CestovanieSLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA

Dovolenka na Slovensku – 10 miest

Dovolenka na Slovensku. Slovensko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo možností na prežitie dovolenky. Od horských túr a kúpania v jazerách po prechádzky mestami s bohatou históriou a kultúrou, Slovensko má čo ponúknuť každému typu cestovateľa. Tu sú top 10 miest na dovolenku na Slovensku.

 

Dovolenka na Slovensku

 

Dovolenka na Slovensku

 

 

Všetky tieto miesta majú svoje neodolateľné čaro a ponúkajú rôzne zážitky pre návštevníkov. Bez ohľadu na to, či preferujete turistiku, kultúru alebo zimné športy, Slovensko má pre vás niečo pripravené. Nechajte sa inšpirovať a vyberte si miesto na dovolenku, ktoré vám najviac vyhovuje.

 

1. Tatry

 

Tatry

 

Tatry sú najvyššie pohorie na Slovensku a ponúkajú nekonečné možnosti pre turistiku, horolezectvo a zimné športy. Navštívte napríklad Vysoké Tatry, kde sa nachádza najvyšší vrchol na Slovensku – Gerlachovský štít.

 

2. Slovenský raj

 

Slovenský raj je národný park, ktorý ponúka nádhernú prírodu a množstvo turistických trás, vrátane unikátnej trasy cez kaňon Suchá Belá. Najväčšie mestá Slovenska

 

3. Nízke Tatry – Dovolenka na Slovensku

 

Nízke Tatry - Dovolenka na Slovensku

 

Nízke Tatry sú pohorie, ktoré ponúka množstvo turistických trás a zimných športovísk. Navštívte napríklad Chopok, najvyšší vrchol Nízkych Tatier. Najzaujímavejšie ubytovanie na Slovensku – top 7

 

4. Malá Fatra

 

 Malá Fatra je národný park, ktorý ponúka krásne výhľady a nádhernú prírodu. Navštívte napríklad Veľký Kriváň, najvyšší vrchol Malej Fatry.

 

5. Pieniny – Dovolenka na Slovensku

 

 Pieniny sú pohorie na hranici s Poľskom a ponúkajú krásne výhľady a možnosti na turistiku a vodné športy. Navštívte napríklad Dunajec, kde môžete absolvovať plavbu na tradicnom plote.

 

6. Orava

 

Orava je región na severe Slovenska, ktorý ponúka množstvo turistických trás a historických pamiatok, ako napríklad Oravský hrad.

 

7. Spiš

 

Spiš

 

Spiš je región, ktorý sa nachádza na východe Slovenska a ktorý ponúka množstvo historických pamiatok, ako napríklad Spišský hrad, ktorý je zapísaný v UNESCO. Mastné vlasy : 5 domácich liekov

 

8. Košice – Dovolenka na Slovensku

 

Košice - Dovolenka na Slovensku

 

Košice sú druhé najväčšie mesto na Slovensku a ponúkajú množstvo historických pamiatok a kultúrnych podujatí.

 

9. Banská Štiavnica

 

Banská Štiavnica je historické mesto, ktoré je takisto zapísané v UNESCO a ponúka nádhernú architektúru, múzeá a pamiatky. Navštívte napríklad Kalváriu, ktorá ponúka nádherný výhľad na mesto.

 

10. Bratislava

 

Dovolenka na Slovensku. Bratislava je hlavné mesto Slovenska a ponúka množstvo historických pamiatok, múzeí, kaviarní a reštaurácií. Navštívte napríklad Hrad, ktorý sa nachádza na pahorku nad mesto a ponúka krásny výhľad.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button