Filmy a voľný časONLINE FILMY

Hokej Slovensko Francúzsko online naživo

Hokej Slovensko Francúzsko online naživo MS2022. Ľadový hokej je kontaktný zimný tímový šport, ktorý sa hrá na korčuliach, zvyčajne na klzisku s čiarami a značkami špecifickými pre tento šport. V ľadovom hokeji dva súperiace tímy používajú hokejky na ovládanie, posúvanie a vystreľovanie uzavretého vulkanizovaného gumového kotúča nazývaného „puk“ do bránky druhého tímu.

 

Hokej Slovensko Francúzsko online naživo

 

Hokej Slovensko Francúzsko online naživo MS2022

 

Každý gól má hodnotu jedného bodu. Víťazom sa stáva tím, ktorý strelí viac gólov. V oficiálnom zápase má každý tím na ľade naraz šesť korčuliarov, s výnimkou trestov, z ktorých jeden je brankár. Hokej Slovensko Francúzsko online naživo. Mastné vlasy : 5 domácich liekov.

 

Ľadový hokej je jedným zo športov, ktoré sú súčasťou zimných olympijských hier, zatiaľ čo jeho premiérovú medzinárodnú amatérsku súťaž, majstrovstvá sveta IIHF, riadi Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) pre mužské aj ženské súťaže. Ľadový hokej sa hrá aj ako profesionálny šport.

Zostava hokej Slovensko Francúzsko

 

 

Zostava hokej Slovensko Francúzsko

 

V Severnej Amerike a niektorých európskych krajinách je tento šport v bežnej reči známy jednoducho ako „hokej“. V mnohých krajinách sa však „hokej“ zvyčajne vzťahuje na pozemný hokej, s výnimkou niektorých severných oblastí Ruska, kde sa bandy stále označuje ako „ruský hokej“ (русский хоккей) alebo „hokej s loptičkou“ (xоккей с мячом), zatiaľ čo ľadový hokej sa nazýva „hokej s pukom“ (xоккей с шайбой). Novo roku 1994 bol ľadový hokej oficiálne uznaný za kanadský národný zimný šport.

Live prenos MS2022

 

Hokej Slovensko Francúzsko online naživo MS2022

 

Moderný šport ľadový hokej sa vyvinul v Kanade, predovšetkým v Montreale, kde sa 3. marca 1875 odohral prvý halový zápas. Niektoré charakteristiky tejto hry, ako napríklad dĺžka ľadovej plochy a používanie puku, sa zachovali dodnes. Amatérske hokejové ligy sa začali hrať v 80. rokoch 19. storočia a profesionálny ľadový hokej vznikol okolo roku 1900. Stanleyho pohár, ktorý je symbolom nadvlády hokejových klubov.

Bol pôvodne vyrobený v roku 1892 ako „Dominion Hockey Challenge Cup“ a prvýkrát sa udeľoval v roku 1893 ako ocenenie kanadského amatérskeho šampióna a neskôr sa stal majstrovskou trofejou Národnej hokejovej ligy (NHL). Začiatkom roku 1900 prijala kanadské pravidlá Ligue Internationale de Hockey Sur Glace v Paríži vo Francúzsku, ktorá bola predchodkyňou Medzinárodnej hokejovej federácie. Tento šport sa prvýkrát hral na olympijských hrách počas letných olympijských hier v roku 1920.

 

Hokej Slovensko Francúzsko naživo MS2022

 

Hokej Slovensko Francúzsko naživo MS2022

 

Hoci v prvých rokoch formovania tohto športu ho hrali aj ženy, väčšiu popularitu si začal získavať až po tom, ako organizátori začali od polovice 80. rokov 20. storočia oficiálne odstraňovať bodyčekovanie zo ženského ľadového hokeja, ktorý sa dovtedy rozšíril do Európy a mnohých ďalších krajín. Prvé majstrovstvá sveta žien IIHF sa konali v roku 1990 a v roku 1998 sa ženský hokej dostal na olympijské hry.

 

Zatiaľ čo všeobecné charakteristiky hry zostávajú nemenné, presné pravidlá závisia od konkrétneho herného kódexu, ktorý sa používa. Dva najdôležitejšie kódexy sú kódexy IIHF a NHL. Oba tieto kódexy, ako aj ďalšie, vznikli na základe kanadských pravidiel ľadového hokeja zo začiatku 20. storočia. O čom sa rozprávať s babou 20 tipov na konverzáciu.

 

Zaujímavosti o zápase MS2022

 

Zaujímavosti o zápase

 

Ľadový hokej sa hrá na hokejovom ihrisku. Počas bežnej hry je na ľade na každej strane šesť hráčov na korčuliach, pričom jeden z nich je brankár. Cieľom hry je strieľať góly streľbou na tvrdý vulkanizovaný gumový kotúč, puk, do súperovej bránky na opačnom konci klziska. Hráči používajú svoje hokejky na prihrávanie alebo streľbu puku.

 

Živý prenos Hokej Slovensko Francúzsko online naživo MS2022

 

Živý prenos Hokej Slovensko Francúzsko online naživo MS2022

 

S určitými obmedzeniami môžu hráči presmerovať puk ktoroukoľvek časťou tela. Hráči nesmú držať puk v ruke a nesmú používať ruky na prihrávanie puku spoluhráčom, pokiaľ nie sú v obrannom pásme. Hráči však môžu puk zraziť zo vzduchu rukou k sebe. MS2022 Majú zakázané kopnúť puk do súperovej bránky, hoci neúmyselné presmerovanie puku od korčule je povolené. Hráči nesmú úmyselne odpaľovať puk do bránky rukami. Hokej Slovensko Francúzsko online.

 

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button