Filmy a voľný časSTAROSTLIVOSŤ O DETIZOZNAMY FILMOV

Filmy pre deti – 10 najlepších filmov pre deti

Neviete čo pustiť vašim deťom? Porite si s nami najlepšie filmy pre deti. Filmy ktoré môžu pozerať aj tí najmenší.

 

10. 12 úloh pre Asterixa

 

 12 úloh pre Asterixa Filmy pre deti

 

Po dlhé roky sa Caesarové vojská snažia dobyť Galskú dedinu, ale márne. Caesarovi vojaci začínajú mať obavy, že bojujú s Bohmi a tie nejde poraziť. Aby Caesar dokázal svoju moc, rozhodne sa s Galmi uzavrieť dohodu. Ak zvládnu vykonať dvanásť úloh, ktoré im uloží, stanú sa suverénnymi vládcami Ríma. Ak sa im jediný nepodarí, podrobí sa celá dedina Caesarovi. Naši kamaráti Asterix a Obelix sa tak vydávajú rozhodnúť o osude svojich priateľov. Filmy pre deti.

 

9. Coco

 

 coco Filmy pre deti

 

Napriek rodinnému zákazu muziky sa Miguel túži stať uznávaným hudobníkom ako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V túžbe dokázať svoj talent sa Miguel súhrou neuveriteľných okolností ocitne v prekrásnej a farebné Ríši mŕtvych. Tam stretne okúzľujúceho klamárskeho podvodníka Hectora a spoločne sa vypraví na strhujúce cestu odhaliť skutočný príbeh MIGUEL rodiny.

 

8. Shrek 

 

 

 

Shrek, zelený obor s tykadlami mimozemšťanov, žije síce celkom sám, ale šťastne vo svojom domčeku na samote pri lese až do chvíle, keď je doslova prepadnutý nekonečným zástupom známych i menej známych rozprávkových postavičiek, ktoré boli vyhostené z kráľovstva nevzhľadného a zakyslého Lorda Farquaada. V snahe zjednať poriadok a hlavne vrátiť pokoj do svojho príbytku Shrek Farquaadovi sľúbi, že vyslobodí zo zajatia obávaného draka krásnu princeznú Fionu a privedie mu ju, aby sa stala jeho ženou. S pomocou mazaného oslíka, ochotného pre Shreka urobiť čokoľvek, len nie zmĺknuť aspoň na okamih, obr svoj sľub splní, lenže potom sa to nejako podivne zamotá, zapletie a skomplikuje, takže je všetko nakoniec úplne a celkom inak …

 

7. Hľadá sa Nemo

 

Hľadá sa Nemo

 

V pestrofarebných a teplých vodách Veľkej útesové bariéry žije vo svojom bezpečnom a odľahlom príbytku zo sasaniek Marlin a jeho jediný syn Nemo. Marlin sa s obavami zo všetkých nepredvídateľných nebezpečenstiev, ktoré hlbiny oceánu skrývajú, snaží svojho syna pred nástrahami okolia ochrániť. Nemo je však, rovnako ako všetky malé rybky, veľmi zvedavý a chce tajomný útes preskúmať. Keď je potom nečakane unesený ďaleko od domova a skončí v akváriu, ktorým si vyzdobil ordináciu lacný zubár, ocitne sa Marlin nečakane v úlohe hrdinu na ceste k záchrane svojho syna.

Počas hľadania sa k Marlinovi pripojí samaritánka Dory – ryba s najhoršou krátkodobou pamäťou a najväčším srdcom v celom oceáne. Vďaka tomu Marlin tiež postupne začne veriť, že sa nakoniec predsa len podarí všetky problémy zdarne vyriešiť. Po strete s početnými nástrahami podmorského aj suchozemského sveta vrátane žralokov, korytnačiek, medúz, morských vtákov, mestskej kanalizácie i samotného človeka, končí odlúčenie otca a syna šťastným plač a kedysi bojazlivý Marlin sa stane v očiach svojho potomka aj celého oceánu naozajstným hrdinom. Filmy pre deti.

6 receptov na výrobu domacích vlasových kondicionérov pre každý typ vlasov

 

6. Príšerky s.r.o.

 

Príšerky Filmy pre deti

 

Monsters Incorporated je strašidelná továreň vedená Henrym J. Waternoosem a jedným z jej hlavných strašidiel je James P. Sullivan, ktorého strašidelným asistentom a najlepším priateľom a spolubývajúcim je Mike Wazowski. Do tajomného sveta príšer a strašidiel, kde sa elektrická energia získava z detského (vydeseného) kriku sa nedopatrením dostane dievčatko Boo …

 

5.  Železný obor Filmy pre deti 

 

Železný obor

 

Až deväťročný Hogarth zachráni obrovského robota, ktorý na Zem priletel z vesmíru. Hogarth sa snaží svojho nového geniálneho kamaráta ubrániť pred vládnym agentom a vojakov.
V zdanlivo pokojnom mestečku Rockwell v štáte Maine žije v roku 1957 deväťročný chlapec Hogarth, ktorý sníva o invázii votrelcov a bitkách s komunistickými agentmi. Jedného dňa sa mu jeho sen splní – do neďalekého jazera vraj spadol obrovský robot z vesmíru. Hogarth sa podarí robota vyloviť a napriek protestom svojej matky Annie ho schová u kamaráta Deana. O robotové prítomnosti sa čoskoro dozvie vládny agent Kent Mansley, ktorý chce votrelca zničiť za každú cenu. A bude len na Hogathovi, či sa mu to podarí.

