnatú a chutnú odrodu jabĺk. Sú vynikajúce na surové konzumovanie alebo použitie v rôznych receptoch, a preto sa často používajú v kuchyni. Ak ste fanúšikom jabĺk, určite by ste mali vyskúšať túto vynikajúcu odrodu.

História

 

História

 

Boli vyšľachtené v Kanade v polovici 20. storočia. Vznikli krížením odrôd McIntosh a Golden Delicious, ktoré sú tiež veľmi populárne. Táto nová odroda sa rýchlo stala obľúbenou medzi pestovateľmi a spotrebiteľmi pre svoju vynikajúcu chuť a vlastnosti.

 

Vlastnosti

 

Vlastnosti

 

Jablka Ontario majú hladkú, lesklú a zeleno-žltú pokožku, ktorá je pokrytá červenými pruhmi. Ich vnútorná časť je bielej farby s jemne sladkou chuťou a vysokou šťavnatosťou. Tieto jablká majú tiež vynikajúcu textúru, ktorá ich robí ideálnymi na surové konzumovanie alebo použitie v kuchyni.

 

Použitia v kuchyni – Jablka Ontario

 

Použitia v kuchyni - Jablka Ontario

 

Jablka Ontario sa často používajú v kuchyni na prípravu dezertov, ako sú koláče, taštičky a jablkový koláč. Tieto jablká sa tiež skvele hodia do ovocných šalátov alebo ako príloha k pečenému kuraciemu mäsu. Ich sladká chuť a vysoká šťavnatosť robia z nich skvelú voľbu na výrobu domáceho jablkového džúsu alebo cidru.

 

Ako sa staráť o Jablká Ontario

 

Ako sa staráť o Jablká Ontario

 

Jablka Ontario sú veľmi odolné a môžu byť skladované pri teplote okolo 0 °C až 2 °C po dobu 2 až 3 mesiacov. Pred skladovaním by ste mali odstrániť všetky poškodené alebo zhnité kusy. Ak chcete predĺžiť čerstvosť týchto jabĺk, môžete ich zabaliť do papiera alebo do igelitových vreciek s otvormi pre cirkuláciu vzduchu a skladovať ich v chladničke. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

Pri nakupovaní jabĺk Ontario by ste mali vyhľadávať tie, ktoré majú pevnú a hladkú pokožku, bez akýchkoľvek poškodení alebo škvŕn. Jablká by mali byť ťažké a pevné, čo naznačuje, že sú zrelé a plné šťavy.

 

Zdravotné výhody Jablka Ontario

 

Jablka Ontario sú zdrojom mnohých dôležitých živín vrátane vlákniny, vitamínu C a draslíka. Vláknina je dôležitá pre zdravie tráviaceho systému a môže pomôcť znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Vitamín C je silný antioxidant a posilňuje imunitný systém, zatiaľ čo draslík pomáha udržiavať zdravé srdce. Zemiaky Sunita – chutná odroda zemiakov

 

Okrem toho obsahuje jablko Ontario aj mnoho iných živín, ako sú vitamíny B, horčík a železo. Konzumácia jabĺk môže tiež pomôcť znížiť riziko vzniku niektorých ochorení, ako sú napríklad srdcové choroby, cukrovka a rakovina.

 

Zhrnutie

 

Jablka Ontario sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú chutné a zdravé ovocie. Tieto jablká majú vynikajúcu chuť, textúru a sú bohaté na mnoho dôležitých živín. Sú odolné a môžu byť skladované po dobu niekoľkých mesiacov, čo z nich robí ideálnu voľbu pre tých, ktorí chcú mať ovocie po celý rok. Vyskúšajte si tieto jablká a užívajte si ich chutné a zdravé benefity!

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button