Filmy a voľný časZOZNAMY FILMOV

Hororové filmy Top 10 hororových filmov

Hororové filmy Top 10 hororových filmov . Najlepšie horory ktoré by ste mali vidieť . Hororové filmy pri ktorých sa budem báť .Najlepšie Horory .

Ste pripravený sa báť ? Po pozretí týchto filmov nebudete určite kľudne spať , pozrite sa na top 10 hororov . Ak poznáte horor ktorý sa oplatí pozrieť nechajte nám komentár pod článkom. 

10. Peeping Tom – Hororové filmy

 

10.Peeping Tom

Zamestnanec filmového štúdia a príležitostný pornograf Mark Lewis je osamelý voyeur, posadnutý túžbou zabíjať a zachytiť okamih smrti na filmový pás. Tento šokujúci snímku zničil po zdrvujúcich kritikách kariéru režiséra Michaela Powella. Dnes je považovaný za majstrovské dielo.

Top 10 hororov natočených podľa skutočnej údalosti

9. Vampyr (Upír aneb Podivné dobrodružství Davida Graye)

 

9.Vampyr (Upír aneb Podivné dobrodružství Davida Graye)

Jeden z najpozoruhodnejších filmov svetovej kinematografie prvej polovice 20. storočia (natočený 1932) sa vyznačuje hypnotickou, až surreálnou atmosférou, budovanú už od prvých záberov. Snový charakter filmu, v ňom Dreyer voľne vychádzal z poviedky spisovateľa Sheridana Le Fanu Carmilla (o štvrť storočie staršie než Stokerov Dracula), je budovaný ako špecifickým výtvarným štýlom, tak aj prekrývaním a splietaním dejových línií. Horory

 

8. Nech vojde ten pravý – Hororové filmy

 

8.Nech vojde ten pravý

Outsiderský hrdina filmu, dvanásťročný Oskar, žije na švédskom sídlisku. Tu sa stretáva s rovnako starou dievčaťom Eli, ktorá sa práve prisťahovala. Záhadná Eli ho svojím podivným správaním priťahuje. Obe samotárske deti sa zblížia. Ich priateľstvo čaká osudová skúška. Oskar totiž zistil, že tajomná Eli je upírka …

7. Upír Nosferatu

 

7.Upír Nosferatu Hororové filmy

Mladý úradník realitnej kancelárie Hutter (GUSTAV VON WANGENHEIM) je vyslaný do karpatských hôr ku grófovi Orlok (MAX Schreck), aby s ním uzavrel zmluvu o kúpe nehnuteľnosti. Po strastiplnej ceste ho uvíta gróf na svojom hrade. S príchodom prvej noci však Hutter zisťuje krutú pravdu, gróf Orlok je totiž upír. Friedricha Wilhelma MURNAUOVI sa nepodarilo získať práva na sfilmovanie románu Bram Stoker DRACULA a tak pozmenil mená osôb a dejisko príbehu zasadil do fiktívneho mestečka Wismar. Zaujímavosťou tiež je, že Murnau natáčal scény z Orlokova hradu na slovenskom Oravskom hrade.

6. Vyháňač diabla – Hororové filmy

 

6.Vyháňač diabla Hororové filmy

Regan je dcérou slávnej a bohatej herečky. Pretože na ňu matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že sa dcérino správanie pomaly začína meniť. Hovorí sprosto a tvár sa jej kriví do desiva. Matka vezme dievča na lekárske vyšetrenie. Po sérii veľmi podrobných vyšetrení sú lekári bezradní. Dievčaťa stav sa stále zhoršuje a teraz už napáda aj svoje okolie. Hlas sa jej mení a ona komunikuje so svojím okolím démonickým hlasom. Jeden z lekárov príde s návrhom obrátiť sa na cirkevného špecialistu, exorcistu. Matka to sprvu považuje za hlúposť. Keď sa dievča zmení v diabolskú netvora, a zabije jej priateľa, nezostáva jej nič iné ako sa obrátiť na vyháňača diabla.

