Slovenský jazykSLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA

Graeme Kentová Ezopové Bájky Čitateľský denník

Graeme Kentová Ezopové Bájky Čitateľský denník. Bájka Lev a myš, Márnotrátnik a Lastovička. Ezopové Bájky Čitateľský denník postavy,obsah.

 

Graem Kentová Bájky

 

Autor : Graeme Kent
Ilustrátor: Tessa Hamiltonová
Postavy bájky : Lev a myš
poučenie : niekedy môže aj malý a sabý pomôcť veľkým a silným

 

Graeme Kentová Ezopové Bájky Čitateľský denník

Lev a myš

Bol raz jeden silný, mocný a veľký lev. A bol raz malá a slabá myška.Lev spal a myš ho nechtiac zobudila.Lev sa nahneval, pretože, ho myš zobudila a chcel ju zabiť. Myš ho poprosila aby ju nehal žiť, že ona mu to možno niekedy vráti a tak sa aj stalo. Onedlho prišli do lesa poľovníci, že ulovia leva, a podarilo sa. Lev sa chytil do siete a kríčal o pomoc.Nikto mu neprišiel pomôcť iba malá myš.Myš prehryzla sieť a lev tak mohol utiecť. Ezopové Bájky Čitateľský denník.

Ako si zjemniť vlasy: 5 prírodných spôsobov

Márnotrátnik a Lastovička

 

ezopove bájky

Postavy bájky : Márnotrátnik , lastovička
poučenie: Jedna lastovička leto nerobí

Mária Jančová Rozprávky starej matere čitateľský denník

Raz bol jeden človek, ktorý náhe prišiel k bohactvu, ale peniaze rýchlo minul.Ostalo mu iba oblečenie ktoré mal na sebe. Mal aj teplý kabát.Bol teplý deň a márnotratník videl lietať lastovičku. Myslel si, že keď už vidí lietať lastovičku tak už je leto za dverami. A tak sa rozhodol že predá svoj hrubý kabát, a tak aj spravil. Predal ho. Počasie sa ale zmenilo a prišlá zima. Marnotrátnik mrzol a zároveň sa aj hneval na lastovičku že ho oklamala.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button