Liečivé bylinyUŽITKOVÉ RASTLINY

Alchemilka obyčajná – sila prírody – čaj , kúpeľ ,pomoc

Alchemilka obyčajná je rastlina ktorá sa bežne vyskytuje na celom Slovensku . Alchemilka sa zbiera od Mája po August . Zbierajú sa prevažne jej listy , podľa našich predkov má blahodárne účinky na zdravie človeka .

Zber Alchemilky

 

Alchemika sa zbiera Máj (5. mesiac) – August (8. mesiac) .

Kde nájdeme Alchemilku 

 

rastlina

 

Achemilku nájdeme na lúkách, pri lese, pri ceste. Spoznáte ju podľa žltých kvetov a lalokových listoch so siedmimi až deviatimi výbežkami. (Kvety vidieť od Apríla do Júna) .

Čo z Alchemilka sa zbiera

 

Zbierame celú rastlinu , po tom, čo prestane kvitnúť zbierame už len listy (najúčinnejšia časť rastliny sú listy)

Účinné látky v Alchemilke

Rastliny do tieňa – 11 interiérových rastlín do tieňa

Alchemilka obsahuje vitamín C, kyselina Salycilová, Horčiny , Triesloviny .

K čomu Alchemilka pomáha

 

alchemilka

 Alchemilka pomáha hlavne ženám pri menštruácií, ktorú priaznivo ovplyvňuje a zmenšuje bolesť. Ďalej môže potláčať žalúdočné kŕče a bolesť. Sila tejto rastliny dokáže pomôcť takmer okamžite . Rastlina zmierňuje traumatické horúčky, pomáha pri žalúdočných vredoch , tiež podporuje telo pri málokrvnosti a rýchlo regeneruje svaly (odstraňuje z nich bolesť a slabosť, potláča žalúdočné kŕče . Je dobrá na rany ( vnútorné a vonkajšie použitie , taktiež na hnisavé rany . Môže pomôcť proti obezite a je dobrá pre cukrovkároch .Alchemilka.

 

 

Gynex – ženské problémy, neplodnosť, štítna žľaza, hormóny

gynex

Prípravky z Alchemilka

 

achemila

 

  • Výluh z rastliny (čaj):  3 čajové lyžičky  ( tj. 6 gramov ) suchých alebo čerstvých listov z rastliny zalejeme 250ml vody a necháme vylúhovať. Najlepšie účinky ma nesladený čaj. Takýto čaj pijeme 2-krát denne.
  • Obkad -1.možnosť (umytú čerstvú rastlinu rozdrvíme a prikladáme na ranu)
                -2.možnosť (sušenú alebo čerstvú alchemilku 20 gramov 8-10 čaj. lyžičiek) Do tohto extraktu       namočíme látku a potom prikladáme na miesta bolesti .
  • Macerát (príprava na kúpeľ): na Macerát potrebujeme 200 g sušených listov alebo 500 g čerstvých listov. Tie zalejeme 5 l studenej vody a necháme cez noc. Na druhý deň tento Macerát zahrejeme a vodu si prilejeme do kúpeľa.
  • Rôzne produkty Alchemilky ktoré vám pomôžu nájdete Tu

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button