5. Osvietenie – Hororové filmy

 

5.Osvietenie Hororové filmy

Spisovateľ Jack Torrance hľadá kľudné miesto pre písanie svojho nového románu, a tak prijíma ponuku robiť správcu odľahlého horského hotela. Pri úvodnom pohovore sa dozvedá mimo iného hroznú historku o svojom predchodcovi, ktorý zošalel zo samoty a odlúčenia a zavraždil svoju ženu a dve dcéry … po príchode Jack ubytuje svoju rodinu a začína písať knihu. Čoskoro však zisťuje, že samota uprostred hôr je tiesnivá a tiež on začína prichádzať o rozum.

Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

4. Rituál

 

4. Rituál Hororové filmy

Policajný seržant Howie (Edward Woodward) odíde na odľahlý škótsky ostrov vyšetrovať záhadné zmiznutie mladej ženy.Čoskoro sa ukáže, že miestna vidiecka komunita, vedená čudákom Lordom Summerislem (Christopher Lee) nie je tým, čím by sa mohla zdať na prvý pohľad. Detektív, silne veriaci kresťan, v nej totiž odhalí tajuplnú spoločnosť samopašníkov a pohanov. Dokáže Howie zabrániť podivuhodnej sekte v tom, aby priniesla obeť skôr, než sa ňou stane on sám v rámci hrôzostrašného rituálu, s ktorým je spojená? Britt Ekland, Diane Cilento a Ingrid Pitt sú hlavnými predstaviteľmi tohto provokatívneho a šokujúceho diela scenáristu Anthony Shaffera, ktoré fanúšikovia i kritici na celom svete považujú za skutočnú kultové klasiku a moderné hororové majstrovské dielo.

3. Teraz sa nepozeraj – Hororové filmy

 

3.Teraz sa nepozeraj Hororové filmy

Hororové filmy .Na začiatku tohto majstrovského psychologického hororu stretne šťastné manželstvo Laury a Johna (Julie Christie a Donald Sutherland) nočná mora všetkých rodičov, tragické úmrtie dcérky. Johna, ktorý tragédiu inštinktívne vycítil, prenasledujú výčitky, že jej nedokázal zabrániť. Manželia odchádzajú do Benátok, kde stretnú sesterskú dvojicu starších, výstredných Angličaniek. Jedna z nich, slepá jasnovidka, tvrdí, že vidí ich dcérku … Film sa preslávil aj odvážnou erotickú scénou medzi Laurou a Johnom.

2. Rosemary má dieťatko

 

2.Rosemary má dieťatko Hororové filmy

Sú to len hormóny, alebo sa temné sily naozaj chystajú ovládnuť svet? Novomanželia Rosemary a Guy woodhousei (Mia Farrowová a John Cassavetes) sa nasťahujú do starého newyorského činžiaku, aj keď ich priateľ Hutch (Maurice Evans) varuje pred temnou históriou domu. Pôsobili tu okultisti a došlo tu k niekoľkým tragickým úmrtiam. Woodhousei sa zoznámi so starými susedmi Castevetovými, ktorí u nich začnú byť častými hosťami. Keď Rosemary otehotnie, odporúčajú jej svojho známeho gynekológa. Od tej doby však Rosemary začne trpieť nevysvetliteľnými bolesťami a strachom. Od Castevetových sú počuť zvuky ako pri duchárskych seansách, niektorí ľudia vrátane ostražitého Hutcha záhadne ochorie alebo priamo umierajú. Sú to len náhody, predstavy psychicky labilnej rodičky alebo sa proti Rosemary chystá nefalšované satanské sprisahanie …? Hororové filmy.

1. Psycho – Hororové filmy

 

1.Psycho

Hororové filmy .Anthony Perkins ako duševne chorý Norman Bates. Jeho starý ponurý dom slúži ako príležitostný motel a rozhodne nie je miestom pokojného odpočinku. O tom sa presvedčí aj Marion Craneovej (Janet Leigh). Súkromný detektív (Martin Balsam) a Marioniho sestra (Vera Miles) sa vydávajú po stopách zmiznutej mladej Marion. Smrteľné napätie stúpa, až nakoniec vyústi v strašný a neodvratný záver.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button