Slovenský jazykSLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA

Čo je synonymum – všetko o synonymách

Čo je synonymum? Pripravili sme pre vás zaujímavý článok na tému Čo je synonymum.

 

Čo je synonymum

 

Čo je synonymum

 

Synonymum je slovo alebo výraz, ktorý má rovnaký alebo podobný význam ako iné slovo alebo výraz. Synonymá sa často používajú na vyjadrenie rovnakého alebo podobného významu slova v rôznych kontextoch alebo v rôznych jazykoch.

Napríklad slova „veľký“ a „obrovský“ sú synonymá. Pretože obidva vyjadrujú veľkú veľkosť, ale používajú sa v rôznych kontextoch alebo s rôznymi odtieňmi významu. Tak synonymá sa tiež používajú na vyjadrenie rovnakého alebo podobného významu v rôznych jazykoch. Napríklad slová „happy“ a „šťastný“ sú synonymá v angličtine a slovenčine.

Synonymá sú dôležité

 

Synonymá sú dôležité

 

Synonymá sú dôležité pre rozmanitosť a bohatosť jazyka a pre schopnosť vyjadriť myšlienky a emócie v rôznych kontextoch a v rôznych jazykoch. Tiež môžu pomôcť zlepšiť písanie a rozšíriť slovnú zásobu. Pretože umožňujú vybrať slovo alebo výraz. Ktorý najlepšie vyjadruje konkrétny význam v danom kontexte.

Synonymá tiež môžu byť užitočné pri tvorbe hádaniek alebo pri prekladaní textu, pretože umožňujú nájsť slovo alebo výraz s rovnakým alebo podobným významom v inom jazyku. Tiež môžu pomôcť zjednodušiť komunikáciu. Pretože umožňujú vyjadriť rovnaký alebo podobný význam slova v rôznych kontextoch alebo v rôznych jazykoch.

 

Synonyma príklady

 

Synonyma príklady

 

Príklady synoným:

  • Veľký – gigantický, kolosálny, nesmierny
  • Rýchly – svižný
  • Vysoký – obrovsky
  • Nízky – malý, krpatý

Tieto slová sú synonymá, pretože vyjadrujú rovnaký alebo podobný význam, ale používajú sa v rôznych kontextoch alebo s rôznymi odtieňmi významu. Synonymá sa často používajú na vyjadrenie rovnakého alebo podobného významu v rôznych jazykoch, napríklad slová „happy“ a „šťastný“ sú synonymá v angličtine a slovenčine.

 

 

Čo je to synonymum a antonymum

 

Čo je to synonymum a antonymum

 

Synonymum je slovo alebo výraz, ktorý má rovnaký alebo podobný význam ako iné slovo alebo výraz. Napríklad slova „veľký“ a „obrovský“ sú synonymá, pretože obidva vyjadrujú veľkú veľkosť, ale používajú sa v rôznych kontextoch alebo s rôznymi odtieňmi významu.

Antonymum je slovo alebo výraz, ktorý má opačný význam ako iné slovo alebo výraz. Napríklad slová „veľký“ a „malý“ sú antonymá, pretože vyjadrujú opačné významy veľkosti.

Synonymá a antonymá sú dôležité pre rozmanitosť a bohatosť jazyka a pre schopnosť vyjadriť myšlienky a emócie v rôznych kontextoch a v rôznych jazykoch. Tiež môžu pomôcť zlepšiť písanie a rozšíriť slovnú zásobu, pretože umožňujú vybrať slovo alebo výraz, ktorý najlepšie vyjadruje konkrétny význam v danom kontexte.

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button