STAROSTLIVOSŤ A SADENIE UŽITKOVÉUŽITKOVÉ RASTLINYÚžitkové rastliny

Ako často polievať mätu: starostlivosť o rastlinu

Ako často polievať mätu: Odporúčania pre starostlivosť o rastlinu.,Mäta je populárna bylina, ktorá sa často pestuje v záhradách alebo v kvetináčoch. Jej unikátna vôňa a chuť ju robí obľúbenou zložkou v mnohých receptoch, či už ide o čerstvú mätu alebo sušenú. Ak ste sa rozhodli pestovať mätu, je dôležité vedieť, ako ju správne polievať, aby rastlina rastla zdravo a silno. 

 

Ako často polievať mätu

 

Ako často polievať mätu

 

Mäta je pomerne odolná rastlina a nevyžaduje príliš veľa vody. V skutočnosti, príliš časté polievanie môže spôsobiť premočenie pôdy a následne hnilobu koreňov. Odporúča sa polievať mätu raz týždenne, alebo podľa potreby v závislosti od vlhkosti pôdy.

 

Dôkladne premočte pôdu

 

Pri polievaní mäty je dôležité dôkladne premočiť pôdu až po úplné nasýtenie. To znamená, že voda by sa mala vsiaknuť do hĺbky koreňov rastliny. Ak ju polievate len povrchovo, korene zostanú na povrchu a rastlina nebude mať dostatok vody na rast.

 

Zabráňte stojacej vode

 

Zabráňte stojacej vode

 

Mäta sa najlepšie darí v dobre priepustnej pôde, ktorá nezadržiava príliš veľa vody. Ak máte pôdu, ktorá je príliš ťažká a zadržiava vodu, môžete ju obohatiť pieskom alebo perlitom, aby sa zvýšila priepustnosť. Zabráňte stojatej vode v kvetináči alebo na záhrade, ktorá môže spôsobiť hnilobu koreňov. AKO SI VYBRAŤ STAN NA STANOVAČKU

 

Prispôsobte polievanie počasiu

 

Prispôsobte polievanie počasiu

 

Ak je vonku veľmi horúco a suché, mäta bude potrebovať viac vody ako v chladnom a vlhkom počasí. Ak máte mätu v kvetináči, môžete ju umiestniť na miesto s čiastočným odtiekom, aby sa zabránilo prehriatiu a nadmernému vysychaniu pôdy. V období dažďov by sa mala frekvencia polievania znížiť, pretože rastlina bude prirodzene zásobovaná vodou z atmosféry.

 

Kontrolujte stav pôdy – Ako často polievať mätu

 

Kontrolujte stav pôdy - Ako často polievať mätu

 

Pri starostlivosti o mätu je dôležité nezanedbávať kontrolu stavu pôdy. Ak je pôda príliš suchá, mäta bude mať menej aromatickú silu a môže sa jej dokonca stať, že kvitne skôr ako by mala. Ak je pôda príliš mokrá, mäta môže trpieť hnilobou koreňov a inými chorobami.

 

Nezabúdajte na hnojenie

 

Okrem správneho polievania je dôležité tiež pravidelne hnojiť mätu. Odporúča sa použiť organické hnojivo, ktoré bude postupne uvoľňovať potrebné živiny pre rastlinu. Hnojenie by sa malo robiť raz za mesiac počas vegetačného obdobia. Ako sa stať herečkou: 7 rád ako toho dosiahnúť

 

V záverečnom slove Ako často polievať mätu

 

Starostlivosť o mätu nie je náročná, ale vyžaduje si určitú pozornosť a starostlivosť. Správne polievanie je kľúčovým faktorom pre zdravý a silný rast tejto aromatickej rastliny. Ak budete dodržiavať odporúčania pre polievanie, vaša mäta bude mať vynikajúcu chuť a vôňu a môžete si užívať jej mnohé využitie v kuchyni.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button