 

4. Toy Story: Príbeh hračiek 

 

Toy Story Príbeh hračiek  Filmy pre deti

 

Kto si myslí, že hračky nemajú vlastný život, sa mýli. Sotva dieťatko vyjde z dverí, začnú sa v jeho izbe diať podivné veci. Všetky hračky si vydýchnu, pretože môžu byť konečne samy sebou, namiesto aby predstierali, že sú púhymi neživými predmetmi. Najobľúbenejšie hračka – kovboj Woody – má pochopiteľne hlavné slovo a všetci ostatní dnes pod jeho vedením pripravujú špeciálnu prieskumnú akciu. Chlapec má totiž narodeniny a Woodyho priatelia sa obávajú, aké nové (a lepšie) hračky budú musieť privítať vo svojom strede. Ich najhoršie tušenie sa tentoraz vypĺňajú a Woodyho konkurentom sa stáva narodeninový darček – hovoriaci superkosmonaut Buzz. Už na prvý pohľad si Woody s Buzzom nepadli do oka, ale keď rakeťák nešťastnou náhodou vypadne z okna na dvor susedného domu, v ktorom býva chlapec, ktorého najobľúbenejšou zábavou je mučenie hračiek, musí sa Woody vydať na záchrannú výpravu. Čaká ho s Buzzom najväčšie dobrodružstvo ich „života“ …

 

3. Chip & Dale: Čo sa robí vo vetvách

 

Chip a Dale Čo sa robí vo vetvách

 

V druhej časti kolekcie o výmyselných veveričkách Chipovi a Daleovi je pripravených osem príbehov. V každom majú veselé zvieratká nejaké problémy so susedom Donaldom, ktoré spolu vždy vo dvojici a k svojej spokojnosti vyriešia. Ukážka klasickej animácie poteší oko a pohladí dušu veľkých i malých milovníkov veselých príbehov.

 

2. Doba ľadová Filmy pre deti 

 

Doba ľadová Filmy pre deti

 

Bolo nebolo. Nie tak dávno, sotva pred 20 000 rokmi, v prehistorickom svete, keď mrzne až praští, začína príbeh o mi-mi-migrácii. Ako má jeden ale poznať, že ide o Dobu ľadovú a nie trebárs o Mrazivé časy alebo Veľký chlad? No, tak sa na našich hrdinov pozrite! Tváre majú vyložene ľadové. A s tým presunom je naháňačka, zvlášť keď zvierací tím – mamut, tiger a leňochod – nájdu ľudské mláďa, moc roztomilého človiečika, a zmyslí si, že drobčeka vrátia rodičom. Počas dobrodružnej cesty majú zvieratá veľa starostí ako sa uživiť. Mamut musí dávať pozor, aby mu večne niekto nešliapal na chobot. A musí hájiť svoju telnatosť. Nie je predsa tučný, to ty chlpy robia, že tak vyzerá. Tiger zase potrebuje uchovať svoju tigrie vážnosť. A ešte musí vyriešiť veľa problémov so vzťahmi. A aký je to poriadok, keď leňochod strieda partnerky ako ponožky? Panečku, mamut, ten je verný. Na koniec by to chcelo nejakú zmenu. Čo takto „globálne oteplenie“?

 

1. Bambi Filmy pre deti 

 

bambi

 

S prvými slnečnými lúčmi, ktoré prebúdza k životu všetko okolo, začína slávny Bambiho príbeh. Vďaka najmodernejším technológiám Vám ho štúdio Walt Disney teraz prináša vo vyčistenej a remastrovaná podobe! V samom srdci lesa žije malý Bambi, ktorý robí prvé nesmelé krôčky životom a spoznáva svet okolo seba. Spoločne so svojimi kamarátmi, roztomilým zajačikom Dupíkom a ostýchavým skunkom Kvietkom, potom zažívajú veľké dobrodružstvá. Korčúľ na „stuhnuté“ vode, dovádza v lese a zoznamujú sa so všetkými jeho podivnými obyvateľmi. Ich múdry sprievodca Výr, ktorý má kráľovský pôvod, im odovzdáva svoje skúsenosti o láske, stratách a živote. Bambi je jedno veľké dobrodružstvo plné humoru, nádherné animácie a hudby nominované na Oscara. Filmy pre deti.

Filmy o koňoch : Top 10 najlepších filmov

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button